Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.03.2024 18:33

Jēkabpilī izskan jauno pianistu konkurss 0

Jēkabpilī izskan jauno pianistu konkurss
Skatīt video

Jēkabpilī pulcējās klavierspēles audzēkņi no dažādām mūzikas skolām, lai pierādītu sevi astotajā Starptautiskajā Arvīda Žilinska jauno pianistu konkursā. Katram skolēnam bija jāizpilda trīs skaņdarbi, no kuriem viens – Arvīda Žilinska skaņdarbs, jo viens no konkursa mērķiem ir veicināt jauno pianistu un pedagogu interesi par Arvīda Žilinska klaviermūziku. Šogad konkursā piedalījās 34 jaunie pianisti. Milana Černova savā vecuma grupā ieguva 1.vietu un specbalvu.

“Mūzikā var dzīvot,” saka A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas 7.klases audzēkne Milana Černova. “Citur dzīvē nav tādu sajūtu kā pie klavierēm. Es arī nākotni saistīšu ar mūziku – plānoju mācīties Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā Rīgā.”

“Ir ļoti forši spēlēt dažādus skaņdarbus, tu vari sevi izpaust, spēlējot klavieres,” saka Babītes mūzikas skolas 5.klases audzēkne Madara Lieģe. “Tas dod gandarījumu, ja ir labi rezultāti.”

Piedaloties konkursos, jaunie mūziķi var attīstīt skatuves dotības, dzirdēt citu konkursantu sniegumu un uzlabot spēju tikt galā ar stresu.

“Tā ir ļoti liela pieredze, tas “izvingrina” manu uztraukumu, un tad koncertos nav tik bailīgi uzstāties,” stāsta Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas 7.klases audzēkne Danute Rudoviča. “Šodien es uzstājos ar skaņdarbiem, kurus es pirms tam neesmu spēlējusi. Varbūt uztraukuma dēļ man dažās vietās bija nepareizas notis, bet es cerēšu, ka tas neko stipri neietekmēs.”

Žūrijas pārstāvji uzsver, ka viena no svarīgākajām prasmēm, kas būtu jāattīsta katram jaunajam mūziķim, ir spēja saglabāt mieru un rast risinājumu arī tad, ja uz skatuves gadījies kaut ko sajaukt.

“Nav būtiski, cik šis priekšnesums uz skatuves sanāk perfekts, jo neba tas ir tas galvenais mērķis,” saka Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas Klavieru katedras vadītājs Artūrs Cingujevs. “Mēs esam dzīvi cilvēki, mēs vienmēr jūtam un dzirdam, cik liels darbs ieguldīts, bet pats galvenais, cik daudz prieka šis bērns vai arī pieaugušais, kad viņš spēlē uz skatuves, gūst no tā, ko viņš dara. Galvenais novēlējums – nesatraukties, ja arī kaut kas neiet pēc plāna uz skatuves. Tādas lietas var notikt, tas ir pilnīgi normāli. Jautājums, ko mēs ar to darām un vai bērns tādām situācijām ir sagatavots.”

Konkursantus vērtēja pārstāvji no Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas un Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa mūzikas skolas. Atšķirībā no citiem konkursiem šajā žūrijai nebija iepriekš zināms, kuru izglītības iestādi pārstāv katrs dalībnieks.

“Man patika organizatoru nostāja, jo mums bija sagatavotas vērtēšanas lapas, kur mēs redzējām tikai izpildītāju un programmu. Kad tev nav pieejama šī informācija, tu sāc domāt, no kurienes bērns varētu būt, ja viņš spēlē ļoti labi vai interesanti,” skaidro Artūrs Cingujevs. “Kādu laiku atpakaļ bija stereotips, ka noteikti šis bērns mācās, pieņemsim, Dārziņa skolā, bet patiesībā ir arī bērni, kuri nav no Dārziņa skolas, kuri ir no citām Latvijas pilsētām un ļoti, ļoti labi spēlē. Kad jau mēs zinām vietas un laureātus, ir patīkami uzzināt, ka šie bērni ir arī no citām Latvijas skolām.”

Šajā jauno pianistu konkursā Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolu pārstāvēja deviņi skolēni, kuri savās vecuma grupās ieguva septiņas godalgotas vietas. Arī abas žūrijas piešķirtās specbalvas saņēma Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņi. Sīkāk ar konkursa rezultātiem var iepazīties: ŠEIT.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->