Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.11.2023 17:21

Jēkabpilī izskan Valsts svētku svinīgais sarīkojums 0

Jēkabpilī izskan Valsts svētku svinīgais sarīkojums
Skatīt video

Ar Latvijas valsts himnu Krustpils kultūras centrā sākās Latvijas 105.dzimšanas dienas svinīgais sarīkojums. Tajā pulcējās gan Jēkabpils pilsētas, gan novada pagastu iedzīvotāji.

Pēc valsts himnas izskanēšanas uzrunu klātesošajiem teica Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis: “105 gadi – maz vai daudz, bet šo gadu laikā Latvijas tauta ir izgājusi cauri gan grūtībām, gan pārbaudījumiem un kļuvusi tikai stiprāka un vienotāka. Jēkabpils novadā bagātība ir daba, kultūrvēsturiskais mantojums, bet vislielākā bagātība, protams, ir iedzīvotāji. Tie esat jūs, kas šodien arī šeit esat. Un šajā skaistajā valsts dzimšanas dienā mēs gribam pateikt ar Goda rakstiem un Pateicībām paldies tieši jums par to darbu, ko jūs darāt mūsu valsts un mūsu novada labā.”

Jēkabpils novada Pateicības rakstus par atbildīgu un profesionālu darbu saņēma 44 novada iedzīvotāji – dažādu nozaru darbinieki gan no Jēkabpils pilsētas, gan novada pagastiem. Tāpat par profesionālu un godprātīgu darbu tika pasniegti 10 pašvaldības Goda raksti. Apbalvošanas ceremoniju ar priekšnesumiem papildināja Jēkabpils novada amatiermākslas kolektīvi.

Raivis Ragainis pasniedza arī Jēkabpils novada pašvaldības augstākos apbalvojumus – Goda pilsoņa nosaukumu. Vienu no tiem saņēma Jēkabpils reģionālās slimnīcas ārste Valentīna Skrodele. Apbalvojums viņai piešķirts par profesionālu darbu un mūža ieguldījumu Jēkabpils un apkārtējo novadu iedzīvotāju veselības uzlabošanā.

“Esmu ļoti pārsteigta,” par savām izjūtām saka Valentīna Skrodele. “Vienmēr jau liekas, ka neesmu pelnījusi. Ir daudz labāki cilvēki, bet paldies par novērtējumu!”

Tāpat Jēkabpils novada Goda pilsoņa tituls piešķirts Ancenes kopienas aktīvistam Jānim Subatiņam. Viņš apbalvojumu saņēmis par sabiedrisko aktivitāti kopienu darbā un Sēlijas kultūrvēsturiskā mantojuma uzturēšanu.

“Tik tiešām saviļņojoši!”saka Jānis Subatiņš. “Protams, nopelns ir kolektīvam, jo es nekad viens pats gandrīz neko neesmu darījis. Latvijas iedzīvotājiem svētkos novēlu mieru, veselību un veiksmi! Ja veiksme stāvēs klāt, tad viss izdosies.”

Svinīgo pasākumu vadīja aktieri Lauris Subatnieks un Gundars Silakaktiņš, kuri ne tikai pieteica priekšnesumus, bet arī uzstājās paši. Aktieri vēlējās pierādīt, ka dejo ne sliktāk par tautas deju kolektīvu pārstāvjiem, un vietējie dejotāji pieņēma izaicinājumu, spontāni iesaistoties priekšnesumā.

Valsts svētku sarīkojumā uzstājās Jēkabpils novada amatiermākslas kolektīvi: deju kolektīvi “Delveri”, “Delve”, “Pastalnieki”, “Kreicburga”, sēļu tradicionālās mūzikas grupa “Krāce”, kā arī jauktais koris “Noskaņa”.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->