Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.09.2023 17:54

Īstenota kampaņa “Apkārt Jēkabpils novadam” 0

Īstenota kampaņa “Apkārt Jēkabpils novadam”
Foto: “Sēlijas laivas”

Biedrība “Sēlijas laivas” kopā ar domubiedriem “Dabas resursu aizsardzības biedrība” un “LiVelo” un sadarbības partneri “Jēkabpils Sporta centrs” īstenoja kampaņu “Apkārt Jēkabpils novadam” dabas tūrisma potenciāla izzināšanai Jēkabpils novadā. 144,33 kilometri ar velosipēdu, 76,09 kilometru pārgājiens un 27 kilometri laivojot – tāda ir statistika šim pasākumu ciklam. Kopā pasākumu dalībnieki veica 247 kilometrus.

Šis pasākumu kopums biedrībai bija līdz šim lielākais izaicinājums organizatoru lomā, jo bija neierasti daudz neparedzētu vai neparedzamu faktoru, kas varēja būtiski ietekmēt pasākumu gaitu.

Par to, kas neizdevās: laivu grupas brauciens piedzīvoja organizatorisko neveiksmi (grupa izklīda lielā vēja un dažādu citu iemeslu dēļ). Biedrība to uzskata par lielāko organizatorisko kļūdu un ir secinājusi, ko nākamreiz darīt citādāk.

Galvenie secinājumi par dabas tūrismu Jēkabpils novadā:

  • Resursu pietiek, bet trūkst uzņēmības un strādāšanas dzirksts. Bieži norāžu zīmju un publisku aprakstu par tūrisma objektu un pakalpojumu nav pat tur, kur saimnieko privātīpašnieki;
  • Lai iegūtu labu tūrisma pakalpojumu, ir jāzina vietējie tūrisma objektu un faktu zinātāji, kas ikdienā nesniedz tūrisma pakalpojumu, bet labprāt atsaucas, ja tiek uzrunāti. Šie cilvēki pārsvarā ir apveltīti ar tik ļoti bagātīgām zināšanām par vietējo apkārtni, sabiedrību un vēsturi, ka spētu nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu jebkurai tūristu grupai. Tomēr lielākoties viņi nav reģistrējuši savu saimniecisko darbību, līdz ar to ir ļoti apgrūtinoši par pakalpojumu norēķināties.
  • Daugavas posmā no Jadvigovas līdz Dignājas baznīcai praktiski iztrūkst jebkāda informācija par pieejamajiem pakalpojumiem, kas tur jau ir – pie ūdens nav norāžu par atpūtas vietām vai kempingiem. Šajā posmā nav arī nevienas laivu nomas vai labiekārtotas makšķerēšanas vietas. Labais krasts ir krietni sakoptāks.

Pasākumi notika, īstenojot Jēkabpils novada pašvaldības finansiāli atbalstītu NVO projektu.

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->