Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 11.04.2024 15:20

Jēkabpilī darbu sākusi jaunā atskurbtuve 0

Jēkabpilī darbu sākusi jaunā atskurbtuve
Skatīt video

Jēkabpilī 1.aprīlī darbu sākusi jaunā atskurbtuve, kas atrodas blakus Jēkabpils reģionālajai slimnīcai. Atskurbtuves vajadzībām ir izremontētas telpas, kurās agrāk atradās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Jēkabpils brigāžu atbalsta centrs. Būvdarbus pēc pašvaldības pasūtījuma veica SIA “BK Māja” par vairāk nekā 160 tūkstošiem eiro.

Jēkabpils novada pašvaldība ir noslēgusi deleģēšanas līgumu ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu, kas nodrošina atskurbināšanas pakalpojumu. Atskurbtuves štatā šobrīd ir četri darbinieki, kuri strādā maiņās. Viņu pienākums ir pieņemt klientus un viņus uzraudzīt.

Savukārt, ja kādam klientam būs veselības problēmas, tad palīdzības sniegšanā iesaistīsies slimnīcas mediķi. Ārstniecības iestādes vadība skaidro, ka ir izstrādāta kārtība, kā jārīkojas, ja gadīsies šādas situācijas.

Lai kontrolētu, kas notiek atskurbšanas telpās, tajās ir izvietotas video novērošanas kameras. Telpās vienlaicīgi varēs uzturēties līdz 10 iereibušām personām, un plānots, ka uz atskurbtuvi tiks vesti cilvēki no visa Jēkabpils novada.

Līdz šim atskurbināšanas pakalpojumus sniedza pašvaldības policija, klientus ievietojot pagaidu aizturēšanas telpās. Policijā skaidro, ka arī turpmāk šīs telpas varēs izmantot, uz laiku līdz četrām stundām ievietojot tajās vieglāk iereibušas personas. Tomēr stiprākā reibumā esošos gan pašvaldības policijas, gan Valsts policijas darbinieki vedīs uz jauno atskurbtuvi.

Par pavadīto laiku atskurbtuvē klientam tiks izrakstīts rēķins – šis pakalpojums maksā 77,48 eiro. Jēkabpils novada pašvaldības policijas pieredze gan liecina, ka liela daļa šo klientu nemaksā un arī piedzīt samaksu neizdodas, tādēļ jau šobrīd paredzams, ka atskurbtuve radīs finansiālo slogu pašvaldībai. Par tiem klientiem, no kuriem neizdosies piedzīt samaksu, maksās vietvara.

Prognozēts, ka šogad atskurbtuvē varētu tikt ievietotas aptuveni 350 līdz 400 personas, bet tad, ja šis skaits būs mazāks, slimnīca nevarēs segt pakalpojuma pašizmaksu. Pirmajās 10 dienās, kopš atskurbtuve darbojas, tajā tikuši ievietoti četri cilvēki.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->