Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.09.2022 15:49

Jēkabpilī būs Itai Kozakevičai veltīts piemiņas objekts 0

Jēkabpilī būs Itai Kozakevičai veltīts piemiņas objekts

Jēkabpils novada pašvaldība pieņēmusi biedrības “Latvijas Poļu savienība” dāvinājumu – Latvijas poļu sabiedriskajai darbiniecei Itai Kozakevičai veltītu piemiņas objektu. Domes sēdē konceptuāli nolemts, ka pašvaldība atbalsta projekta īstenošanu un nodrošina piemiņas objekta atrašanās vietu. Paredzētā vieta ir skvērs netālu no Neretas ielas un Kurzemes ielas satiksmes apļa.

Ita Kozakeviča bijusi filoloģe, sabiedriska un valsts darbiniece, aktīvi piedalījusies Atmodas notikumos. Dzimusi 1955.gada 3.jūlijā Rīgā. Tēvs - polis, māte -latviete. Gājusi bojā 1990.gada. 28.oktobrī Itālijā (Gaetā) Vispasaules ārzemju poļu biedrību konferences laikā. Apglabāta Rīgā, Miķeļa kapos.

Kozakeviča beigusi Rīgas A. Barbisa 11. vidusskolu (1973.g.), pēc tam LVU Filoloģijas fakultāti franču filoloģijas specialitātē (1981. g.). Strādājusi izdevniecībās un redakcijās par tulkotāju, redaktori un žurnālisti. Atmodas sākumā bijusi Latvijas poļu kultūras draugu biedrības valdē, pēc tam ievēlēta par jaundibinātās Latvijas Poļu savienības priekšsēdētāju.

Viņa ir bijusi viena no Latvijas PSR Tautu foruma organizētājām 1988.gada decembrī, pēc tam kļuvusi par Latvijas nacionālo kultūras biedrību asociācijas priekšsēdētāja vietnieci. Latvijas Tautas frontes (LTF) II kongresā ievēlēta par LTF Domes valdes locekli (1989.g.). Pēc ievēlēšanas Latvijas Republikas Augstākajā Padomē (AP) 1990.gadā kļuvusi par Cilvēka tiesību un nacionālo jautājumu komisijas priekšsēdētāju, vadījusi amnestijas lietu izskatīšanu, bijusi AP Prezidija locekle. Piedalījusies poļu skolu organizēšanā. 1990.gada jūnijā Cēsis kļuvusi par gada "Sievieti Latviju".

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->