Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 10.05.2023 17:54

Gārsenē norit domes vadības un speciālistu tikšanās ar iedzīvotājiem 16

Gārsenē norit domes vadības un speciālistu tikšanās ar iedzīvotājiem
Skatīt video

Noritējusi kārtējā Jēkabpils novada pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar iedzīvotājiem. Dome regulāri organizē tikšanās dažādos novada pagastos, lai klātienē ar vietējiem iedzīvotājiem pārrunātu dažādas problēmas un atbildētu uz jautājumiem. Šoreiz pasākums norisinājās Gārsenē, kur uz tikšanos bija aicināti Aknīstes pilsētas, kā arī Aknīstes, Gārsenes un Asares pagasta iedzīvotāji. Viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas uztrauc iedzīvotājus, ir ceļu infrastruktūra un ielu apgaismojums Ancenes ciemā.

“Pusē Ancenes ciemata nav apgaismojuma,” stāsta Ancenes iedzīvotājs Jānis Subatiņš. “Tika rakstītas vēstules, bet diemžēl šie darbi nav iekļauti nevienos plānos. Nav runa par tūlītēju izdarīšanu, bet par to, ka šo problēmu vajag sākt risināt. Ciemata ielas Ancenē un arī Asarē tikpat kā nav asfaltētas. Lūdzam kaut pamazām iekļaut Attīstības programmā kādu posmiņu asfaltēšanā.”

Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars uzsver, ka ielu un apgaismojuma stāvoklis ir slikts daudzviet novadā: “Mums ir 22 pagasti un vēl vairāk apdzīvoto vietu, kurās situācija ar infrastruktūru ir dažāda. Lai to uzlabotu, mēs strādājam. Ir projekts, kura laikā mēs mainīsim vecās, neefektīvās nātrija lampas Salas ciemā, Viesītē, Aknīstē, Jēkabpils pilsētā. Pienāks noteikti brīdis, kad mēs to izdarīsim arī Ancenē. Ir nedaudz jāpaciešas. Ir jāatrod iespēja finansēt. Nav jēgas projektēt un likt projektus kaudzītē plauktā, ir jāsaprot, kā un kad to finansēt. Tad ieliksim un izdarīsim.”

Infrastruktūras stāvoklis satrauc arī Gārsenes iedzīvotājus. Sevišķi liela interese ir par to, kādēļ netiek saremontēti daudzdzīvokļu māju iekšpagalmi.

“Kas tiek darīts Ancenē, Gārsenē, Asarē? Tur nekā nav! Visi lielie darbi ir Aknīstē. Mēs – tie, kas esam dziļāk laukos, mēs tiekam pilnīgi apbižoti,” saka Gārsenes iedzīvotājs Jānis Vanags.

Pašvaldībā skaidro, ka daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu sakārtošanai ir grūti piesaistīt finansējumu, ja konkrētajai vietai cauri neiet iela. Gadījumos, kad ir iela, var īstenot ielas pārbūves projektu, klāt paņemot arī iekšpagalmus.

“Ja nav ielas, tad ceļu fonda līdzekļus tērēt mēs nevaram, finansējumu kreditēšanās programmā, kas ir domāts ielu pārbūvei, izmantot nevaram, jāmeklē citi avoti,” skaidro Kārlis Stars. “Vēl lielāka problēma ir tad, ja tas ir kopīpašums. Tad visiem kopīpašniekiem ir jāmetas kopā un šis projekts jāfinansē. Vienmēr ir problēmas. Risinājums prasa ne tikai naudu, bet arī laiku.”

Pašvaldībā sola izpētīt, kāda situācija ir Gārsenē, un tad meklēt atbilstošāko risinājumu. Savukārt par daudzdzīvokļu māju remontiem, kas ir nepieciešami, vietvarā atgādina, ka tā ir visu dzīvokļu īpašnieku atbildība. Proti, visiem dzīvokļu īpašniekiem ir jāvienojas par vajadzīgo remontdarbu līdzfinansēšanu, un, ja kādi dzīvokļi pieder pašvaldībai, arī tā piedalās projektā ar savu finansējuma daļu.

Sandra Paegļkalne

M
Mirta Saknīte 12.05.2023 12:39
gārsenē ir garā vājo iestāde, tur ļautiņi gudrāki par šo krēslāpirdošo skamu..
x
xxx 11.05.2023 16:05
Visstulbākais ir tas, ka visu pieprasa cilvēki, kas paši bijuši pie šprices. Ja tas šķiet tik vienkārši, ko tad paši neizdarījāt? Gadiem lēmumus pieņēmāt un budžetus skatījāt.
P
Pareizaisjautājums 12.05.2023 06:57
Vai viņi reāli bija ,,pie šprices,, ... vai tikai pa priekšu grozījās? Cik lielam ir jābūt pārsvaram, lai sāktu ko reāli izmainīt?
V
Vietējais 11.05.2023 10:51
Šodien, precīzāk vakar bija arī laba ziņa. Levits saprazdams, ka atkal nevarēs ietirgot amatu, gļēvi pazūd. Izskatās, ka sakustējies noziedzīgi, nolaidīgi sastingušais Kariņa vadītais politiskais dīķis. Ir cerība, ka valstī sāksies ekonomiskā attīstība un lauku ceļi var sagaidīt labākus laikus
J
Jocīgie 11.05.2023 11:50
Slešerieši, tā turpināt! Ir jānoslauka zirnekļi un tīkli, kuri ir pārklājuši visu Latviju!!! Visiem bezģeļņikiem no siltajiem kabinetiem ar kāju pa dirsu un ārā, un jāsaliek amatos cilvēki, kuri prot strādāt un ir atbildīgi! Vienreiz par visām reizēm ir jāsāk normāli dzīvot un elpot! Ir jāattīsta Latvijas ekonomika, nevis jādzīvo kā kādiem bomžiem! Nedomājiet, ka ar aubēm, pastalām un lindrakiem tikai dejosim klipu klapu, un pats no sevis radīsies!
j
jā gan 11.05.2023 17:11
Es par “Progresīviem” jo viņu virzītā Prezidenta kandidāte (piemirsu vārdu)nu tā kas ar portugāli precēta, noteikti nostāsies pie niveliera, uzsākot ceļa būvi vai kapitālo remontu. Urrā, biedri! Urrā!
S
Skeptiķis no Kurgānas 12.05.2023 11:54
Jocīgie rakstija: Slešerieši, tā turpināt! Ir jānoslauka zirnekļi un tīkli, kuri ir pārklājuši visu Latviju!!! Visiem bezģeļņikiem no siltajiem kabinetiem ar kāju pa dirsu un ārā, un jāsaliek amatos cilvēki, kuri prot strādāt un ir atbildīgi! Vienreiz par visām reizēm ir jāsāk normāli dzīvot un elpot! Ir jāattīsta La..
Reiz ezītis iemācījās elpot ar dibenu, apsēdās uz celmiņa...un nosmaka ...
C
Ciniķis Vovočka 11.05.2023 08:35
Ja deputāti aizbrauc pie tautas, tā ir ,,tukša izrādīšanās,, bet ja nebrauc - ,,attālināšanās no tautas,, .
Ja godīgi, man ir brīnums, ka gārsenieši tik daudz vispār bija atnākuši, jo parasti tauta virtuvē pakliedz, bet uz skatuves kāpt baidās.
z
zinātājs 11.05.2023 08:26
Nezinu, kāda bija tikšanās patiesā atmosfēra, bet pēc video var saprast, ka Gārsenes un Asares iedzīvotāji ir nokaitināti līdz pēdējam, neredz izeju un netic novada domei. Varbūt vienīgi Žukam kaut cik.
J
Jocīgie 10.05.2023 22:57
Kāda jēga vadībai braukt uz laukiem, ja neatbildēja uz nevienu jautājumu. To, ka vēl ir 22 pagastos nav izdarīts tas. tas un tas. ir jūsu, cienītā vadība un pārvaldnieku bezdarbības rezultāts!
N
Neķītrais masāžists 10.05.2023 20:50
Es šo vietā piedraudētu, ka atdalīsies no Jēkabpils novada un pievienosies Ilūkstei, ja neko, bļē, lietas labā nedarīs. Ja Subatiņu sadusmos, viņš to ģēlu izruļīs. :D
V
Vietējais 10.05.2023 19:47
Kārtējā tukšā muldēšana..sen zināms,ka lauķi priekš deputātu kungiem ir otrās šķiras ļautiņi.
J
Jefiņš 10.05.2023 19:16
Laikam jau lieki jautāt par bufeti.
D
Distihs 10.05.2023 18:53
Kad ierunājās Kārlis Stars,
Gārseniešos viesās spars.
P
Pilsonis 12.05.2023 15:48
Nevar saprast kāpēc boss K.S. tik lēni runā, pie tam vienmēr. Tagad sapratu - lai izskatītos gudrāks , jeb skaidrāk izsakoties smadzenes nespēj ātrāk sakāmo izdomāt. Ko viņš tur vispār dara? Ja kāds zina, lūdzu, uzrakstiet!
V
Vietējais 12.05.2023 15:52
Pilsonis rakstija: Nevar saprast kāpēc boss K.S. tik lēni runā, pie tam vienmēr. Tagad sapratu - lai izskatītos gudrāks , jeb skaidrāk izsakoties smadzenes nespēj ātrāk sakāmo izdomāt. Ko viņš tur vispār dara? Ja kāds zina, lūdzu, uzrakstiet!
Ko citu viņš vēl māk, kā projektus bīdīt?

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->