Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.12.2022 17:01

Jau drīzumā “No Piena ceļa nākuši: Sēlijas identitāte” 1.raidījums par Dvieti! 7

Jau drīzumā “No Piena ceļa nākuši: Sēlijas identitāte” 1.raidījums par Dvieti!
Skatīt video

Janvārī Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstinās ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietvers 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Nesen pieņemtais Latviešu vēsturisko zemju likums, kurā Sēlija izdalīta atsevišķi no Zemgales un Latgales, radījis pilsoniskās sabiedrības aktivitātes vilni Sēlijā. Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”, kas apvieno vairāk nekā 30 Sēlijas lauku kopienas, veic apjomīgu kopienu izpētes darbu. 28 Sēlijas kopienām tapušas grafiskās identitātes zīmes un veiktas intervijas ar vietējiem iedzīvotājiem.

Raidījumu ciklā “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” tiks aplūkotas 12 Sēlijas kopienas, katrā raidījumā stāstot par konkrētā ciemata ikdienas dzīvi, tūrismu, kultūrvēsturi un citām tēmām. Filmēšanas komanda, apceļojot Sēliju, tikusies ar daudziem stipriem sēļiem, kuru uzņēmība, darba spars un radošums ne tikai attīsta konkrēto apdzīvoto vietu, bet arī veido Sēliju par daudzveidīgu, vēsturisku, patstāvīgu un harmonisku zemi.

12 video stāstos varēs iepazīt Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas.

1.raidījumā iepazīsim Dvieti – vienu no Augšdaugavas novada ciematiem. Viesosimies lauku sētā “Vidzemnieki”, kur par pāviem, alpakām un citiem dzīvniekiem stāstīs Mini Zoo saimniece Olga Glaudāne. Piedalīsimies Dvietes muižas svētkos, kur iepazīsimies ar biedrības “Dvietes vīnogas” vadītāju, Paula Sukatnieka muzeja “Apsītes” vadītāju Vandu Gronsku un uzņēmēju Daci Tamani. Savukārt sarunā ar uzņēmēju Daci Stapkeviču izzināsim, ar ko īpašs ir Dvietes saldējums.

1.raidījums būs skatāms:

  • ReTV kanālā otrdien, 3. janvārī, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 4. janvārī pl.12:00 un 8. janvārī pl.16:00;
  • Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 5.janvārī, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien 6. janvārī ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 7. un 8. janvārī plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2022

D
Distihs 28.12.2022 16:46
Ja gribi zināt, kur līst lieti,
Jābrauc ir uz tālo Dvieti.
S
Sviests 28.12.2022 12:22
Sēlija salām un īstenajai sēlietei pirms filmu taisīšanas lietderīgi būtu patiešām izpētīt un zināt Sēlijas vēsturi .Sēlijas administratīvais un ekonomiskais centrs bija Sēlpils pagastā,kur bija Sēlpils pils un Sēlpils pilsēta.Šī vieta topošajās filmās pat nav pieminēta. Kārtējais Sēlijas salu aplauziens -kā ar vilku, kad gribēja dabūt par Sēlijas ģerboni,neapgrūtinot sevi aizlikt aiz auss speciālistu teikto par kultūrvēsturisko zemju ģerboņu izvēles noteikumiem.
z
zinātājs 28.12.2022 10:29
Nenoslēpt to, ka Jēkabpils un novada iedzīvotāji maz vai vispār neko nezina par Dvieti, tās iedzīvotājiem, nodarbošanos, paražām, dzīvesveidu, atpūtu un dejām. Te piedāvāta unikāla iespēja uzzināt ko jaunu un paplašināt savu zināšanu apvārsni un nezinu, vai kāds no pastāvīgajiem JL lasītājiem un VD TV skatītājiem būs pret.
O
Observer 28.12.2022 10:05
,,Sēlijas identitātes,, būtiska sastāvdaļa ir slēgtās skolas.
Varbūt ir nepieciešama valstiska līmeņa kustība slēgto skolu apsaimniekošanai?
A
Astro 28.12.2022 09:20
Pa Piena ceļu nākuši,
Dvietē dzīvot sākuši.
N
Neķītrais masāžists 27.12.2022 21:21
Dvietes saldējums Jēkabpilī nav dabūjams. A, huļi tā..?
J
Jefiņš 27.12.2022 17:51
Raidījumus noteikti apskatīšu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->