Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 15.09.2023 16:02

Jēkabpilī kursē Dzejas busiņš 0

Jēkabpilī kursē Dzejas busiņš
Skatīt video

Latvijā turpinās ikgadējās Dzejas dienas, kam šogad dots sauklis “Dzeja elpo”. Jēkabpilī dzeja elpo ne tikai bibliotēkās un kultūras iestādēs, bet arī autobusā. Jēkabpils pilsētas 2.maršruta autobuss šodien sagādāja pārsteigumu daudziem pasažieriem, kuri devās savās ikdienas gaitās.

Iekāpjot iekšā, pasažierus sagaidīja šāds teksts: “Labdien, cienījamie pasažieri! Jūs esat iekāpuši Dzejas busiņā, kurš šodien visus vizina bez maksas un dāvina daudz dzejas.”

Uz vairākām stundām sabiedriskais transportlīdzeklis pildīja ne tikai pasažieru pārvadāšanas, bet arī kultūras funkciju. Jēkabpils novada kultūras jomas darbinieki un vietējie iedzīvotāji pasažieriem lasīja dažādu autoru dzejoļus, kā arī izpildīja dziesmas ar dzejnieku vārdiem.

Daudzu pasažieru sejās, iekāpjot autobusā, bija vērojams izbrīns, jo ne visi bija dzirdējuši par šādu akciju. Bet īpašo gaisotni, ko radīja priekšnesumi, iedzīvotāji vērtē pozitīvi.

“Lieliski, ļoti priecīgi,” saka pasažiere Ļuba. “Šodien autobuss ir priecīgu sajūtu pilns!”

“Patīk, protams, ļoti patīk,” saka pasažiere Ligita. “Dzeju es lasīju kādreiz – jaunībā.”

Ideja par Dzejas busiņu Jēkabpilī tapa jau sen, un arī iepriekšējos gados pilsētas ielās brauca īpašais autobuss, bet kovida laiks uz vairākiem gadiem tradīciju bija pārtraucis. Tagad tā atjaunota.

“Manuprāt, tā ir ļoti lieliska pieeja, kā cilvēkus ievest dzejā un popularizēt Dzejas dienas,” saka pasākuma dalībniece, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 10.klases audzēkne Lauma Kalniņa. “Piedalīties es piekritu, jo es esmu liels dzejas, skatuves runas un grāmatu atbalstītājs. Man bija ļoti liels prieks, ka man piedāvāja apvienot gan dzeju, gan mūziku un popularizēt to citiem cilvēkiem.”

Dzeju lasīja arī jēkabpiliete Ārija Spēka: “Es lasu vairāku dzejnieku dzeju, bet visvairāk man patīk Ārija Elksne, jo viņa ir mūsu paaudzes dzejniece. Es viņu cienu arī tādēļ, ka viņa ir Jēkabpils novadniece. Šādu pasākumu vērtēju ļoti labi. Es pati esmu jau braukusi šādā busiņā, klausoties dzeju. Tas ir jauki!”

Muzikālu noskaņu pasākumā radīja mūziķis un komponists Aigars Godiņš, kurš bieži rada dziesmas ar sabiedrībā zināmu dzejnieku vārdiem.

“Dziesma var rasties tikai tad, ja ir ļoti labs un saturīgs teksts,” saka Godiņš. “Dzeja – ļoti svarīgi, lai tā būtu saturīga, lai tā būtu arī fonētiski skanīga ar kaut kādu vēstījumu un noskaņu. Es izmantoju ļoti labu dzejnieku tekstus. Es rakstu gan ar Knuta Skujenieka dzeju, gan ar mana brāļa Guntara Godiņa vārdiem, rakstu arī ar Viktora Avotiņa vārdiem, tāpat arī ar Vizmas Belševicas dzeju man ir rakstīts daudz kas.”

Dzejas busiņš izpildīja kopumā astoņus reisus. Šo tradīciju Jēkabpilī plānots turpināt arī nākamajās Dzejas dienās.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->