Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 01.06.2023 17:04

Jēkabpili apmeklē konkursa “Gada labākā būve Latvijā” žūrija 0

Jēkabpili apmeklē konkursa “Gada labākā būve Latvijā” žūrija
Skatīt video

Jēkabpilī viesojās skates “Gada labākā būve Latvijā” žūrija. Konkurss, kura laikā tiek vērtētas iepriekšējā gadā pabeigtās jaunbūves, pārbūvētās vai restaurētās ēkas, inženierbūves un citi objekti, šogad svin 25.gadadienu. Jēkabpils novada pašvaldība konkursā piedalās regulāri, piesakot savā teritorijā esošos objektus. Šogad konkursa otrajā kārtā iekļuvuši trīs Jēkabpils objekti. Divi no tiem ir Jēkabpils Vēstures muzeja apsaimniekošanā un ietilpst kādreizējās Krustpils muižas ēku ansamblī. Uz aizvadītā gada labākās būves titulu pretendē atjaunotais Krustpils pils C korpuss, kā arī kādreizējās Krustpils muižas smēdes ēka, kura tagad pārtapusi par izstāžu un pasākumu zāli. Žūrija, kurā darbojas dažādi būvniecības nozares speciālisti, atzinīgi novērtē abus objektus.

“Interjers ir ļoti skaisti noformēts, tāpat ir dažādi vēsturiskie priekšmeti un spēle, kas padara visu interesantāku,” saka RTU docētājs, “Gada labākā būve Latvijā” žūrijas pārstāvis Arturs Lešinskis. “Tāpat bija ļoti interesanti atjaunota otra būve, kur izvietota izstāde. Jūs esat ieguvuši izstāžu zāli, un tas ir brīnišķīgi, ka objekti tiek atjaunoti, pārbūvēti un iegūst jaunas funkcijas.”

Trešais objekts, ko žūrija izvērtēja klātienē, ir pērn atjaunotais Brīvības ielas posms Jēkabpilī. Konkursā tiek vērtētas arī inženierbūves, analizējot konstruktīvos risinājumus, to, vai ir izmantoti inovatīvi risinājumi, kāda ir objekta sarežģītība, iebūvēto materiālu kvalitāte, darbu izpildes kvalitāte un sabiedrības ieguvums.

“Man uzreiz iepatikās veidojums apļa vidū, kas ir lielisks akcents no uztveramības viedokļa, nerunājot par simbolisko vērtību,” saka ceļu inženieris, žūrijas pārstāvis Elmārs Daniševskis. “No uztveramības viedokļa šoferis, kas tuvojas pilsētai, ierauga vides zīmi, vietas atpazīstamības zīmi. Viņam mainās domāšana, viņš iebrauc iekšā pilsētā. Tas ir lielisks elements, kas standartos netiek prasīts, bet šeit ir izveidots. Protams, ka mana profesionālā acs pēta arī, vai nomales materiāls ir pareizi noblietēts, vai asfalts ir līdzens, kāds asfalts ir lietots, kādi bortakmeņi ir ielikti... Manai acij nepaslīd garām tādas lietas, bet primāri tomēr ir vērtējums no lietotāja pieejas, no lietotāja skatījuma.”

Skates pirmajā kārtā tika vērtēta iesniegtā informācija par katru objektu. Otrajai kārtai šogad izvirzīti vairāk nekā 60 objekti, kas tagad tiek vērtēti klātienē astoņās nominācijās. Labākie tiks izvirzīti dalībai finālā.

“Žūrija strādā, cenšoties pārāk nesasteigt šos procesus, līdz ar to tas nedaudz ievelkas kalendārajā grafikā,” stāsta Latvijas Būvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs, “Gada labākā būve Latvijā” žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs. “Fināls plānots pēc Jāņiem – jūlijā. Savukārt jūlija beigās vai augusta sākumā būs svinīgā apbalvošana.”

Skati “Gada labākā būve Latvijā” organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar 22 profesionālajām biedrībām un nozares institūcijām.

Sandra Paegļkalne

 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->