Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 11.05.2023 17:17

Jēkabpilī izskan pirmais Latvijas trompetes spēles izpildītāju konkurss “Trompetes balss” 9

Jēkabpilī izskan pirmais Latvijas trompetes spēles izpildītāju konkurss “Trompetes balss”
Skatīt video

Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolu visas dienas garumā piepildīja trompešu skaņas. Noritēja I Latvijas trompetes spēles izpildītāju konkurss “Trompetes balss”. Iepriekš Jēkabpilī tika rīkots starptautiskais konkurss “Jaunais trompetists”, ko organizēja Brāļu Jurjānu biedrība, bet pirmo reizi Jēkabpilī norisinājies Latvijas līmeņa konkurss, kuru organizēja Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skola. Ņemot vērā, ka Jēkabpils novadā trompetes spēle nav ļoti populāra un vērojams arī skolotāju trūkums, viens no konkursa mērķiem ir veicināt interesi par šo mūzikas instrumenta spēli.

Žūrijas pārstāvis, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors Jānis Puriņš saka: “Konkursi ir vajadzīgi, konkursi stimulē gan pašus skolēnus vienalga, kādā instrumentā, gan skolotājus, gan sistēmu. Tie stimulē attīstīties. Sacensība mūzikā ir tas, kas mūs visus stumj uz priekšu. Jāsaka direktorei liels paldies, ka viņa “izsitusi” to cauri un ka tāds konkurss ir radies. Novēlu Saules mūžu konkursam!”

Konkursā piedalījās 32 trompetes spēles audzēkņi no divām mūzikas vidusskolām un 16 Latvijas mūzikas skolām, tostarp divi Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņi. Dalībnieki sacentās četrās vecuma grupās, atskaņojot brīvas izvēles programmu. Mūzikas skolu audzēkņiem bija jāatskaņo divi dažāda rakstura skaņdarbi, savukārt mūzikas vidusskolu audzēkņiem – viens izvērstas formas skaņdarbs un viena miniatūra.

“Man patīk tieši trompete, jo trompete gan žanra, gan stilistikas ziņā var būt ļoti dažāds instruments,” stāsta konkursa dalībnieks, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēknis Henrijs Koleda. “Trompetei ir iespējas gan džeza mūzikā, gan mūsdienīgā akadēmiskā mūzikā. Trompete vairāk pazīstama kā heroisks un signālinstruments, bet trompete var būt arī liriska un melodiska. Man patīk šī dažādība.”

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēknis Reinis Lozbers stāsta: “Es piedalos konkursos jau labu laiciņu, šis noteikti nav mans pirmais konkurss, bet es neteiktu arī, ka es bieži piedalos konkursos. Pirms uzstāšanās vienmēr ir kaut neliels uztraukums. Dažbrīd ir traģiskāk, kad ir grūti kontrolēt, savākt sevi. Ir brīži, kad uztraukums ir tieši noderīgs un palīdz sakoncentrēt sevi, savākt domas un izdarīt to, kas ir nepieciešams.”

Žūrijā strādāja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, diriģents Jānis Puriņš, mūziķis, mūzikas doktors Jānis Porietis un trompetes spēles pedagogs, mūziķis Edgars Bārzdiņš. Konkursa rezultātus var apskatīt Jēkabpils mūzikas skolas mājaslapā.

Sandra Paegļkalne

S
Skolnieciņš 13.05.2023 19:36
Mūzikai ir jābūt latviskai. Mūzikai ir jābūt patriotiskai. Par dižu Latviju!
T
Tītars Vizāžists 12.05.2023 10:17
īsts profesionālis nav tas kas astmātiski nospēlē lets twist again, bet kurš prot no mušas izpūst ziloni
z
zinātājs 12.05.2023 09:51
Trompetei ir jauka uzmundrinoša skaņa, bet man, ja kāds grib zināt, labāk patīk saksofona izdotās smeldzīgās un dvēseli aizkustinošās skaņas. Bet zināms arī tas, ka saksofons to var darīt tikai prasmīga muzikantā rokām ņemts.
A
Astro 11.05.2023 21:14
Jūtams skolotāju trūkums,
Trompetspēlē manāms kūkums!
N
Neķītrais masāžists 11.05.2023 19:49
Edgars Liepiņš kādreiz esot flautu spēlējis un šim baigi nepaticis, kad kāds to instrumentu par stabuli saucis. :D
S
Skolnieciņš (DUNGO) 12.05.2023 11:47
kad stirniņai tēmē- tā bēguļot sāk,
Bet, rotšildmēsls pats pa kniebienam nāk...
S
Skolnieciņš 13.05.2023 19:35
Skolnieciņš (DUNGO): kad stirniņai tēmē- tā bēguļot sāk, <br /> Bet, rotšildmēsls pats pa kniebienam nāk...
Skolnieciņš (DUNGO) 12.05.2023 11:47 Tu esi kremļa fašits jeb rašists. Kas ir tavi rodišdmēsti, vai putleriešu vājprāta murgi? Mazāk skaties REN TV!
D
Distihs 11.05.2023 18:20
Lai var spēlēt trompeti,
Ir mutē jāliek kompeti.
J
Jefiņš 11.05.2023 18:15
Ja plaušu tilpums atļauj, tad var pūst uz nebēdu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->