Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 04.08.2023 16:51

Jēkabpilī ilustratori veido pilsētas svētkiem veltītu darbu izstādi 0

Jēkabpilī ilustratori veido pilsētas svētkiem veltītu darbu izstādi
Skatīt video

Jēkabpils pilsētas bibliotēkas telpas šajās dienās piepilda radoša dzirksts. Vairāki ilustratori rada mākslas darbus, ar kuriem bagātināt Jēkabpils pilsētas svētkus. Ideja par Jēkabpilij veltītu ilustrāciju izstādi radās vietējiem māksliniekiem.

“Pilsētas svētku tēma ir “Iedvesma Daugavas krastos”, un mēs arī pie šīs tēmas palikām, bet ideja ir, ka ilustratori vairākas dienas strādā šeit, bibliotēkā, viņi rada darbus, tas rezultējas izstādē. Mērķis ir neparastāk paskatīties uz pilsētu. Lai dzīve būtu interesantāka, katrs autors būs strādājis caur savu skatījumu. Protams, savā ziņā tas vēl šobrīd ir noslēpums,” stāsta vietējais mākslinieks Raimonds Vindulis.

Radošajā darbnīcā piedalās gan vietējie mākslinieki, gan pilsētas viesi. Katram ir savi iespaidi par Jēkabpili un vēlme arī citiem parādīt pilsētu no sava skatupunkta.

“Esmu dzimis jēkabpilietis, bet šobrīd dzīvoju Rīgā,” stāsta mākslinieks Jurijs Tatarkins. “Es tagad vācu materiālu, vēl nav noformulēta doma, bet mani darbi varētu būt par pagātni – manas atmiņas par īpašām Jēkabpils vietām, par tagadni un arī mana vīzija par to, ko es gribu Jēkabpilī.”

Rebeka Lukošus ir rīdziniece. Viņa savās ilustrācijās attēlos Jēkabpili no ciemiņa redzesloka, bet tas nebūs tradicionālais tūrista skatupunkts. Rebeka meklē pilsētas ainavas ārpus lielajiem tūrisma objektiem un interesantus personāžus.

“Es ļoti spilgti atceros pirmo reizi, kad es biju Jēkabpilī pirms sešiem gadiem,” stāsta māksliniece. “Man palika iespaidā ļoti skaistas ēkas, ļoti daudz ķieģeļu māju, daudz nelielu, krāsainu ēku unbaznīciņu. Tieši pilsētvide man šķita ļoti jauka un mīļa.”

Mākslinieku izpratnē ilustrācija nav tikai teksta papildinājums. Tas arī pats par sevi var būt vesels stāsts. Jēkabpils pilsētas svētku apmeklētāji varēs iepazīt kopumā piecu mākslinieku radītos stāstus brīvdabas izstādē, kas tiks izvietota uz Daugavas aizsargdambja.

Līdzās ilustrācijām svētku apmeklētāji aicināti iepazīt interesantu radošā darba veidu – zīnus. Tas ir saīsinājums no angļu valodas vārda “magazine”, tulkojumā “žurnāls”. Zīni ir mazas tirāžas neliela formāta žurnāli, ko publicē pats satura autors, visbiežāk bez izdevniecību palīdzības.

“Visbiežāk zīns top mājās, uz mājas printera vai caur nelielu izdevniecību, un priekšrocība ir tāda, ka autoram un māksliniekam ir kontrole par saturu. Viņš pats izlemj bez citiem redaktoriem, bez lielas izdevniecības. Zīnā ir lielāka brīvība,” skaidro Jurijs Tatarkins.

Zīni ir ļoti demokrātisks veids, kā savus komiksus, zīmējumus, fotogrāfijas, dzejoļus vai cita veida radošos darbus drukāt un izplatīt tālāk, jo nav nepieciešams ieguldīt lielus līdzekļus grāmatas izdošanai. Arī satura patērētājiem tas ir izdevīgi, jo zīnus autori bieži vien izplata, dāvinot tos draugiem un paziņām. Jēkabpils pilsētas svētku laikā – 12.augustā pl.11:00 Pasta ielā 39 – ikviens interesents aicināts uz zīnu meistarklasi, kur varēs uzzināt vairāk informācijas, kā arī piedalīties kopīga zīna radīšanā.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->