Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 13.06.2023 17:32

Jēkabpilī būvē divas jaunas katlu mājas 0

Jēkabpilī būvē divas jaunas katlu mājas
Skatīt video

Jēkabpilī notiek divu jaunu katlu māju būvniecība. Ņemot vērā dabasgāzes cenu straujo pieaugumu, ar ko sabiedrība saskārās pagājušajā gadā, Jēkabpils novada pašvaldība jau pērn meklēja iespējas, kā siltumenerģiju ražot lētāk. Šobrīd tiek īstenoti divi projekti, kas ļaus sasniegt mērķi. Ķieģeļu ielā tiek būvēta katlu māja, kurā siltumenerģijas ražošanai tiks izmantota šķelda. Darbus veic SIA “Jēkabpils PMK”, un šī projekta izmaksas ir vairāk nekā 1,2 miljoni eiro.

“Šī katlu māja būs tāda, kas pilnībā aizstās Ķieģeļu ielas esošās, ar gāzi apkurināmās katlu mājas vajadzības,” skaidro SIA “Jēkabpils siltums” valdes loceklis Raits Sirmovičs. “Jauda būs pusotra megavata. Katlu māja tiks kurināta tikai ar šķeldu. Tā būs moderna katlu māja bez apkalpojošā personāla, pilnībā automatizēta, ar visām ekoloģiskajām prasībām, ar elektrostatisko filtru un tamlīdzīgām lietām.”

Ņemot vērā, ka arī jau esošā Ķieģeļu ielas katlu māja ir automatizēta, neviens darbinieks darbu nezaudēs. Esošais darbinieks, kas pieskata tagadējo katlu māju, turpinās darbu jaunajā objektā. Cita situācija būs Tvaika ielas katlu mājā, kurai blakus arī tiek būvēta jauna, automatizēta šķeldas katlu māja. Vecā Tvaika ielas katlu māja turpinās strādāt, bet, ņemot vērā, ka daļa siltumenerģijas ražošanas notiks jaunajā objektā, darbu var nākties zaudēt dažiem vecās katlu mājas darbiniekiem.

“Pašlaik šī katlu māja, kas darbojas, ir tvaika ražošanas katlu māja, tur iesaistīti tvaika katla operatori, turbīnas operatori, kas nodarbināti elektrības ražošanā, kā arī vairāki laboranti. Lai cik tas sāpīgi nebūtu, acīmredzot, viena daļa no personāla vairs nevarēs turpināt darbu šajā katlu mājā. Izmaiņas būs šogad vai nākamgad, bet tas tā būs,” skaidro Raits Sirmovičs.

Tvaika ielas jauno katlu māju būvē SIA “Mapri būve”, un šī projekta izmaksas ir vairāk nekā astoņi miljoni eiro. Abus katlu māju būvniecības projektus finansiāli atbalsta Eiropas Savienības Kohēzijas fonds. Ķieģeļu ielas katlu māju paredzēts pabeigt šā gada novembrī, objektu Tvaika ielā – šā gada decembra beigās.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->