Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 12.09.2022 16:33

Jēkabpilī izskan dzejas akcija “Sirds uz perona” 0

Jēkabpilī izskan dzejas akcija “Sirds uz perona”
Skatīt video

Vecpilsētas laukums Jēkabpilī uz vienu vakaru bija pārvērties par dzejas cienītāju satikšanās vietu. Improvizētajā dzelzceļa stacijā norisinājās pasākums “Sirds uz perona”, kur ikviens varēja publiski nolasīt sevis izvēlētus dzejoļus. Savukārt tie, kuri bija ieradušies bez dzejas grāmatas, varēja izvēlēties kādu no organizatoru sarūpētajiem dzejas izdevumiem. Jēkabpilī šāda formāta dzejas pasākums norisinājās pirmo reizi.

“Tas nav mūsu izdomājums,” stāsta Jēkabpils novada Galvenās bibliotēkas direktores vietniece Renāte Lenša. “Mūs uzaicināja Tukuma literātu apvienība. Viņi jau 12 gadus ir rīkojuši šādas akcijas. Šajā gadā jau ir 49 dalībnieki, no kuriem 13 ir ārpus Latvijas – Amerikā, Austrālijā un vēl daudzās citās valstīs. Galvenā doma – mēs, sēžot uz perona, domājam par sevi, dažreiz mēs lasām dzeju, tā ir vieta, kur mēs filozofējam. Galvenais uzstādījums, ka tā ir dzeja, kas iekritusi sirdī katram, kas nāk šo dzeju lasīt.”

Akcijā piedalījās daudzi Jēkabpils novada iedzīvotāji, kuri pauž viedokli, ka šāda veida pasākumus labprāt vēlētos biežāk. Dalībnieki lasīja gan tautasdziesmas, gan dažādu dzejnieku darbus, piemēram, Ārijas Elksnes, Knuta Skujenieka un daudzu citu autoru dzeju.

“Es izvēlējos lasīt trīs dzejoļus,” stāsta akcijas dalībniece Iveta Tāle. “Pirmie divi bija Māra Melgalvja dzejoļi. Māri Melgalvi es izvēlējos tādēļ, ka viņš manā jaunībā bija ļoti iemīļots dzejnieks. Paņēmu grāmatiņu no rīta, izlasīju šos dzejoļus un domāju – tie mani vēl šodien uzrunā. Vēl lasīju vienu Imanta Ziedoņa dzejoli, kas ir ļoti īss, varbūt bija tāds punkts uz “i”, bet man līdz šai dienai arī ļoti patīk.”

Lai gan akcijas nosaukums saistās ar dzelzceļa staciju, par pasākuma norises vietu izvēlēts Vecpilsētas laukums. Agrāk tur bija autoosta. “Lai gan šeit vairs nav autobusu pieturu, jēkabpiliešiem Vecpilsētas laukums ir tā vieta, kur tik daudzi ir gaidījuši kādu un kādu pavadījuši, ka tomēr tā autoostas, tikšanās vai atvadīšanās sajūta ir šeit, Vecpilsētas laukumā,” skaidro Renāte Lenša.

Pasākumu ar muzikāliem priekšnesumiem bagātināja Lauris Kampāns. Iespējams, šāda veida akcija Jēkabpilī tiks organizēta arī nākamā gada Dzejas dienās.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->