Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 21.09.2022 17:30

J.Rudzutaka ielai Līvānos mainīs nosaukumu 0

J.Rudzutaka ielai Līvānos mainīs nosaukumu
Skatīt video

Līvānu novada pašvaldības pārstāvji organizēja tikšanos ar Jāņa Rudzutaka ielas iedzīvotājiem, lai uzklausītu viņu viedokli par ielas nosaukuma maiņu. Pašvaldībā saņemta biedrības “Publiskās atmiņas centrs” vēstule, kurā pausts aicinājums mainīt vietvārdu, kas slavē Staļina totalitārā režīma vadoņa Vjačeslava Molotova vietnieku Jāni Rudzutaku. Arī Valsts prezidents Egils Levits ir paudis aicinājumu pašvaldībām izvērtēt idejas par okupantu vārdā nosaukto ielu un laukumu pārdēvēšanu. Līvānu novadā ir viena tāda iela. Tā nosaukta padomju kolaboranta Jāņa Rudzutaka vārdā, un vietvara organizēja sanāksmi ar iedzīvotājiem, lai izdomātu, kādā vārdā ielu pārdēvēt. Tikšanās laikā izskanēja divi varianti: Rudzu iela un Rudzutakas iela – noņemot priekšā esošo “J” burtu un pievienojot beigās burtu “S”.

“Mēs piekrītam variantam – Rudzutakas iela, pievienojot klāt “S” burtu,” stāsta ielas iedzīvotājs Artūrs. “Vispār mēs gribējām saglabāt esošo nosaukumu, tikai noņemot nost vārdu, lai paliek Rudzutaka iela, bet vairākums grib, lai pieliek klāt “S” burtu. Vairākums nobalsoja “par”.”

“Man patīk arī līdzšinējais nosaukums,” saka ielas iedzīvotāja Linda. “Es neuzskatu, ka saistībā ar nosaukuma maiņu mums saule spīdēs spožāk vai mūsu dzīves mainīsies uz labo vai slikto pusi. Ja ir tāds nosacījums, tad mēs mainām ielas nosaukumu, bet man šobrīd tas nav aktuālākais jautājums, kas jārisina šajā situācijā.”

Citu priekšlikumu no iedzīvotājiem nebija, vairākums nobalsoja par Rudzutakas ielu, tādēļ pašvaldība iesniegs Valsts valodas centram priekšlikumu par šādu nosaukuma maiņu. Ja Valsts valodas centrs to neapstiprinās, tad izskatīšanai tiks piedāvāts otrs variants “Rudzu iela”.

Lēmumu par to, kas segs izmaksas par ielas nosaukuma plāksnīšu nomaiņu, pieņems dome, bet, visticamāk, to finansēs pašvaldība. Iedzīvotājiem izdevumu nebūšot. Stāsta Līvānu novada pašvaldības Nekustamo īpašumu nodaļas vadītāja Antra Vilcāne: “Īpašu izdevumu nevajadzētu būt. Kad pašvaldība pieņem lēmumu, mēs nosūtām to valsts adrešu reģistram. Adreses maiņa notiek sinhroni ar visiem valsts reģistriem. Iedzīvotājiem pašiem nekas nav jāziņo. Mēs ziņojam iedzīvotājiem un valsts adrešu reģistram. Īpašumtiesības apliecinošie dokumenti nav obligāti jāmaina, ja nu vienīgi tad, ja kādam tiešām ir īpaša vēlme to mainīt. Gadījumā, ja uz ielas šajā adresē ir reģistrēts uzņēmums, tad būtu jāziņo Uzņēmumu reģistram.”

Gala lēmumu par ielas nosaukuma maiņu pieņems Līvānu novada dome, ņemot vērā Valsts valodas centra rekomendācijas.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->