Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.06.2024 09:45

Jaunākām meitenēm trūkst zināšanu par sieviešu higiēnas precēm un to lietošanu 0

Jaunākām meitenēm trūkst zināšanu par sieviešu higiēnas precēm un to lietošanu

Jaunākām meitenēm – vecumā no deviņiem līdz desmit gadiem – trūkst zināšanu par menstruālo higiēnas preču dažādību un to pielietojumu, secināts pilotprojektā bezmaksas higiēnas preču nodrošināšanai. Maijā Aizkraukles un Balvu novada izglītības iestādēs tika īstenots pilotprojekts, kura laikā skolniecēm tika nodrošinātas bezmaksas higiēnas preces. Aizkraukles novadā pilotprojektā iesaistījās 13 skolas, bet Balvu novadā – 12.

Sieviešu sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja Inete Ielīte skaidro, ka pilotprojektā tika saņemti daudzi pozitīvi signāli gan no skolām, kur nebija pieejamas higiēnas preces, gan arī no meitenēm, kurām iepriekš nācās iet lūgt tās kādam pieaugušajam. Meitenes jutušās labāk, ka pašas var piekļūt higiēnas precēm pēc nepieciešamības.

Pilotprojektā konstatēts, ka skolās, kurās klašu grupas ir sadalītas pa stāviem, mazāko klašu grupās higiēnas preču patēriņš bija lielāks. Turklāt meitenes ar lielāku interesi esot pētījušas pieejamās higiēnas preces.

Ielīte norāda, ka tas apstiprina iepriekš paredzēto, proti, ka deviņus līdz desmit gadus jaunām meitenēm nav zināšanu ne par higiēnas preču dažādību, ne arī par to pielietojumu vai fizioloģiskajiem procesiem.

"Kopumā skolas vēlētos, lai būtu ne tikai pieejamas higiēnas preces, bet arī, lai katrā iestādē notiktu vismaz viena ievadnodarbība par menstruālās higiēnas preču jautājumiem. Internetā ir daudz informācijas, bet tā ne vienmēr atbild uz meiteņu jautājumiem, tāpēc dzīvs skolotāja, ginekologa vai ģimenes ārsta stāstījums palīdzētu saprast, kas ir būtiski,” uzsver Ielīte.

Patlaban pilotprojekta rīkotāji aprēķina, cik liels ir nepieciešamais līdzekļu apjoms higiēnas preču nodrošināšanai, lai iesniegtu praksē pamatotus datus Labklājības ministrijai.

Jau ziņojām, ka Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls virza iniciatīvu par bezmaksas sieviešu higiēnas precēm visās Latvijas skolās. Valdība potenciāli ir solījusi šo ideju īstenot no nākamā gada, bet pilotprojekts notika ar mērķi izzināt, kāds varētu būt nepieciešamo produktu daudzums un izmaksas, kā arī ērtākie piegādes un izvietošanas veidi.

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->