Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 04.04.2024 18:43

Ēnu dienā Jēkabpilī skolēniem liela interese par mediķu darbu 0

Ēnu dienā Jēkabpilī skolēniem liela interese par mediķu darbu
Skatīt video

Šodien, 4.aprīlī, visā valstī norisinājās Ēnu diena – ikgadējais pasākums, kurā skolēniem ir iespēja sekot līdzi sevis izvēlēto speciālistu darba ikdienai. Šogad ar dažādām profesijām skolēnus iepazīstina 2180 ēnu devēji, kopumā piedāvājot vairāk nekā 12 tūkstošus vakanču. Jauniešu vidū jau vairākus gadus populārākā nozare ir medicīna, un arī Jēkabpilī daudzi izvēlējās ēnot slimnīcas speciālistus.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas ikdienu šodien bagātināja jaunieši, kuri izvēlējās Ēnu dienu pavadīt, vērojot medicīnas speciālistu darbu. Šogad iestādi apmeklēja kopumā 26 ēnotāji.

“Mēs esam ļoti priecīgi, un mums ļoti patīk šā gada sauklis “Pielaiko profesiju!”, jo tā ir iespēja jauniešiem, pirms vēl viņi sāk studēt, “pielaikot”, pamēģināt un saprast, vai tas ir viņu aicinājums un kā tas viņiem der,” saka Jēkabpils reģionālās slimnīcas galvenā ārste Ilze Bikova.

Pēc tam, kad jaunieši bija iepazīstināti ar dienas norisi un galvenajiem noteikumiem, katrs devās pie sava izvēlētā speciālista. Ēnotāji sekoja līdzi traumatologu, ginekologu, fizioterapeitu un daudzu citu speciālistu darba ikdienai.

“No pašas bērnības mani ir interesējusi medicīna, varbūt tāpēc, ka mana mamma ir mediķis,” stāsta Aizkraukles novada vidusskolas 12.klases audzēkne Vanesa Bohane. “Es jau otro gadu piedalos Ēnu dienā, jo es gribu saprast, kas mani varētu interesēt nākotnē, bet noteikti zinu, ka vēlos studēt medicīnu.”

Divas meitenes bija izvēlējušās iepazīt tuvāk neirologu darbu, un viņām bija iespēja arī praksē izmēģināt veikt apskati vienam insulta pacientam.

Mediķi jauniešu interesi vērtē pozitīvi, jo slimnīcā, līdzīgi kā citviet Latvijā, ir ārstu speciālistu trūkums.

“Mums katastrofāli trūkst neirologu, mēs šobrīd slimnīcā esam tikai divi neirologi,” stāsta Jēkabpils reģionālās slimnīcas neiroloģe Inga Vārsberga-Apsīte. “Vēl ir trīs neirologi, kuri atbrauc palīgā uz dežūrām. Mēs esam ļoti, ļoti priecīgi par katru skolēnu, kurš izrāda interesi. Cerams, ka mani studentiņi nepārdomās un redzēšu viņus pēc tam kā kolēģus šeit – pie mums.”

“Mani ļoti interesē cilvēka smadzenēs un vispār ķermenī notiekošie procesi no nervu sistēmas puses,” stāsta Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 10.klases skolniece Lauma Kalniņa. “Mani ļoti interesē, kā vispār viss notiek, cik ļoti cilvēks ir savienots visos refleksos un impulsos. Man liekas, tas ir diezgan plašs un visinteresantākais novirziens visā medicīnā. Gribētu strādāt Jēkabpils slimnīcā, man te ļoti patīk, it īpaši tagad – pēc renovācijas. Es labprāt šeit būtu – savā pilsētā, tuvu mājām.”

“Esmu dzirdējusi ļoti labas atsauksmes par šo slimnīcu,” savu ēnas devēja izvēli pamato Gulbenes novada vidusskolas 10.klases skolniece Ance Puste. “Manuprāt, neiroloģija ir ļoti interesanta nozare. Mani ļoti interesē cilvēka smadzenes un nervi, kā tas viss darbojas. Noteikti gribētu strādāt šajā profesijā.”

Jēkabpils reģionālo slimnīcu Ēnu dienā apmeklēja jaunieši no dažādām Latvijas malām, piemēram, Preiļiem, Rēzeknes, Daugavpils, Rīgas, Jelgavas un citām pilsētām un novadiem.

Izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” organizētais karjeras izglītības pasākums ļauj skolēniem savlaicīgi gūt priekšstatu par dažādām profesijām un izvērtēt, kura būtu piemērotākā.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->