Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
17.03.2023 18:19

Gatavojamies vasaras makšķerēšanas sezonai! 5

Gatavojamies vasaras makšķerēšanas sezonai!

Apgūt makšķerēšanas prasmes vienā gadā būs grūti (varbūt pat neiespējami), tāpēc cilvēkiem, kas ir iesācēji vai tikai gatavojas sākt savas makšķernieka gaitas, ir divas ziņas. Pirmā ziņa: lai apgūtu pamatus, būs jāapbruņojas ar pacietību un otra  - noteikti jāiegādājas atbilstošs makšķerēšanas inventārs, lai skološanās laiku padarītu interesantāku un ātrāk celtu vajadzīgās prasmes. Makšķerēšanas inventārs mūsdienās ir tik augstu attīstīts, ka zivīm izredzes palikt nenoķertām ir mazas, ja pretī stājas ar pieredzi un ķeršanas tehnoloģijām bruņots makšķernieks.

Vasaras makšķerēšana pateicoties dabas skaistumam ir arī bauda acīm, ko vislabāk tvert no savas laivas. Kur laiva, tur arī uzticams laivas motoriņš. Paraudzīsimies, kā izvēlēties savai laivai un makšķerēšanas prasmēm atbilstošu laivas motoru.

Laivu dzinēji iedalās elektrodzinējos un benzīna dzinējos. Elektriskais laivas dzinējs nekaitē videi un nerada troksni – motors praktiski nav dzirdams, nepiesārņo vidi, un arvien vairāk ir makšķerēšanas vietu, kur var izmantot vienīgi elektromotorus. Savukārt benzīna dzinējs ir ļoti ērts tālākiem un ātrākiem pārbraucieniem. Benzīna dzinēju priekšrocība ir tā, ka tam nav laika ierobežojuma - braukt var tik ilgi, cik degvielas pietiek bākā.

Aktualitāte - elektriskais laivas dzinējs

Elektromotori un laivu akumulatori ir pēdējos gados populāra tēma. Pēc laivas izmēra sabalansēts komplekts sastāv no kvalitatīva motora, lieliska akumulatora un atbilstoša lādētāja. Laivas elektromotori var būt diezgan pamatīgi strāvas patērētāji. Motora patēriņš ir atkarīgs no slodzes uz propellera lāpstiņām. Jo lielāka laivas pretestība, jo lielāka slodze un lielāks elektrības patēriņš. Ar nepārkrautu laivu, kas iet pa vējam, laivas elektromotors patērēs maz elektrības. Savukārt situācijā, kad laiva brauks pret vēju vai uz dzenskrūves būs uztinušās ūdenszāles, elektrības patēriņš strauji augs. Šie dažādie aspekti rada slodzi uz akumulatoru. Tādēļ būtiski izvēlēties elektrisko dzinēju atbilstoši makšķerēšanas apstākļiem un savas laivas garumam.

Ievērojot šos parametrus, jums būs vieglāk piemeklēt piemērotu elektromotoru. Laivai, kuras garums līdz 4,5 - 5 metri gandrīz vienmēr pietiks ar 12 V 55 lb motoru, līdz 5,5 - 6 m ar 24V 70-80 lb, bet garākām – 36 V ar 100-112 lb motoru. Elektromotori arī atšķiras, vai tiks lietoti iekšējos ūdeņos vai arī jūrā. Attiecīgi izvēlas melno motoru (FW – FreshWater) vai balto (SW – SaltWater).

No akumulatoriem faktiski der jebkurš 12 V akumulators, taču, pērkot pirmo komplektu, vispirms labāk konsultēties pie pārdevēja.

Grūti noķert zivis tur, kur to nav

Padarīt zveju produktīvāku un baudāmāku var mūsdienīgas un efektīvas ierīces eholotes jeb sonāri. Tie spēj ātri un precīzi noteikt ūdenstilpnes parametrus (dziļumu, grunts reljefu, ūdens temperatūru) un, pats svarīgākais, noskaidrot, vai konkrētajā brīdī un izvēlētajā vietā zivis vispār ir. Mūsdienīgām eholotēm ir dziļuma kartes, sānskati un koordinātu nospraušanas funkcija, tādējādi iespējams ātri gūt izpratni par situāciju un to, kur atrodas gaidītais loms. 

220.lv piedāvājumā Jūs atradīsiet lieliskus sonoru modeļus zvejošanai no krasta, laivas, ziemas makšķerēšanai, nakts zvejai, kā arī universālus modeļus īsteniem zvejas faniem ar GPS funkciju. Lai Jūsu ierīce kalpotu ilgi un efektīvi, mēs piedāvājam tikai kvalitatīvas ierīces no uzticamiem ražotājiem - Deeper, Simrad, Garmin, Raymarine utt. Cenu diapazons ļaus piemeklēt variantu jebkuram budžetam. Lai kādu sonāru jūs meklētu, pie mums būs ko izvēlēties kā iesācējiem, tā lietpratējiem. Tāpat varēsiet iegādāties laivu motorus patīkamai laivošanai bez airu spēka – viegli stiprināmus un ar modernām funkcijām aprīkotus Honda, Argo, vidaXL, Runos ražotāju motorus.

k
kNN 20.03.2023 09:31
Šajā rakstā tiek reklamēts 220.lv un nav nekur minēts, ka šis ir reklāmraksts. Bet citādi 220.lv nav uzņēmums, kas specializētos makšķerpiederumos. Salmo uzņēmums tam drīzāk atbildīs.
z
zinātājs 18.03.2023 08:00
Rakstu rūpīgi izlasīju un jutos apmulsis, un pārsteigts, jo nezināju, ka ir tik daudz jāzina, lai tiktu pie kārtīga loma un pat parastas zivju zupas iegūšanai, ķerot zivis, ir jābūt pamatīgām priekšzināšanām. Pie tam raksta autors izvairījies pieminēt dažādas zivju sugas, kas arī viena no otras atšķiras gan pēc galvas lieluma, gan krāsas.
A
Astro - > Distiham 17.03.2023 22:35
Palikuši esam divi,
Divatā mēs velkam zivi.
A
Astro 17.03.2023 22:32
Zvejot ej ar vienu domu,
Šodien izvilkt brangu lomu,
Un ar zivju pilnu somu,
Uzlabojot citiem omu.
D
Distihs 17.03.2023 18:26
Makšķernieks ar gudru ziņu
Brien Daugavā ar paladziņu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->