Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.07.2023 16:46

Iemūrē kapsulu jaunās Jēkabpils katlu mājas pamatos 0

Iemūrē kapsulu jaunās Jēkabpils katlu mājas pamatos
Skatīt video

Blakus vecajai Tvaika ielas katlu mājai Jēkabpilī tiek būvēta jauna katlu māja, kas būs darbināma ar šķeldu. Lēmums par šādu nepieciešamību tika pieņemts, lai siltumenerģiju varētu ražot, pēc iespējas mazāk izmantojot dabasgāzi. Tādējādi vietvarā cer samazināt ne tikai ražošanas izmaksas, bet arī siltuma tarifu.

“Mēs pārejam tikai un vienīgi uz savu vietējo produktu, kuru spēsim nodrošināt gandrīz pilnvērtīgā apjomā, tikai ļoti “ekstra” brīžos vajadzēs iedarbināt veco katlu māju, kur joprojām stāvēs gāzes katli,” skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Mēs ar šo katlu māju varēsim dot plašu jaudas amplitūdu, tādā veidā kurinot gan mazos grādos, gan lielos grādos. Iepriekš tā nebija. Ja mēs kurinājām, tad mums bija obligāti jāsasniedz noteikts līmenis. Tas nebija efektīvi, nebija izdevīgi iedzīvotājiem. Ar šo mēs panāksim to, ka mēs varēsim ļoti lielā amplitūdā paši nodrošināt siltumu, un tas noteikti iedzīvotājiem būs izdevīgāk un lētāk, salīdzinot ar globālo fonu.”

Šodien, 20.jūlijā, būvnieki, siltumapgādes uzņēmuma un pašvaldības pārstāvji pulcējās būvlaukumā, lai ēkas pamatos iemūrētu kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Kapsulā tika ievietots apraksts par katlu māju, kā arī pašvaldības informatīvā izdevuma jaunākais numurs. Tāpat tika pievienota Latvijas Bankas piemiņas monēta “Uzlecošā saule”. Kapsula tika ievietota topošās ēkas pamatos. Būvdarbus objektā veic SIA “Mapri būve”, un šī projekta izmaksas ir vairāk nekā astoņi miljoni eiro.

Par būvniecības tehnoloģiju stāsta SIA “Mapri būve” tehniskais direktors Jānis Veckaktiņš: “Šī ir ļoti kvalitatīva austriešu tehnoloģija – biomasas katli, līdz ar to noteikti augstākā kvalitāte, kas šķeldas katlu mājās ir pieejama, tā noteikti būs arī šeit. Šobrīd sarežģījumu nav, ejam pēc plāna. Plānojam, lai jēkabpiliešiem siltumu varētu nodrošināt jau šajā apkures sezonā. Līdz apkures sezonai tas noteikti nebūs, bet šajā apkures sezonā noteikti.”

Ņemot vērā, ka lielākā daļa siltumenerģijas tiks ražota jaunajā objektā, darbu var nākties zaudēt dažiem vecās katlu mājas darbiniekiem.

“Pašreiz šī katlu māja, kas darbojas, ir tvaika ražošanas katlu māja, tur iesaistīti tvaika katla operatori, turbīnas operatori, kas nodarbināti elektrības ražošanā, kā arī vairāki laboranti,” skaidro SIA “Jēkabpils siltums” valdes loceklis Raits Sirmovičs. “Lai cik tas sāpīgi nebūtu, acīmredzot viena daļa no personāla vairs darbu šajā katlu mājā nevarēs turpināt. Tas būs šogad vai nākamgad, bet tas tā būs.”

Jaunās katlu mājas būvniecības projektu finansiāli atbalsta Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->