Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.10.2022 17:38

Īslaicīgi apturēs 18 VUGD posteņu darbību 8

Īslaicīgi apturēs 18 VUGD posteņu darbību

Personāla trūkuma dēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests plāno īslaicīgi un periodiski apturēt 18 posteņu darbību. Tas varētu skart arī Aknīstes un Viesītes ugunsdzēsības posteni. Citas struktūrvienības, kuras varētu īslaicīgi nedarboties, ir Rojas, Sabiles, Piltenes, Alsungas, Bulduru, Baldones, Jaunjelgavas, Neretas, Elejas, Auces, Cesvaines, Varakļānu, Mazsalacas, Strenču, Zilupes un Tilžas postenis.

Darbības apturēšana nenotiks visos posteņos vienlaicīgi. Katrā postenī tas būs atkarīgs no situācijas ar personāla nodrošinājumu. Oktobra sākumā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā iztrūka gandrīz 400 nodarbināto – tie ir 12 procenti vakantu amatu. Vienlaikus 160 darbinieki atradās ilgstošā prombūtnē. Ugunsdzēsēju glābēju skaits nav pietiekams, lai spētu nodrošināt to, ka visos posteņos un daļās katru diennakti uz izsaukumu var doties trīs amatpersonas, kas saskaņā ar darba aizsardzības prasībām ir absolūtais minimums.

Posteņu darbības apturēšanas rezultātā neviens ugunsdzēsējs netiks atlaists no darba. Šie darbinieki konkrētajos periodos dosies uz izsaukumiem no citām struktūrvienībām.

“Piemēram, kamēr Sabiles posteņa darbība būs apturēta, tā ugunsdzēsēji glābēji tiks pārdislocēti uz apkārtējām daļām un posteņiem – Talsiem, Kandavu, Dundagu un Roju, lai tajās nodrošinātu nepieciešamo ugunsdzēsēju glābēju skaitu reaģēšanai uz izsaukumiem,” skaidro VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš.

Šogad personāla trūkuma problēmas risinātas vairākos veidos. Pirmajā ceturksnī, lai nepārsniegtu saprātīgu virsstundu skaitu, autocisternā uz notikumu bieži devās divi nevis trīs ugunsdzēsēji glābēji, pārkāpjot darba aizsardzības prasības un palielinot traumu gūšanas risku. Otrajā ceturksnī tika ievērotas darba aizsardzības prasības, bet strauji auga virsstundu skaits, kuras apmaksātas, pārskatot izdevumus. Tas radīja pārslodzi, kas ilgstoši nav pieļaujama. Šī gada pēdējos mēnešos līdzekļu virsstundu apmaksai VUGD budžetā nav, un vairākās struktūrvienībās tas nerisinātu kritisko personāla trūkumu, jo, plānojot resursus, ir jāievēro arī likumdošanā noteiktie atpūtas laiki un maksimāli iespējamais virsstundu skaits.

T
Triptihs Diterihs 21.10.2022 11:56
Lai svilst un kvēlo pasaulīgā manta, Mēs labāk meklēsim citātus Kanta...
z
zinātājs 21.10.2022 09:26
Šī ziņa Latvijas iedzīvotājiem ir pat biedējošāka nekā informācija par Krievijas armijas panākumiem Ukrainas frontē.
P
Peksis 20.10.2022 20:24
Tas manuprāt ir ļoti slikti, jo skatoties pēc kartes, ja Viesītē, Neretā un Aknīstē vairs nav glābēju, tad tikai var iedomāties kas notiks, ja nedod dievs, izcelsies ugunsgrēks kaut kur, piemēram, Ancenes, Dunavas vai Kaldabruņas pusē.
https://manabalss.lv/i/2538
V
Vietējais 20.10.2022 20:00
Varbūt vajadzētu piebremzēt naudas pumpēšanu uz Ukrainu,lai varētu parūpēties par pašu drošību...
N
Neķītrais masāžists 20.10.2022 19:32
Tātad ugunsbīstamība paaugstināsies un pavasarī kūlu varēs droši dedzināt. :D
J
Jefiņš 20.10.2022 18:20
Jātaisa obligātais iesaukums kā armijā un punkts.
D
Distihs 20.10.2022 17:54
Darbu glābēji kad stās,
Sniega sega zemi klās.
A
Astro 20.10.2022 17:45
Apstādinās pulksteņus,
Aizslēgs dažus posteņus.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->