Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 18.10.2023 18:28

Iedzīvotāji bažījas par Sakas salas tilta drošību 0

Iedzīvotāji bažījas par Sakas salas tilta drošību
Skatīt video

Sakas salas iedzīvotāji pauž bažas par Sakas salas tilta stāvokli. Janvāra plūdu laikā pie tilta notika rakšanas darbi, lai novirzītu Daugavas ūdeni prom no Sakas salas un Jēkabpils. Darbu laikā ekskavatori sabojāja infrastruktūru, tādēļ iedzīvotāji vaicā, vai Sakas salas tilts ir drošs.

Viens no iedzīvotājiem raksta: “Bedre pie tilta tā arī stāv, kāpnes norautas, arī plāksne. Vēlos zināt, vai eksperti ir bijuši un veikuši ekspertīzes.”

Jēkabpils novada pašvaldības Infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skromāns skaidro, ka uztraukumam neesot pamata: “Tilta konstrukcijas un nogāzes ir apsekotas gan vasarā, gan pirms nedēļas. Runājot ar inspekcijas veicējiem, secināts, ka tiltam nav nekādas vainas.”

Pašvaldības sniegtā informācija liecina, ka plūdu novēršanas darbu laikā ir bojāts tilta nogāzes betona pārsegums, bet bojājumi neapdraud tilta stāvokli, neesot konstatēts arī nogāzes izskalojums. Tāpat norautas kāpnes, kas veda uz iedzīvotāja īpašumu. Vietvarā sola bojājumus salabot nākamajā gadā.

“Jāatjauno betona nogāzes plāksne un jāatjauno pakāpieni, kas veda uz privātīpašumu,” saka Ainārs Skromāns. “To arī nākamgad izdarīsim. Vēl ir jānotīra nogāze un jāaizpilda šuves. Tiltam un tilta konstrukcijai ir jāveic sīki ikdienas uzturēšanas darbi.”

Plūdi, ko Jēkabpils novads piedzīvoja šā gada janvārī, ir pieredze, kas liek daudz rūpīgāk pārdomāt gatavību līdzīgām dabas katastrofām.

“Šogad būsim daudz modrāki un pievērsīsim lielāku uzmanību, mācība mums ir. Gulēt mierīgi nevar,” saka Ainārs Skromāns.

Atgādinām, ka Jēkabpils novadā joprojām turpinās tiltu inspekcija, kuras laikā tiek apzināts visu novadā esošo tiltu stāvoklis. Apsekošanu veic SIA “Inženierbūve” par vairāk nekā 24 tūkstošiem eiro, un inspekcijas rezultāti būs zināmi šā gada novembrī.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->