Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.12.2022 16:27

Eksporta konkursa laureātu vidū – SIA “Light Guide Optics International” un SIA “LATGRAN” 11

Eksporta konkursa laureātu vidū – SIA “Light Guide Optics International” un SIA “LATGRAN”
Skatīt video

Norisinājies konkurss “Eksporta un inovācijas balva 2022”, ko ik gadu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra kopā ar sadarbības partneriem. Konkursa mērķis ir godināt Latvijas komersantus, kuri sasnieguši labus rezultātus jaunu un eksportspējīgu produktu ražošanā, inovāciju ieviešanā, kā arī radījuši jaunus tūrisma produktus. Šogad konkursa laureātu vidū ir SIA “Light Guide Optics International” – Līvānu uzņēmums, kas nodarbojas ar optisko šķiedru un optisko šķiedru izstrādājumu ražošanu. Uzņēmums ir saņēmis titulu “Eksporta līderis” kategorijā – fotonika un viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas mazo un vidējo uzņēmumu grupā.

SIA “Light Guide Optics International” ražo medicīnas katetrus un citus produktus, kas tiek izmantoti zinātnes, industriju un medicīnas nozarē. Uzņēmums ir kļuvis par līderi šķiedru optikas nozarē pasaules mērogā. Līdz 2025.gadam uzņēmums īstenos jaunu projektu, kura laikā ieguldīs gandrīz 25 miljonus eiro, paplašinās ražotni un izveidos vismaz 20 jaunas darba vietas.

Tāpat laureātu vidū ir SIA “LATGRAN”, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu ražošanu. Uzņēmumam ir vairākas ražotnes, viena no tām atrodas Jēkabpilī. Uzņēmums kļuvis par “Eksporta līderi” kokapstrādes nozarē, mazo un vidējo uzņēmumu grupā. Lielākā daļa granulu tiek eksportētas ārpus Baltijas valstīm, piemēram, uz Apvienoto Karalisti, Dāniju un Nīderlandi.

Šogad konkursa uzvarētāji, izņemot tūrisma kategoriju, tika noteikti, balstoties uz Centrālās statistikas pārvaldes sagatavotajiem datiem. Tika vērtēti dati par uzņēmumu eksporta apjomu 2021.gadā, radīto pievienoto vērtību, rentabilitāti, nodarbināto skaitu un citiem rādītājiem.

z
zinātājs 21.12.2022 09:43
Gribētos zināt, kurā vietā pēc reitinga pašlaik atrodas cepumu fabrika Adugs, kas, ja kāds vēl nezina, atradās un arī tagad atrodas Līvānos.
ī
īsti nezinu 21.12.2022 10:09
Laikam jau turpina tirgot indiešus un citus ķīniešus.
O
Observer 21.12.2022 11:18
īsti nezinu: Laikam jau turpina tirgot indiešus un citus ķīniešus.
Ja vietējie tik sapņo kļūt par advokātiem un nevēlas strādāt primitīvu darbu, jāiztiek ar indiešiem un ķīniešiem... .
Kā jums šķiet?
ī
īsti nezinu 21.12.2022 11:35
Observer: Ja vietējie tik sapņo kļūt par advokātiem un nevēlas strādāt primitīvu darbu, jāiztiek ar indiešiem un ķīniešiem... .<br /> Kā jums šķiet?
Maizes, cepumu, bulciņu un citu baranku cepšana nav nekāds primitīvais darbs. Bet tika apgalvots, ka indieši esot esot bijuši pirkšanas-pārdošanas prece.
O
Observer 21.12.2022 12:38
īsti nezinu: Maizes, cepumu, bulciņu un citu baranku cepšana nav nekāds primitīvais darbs. Bet tika apgalvots, ka indieši esot esot bijuši pirkšanas-pārdošanas prece.
Neklausies visam, kas tiek apgalvots. Jebkādi ,,indieši,, , protams, var būt arī ,,prece,, , bet viņu parādīšanās šeit ir saistāma vienīgi ar darbaspēka trūkumu.
Nav taču iedomājams, ka no siltajām zemēm kāds šeit ierastos vienkārši pasalt.
Latvija starptautiskajiem klaidoņiem ir teju visnelabvēlīgākā zeme. Un var tikai vēlēties, lai arī turpmāk tā būtu.
Nacisma pozitīvā blakne, ja kas... .
p
prusaks 21.12.2022 14:44
Observer: Neklausies visam, kas tiek apgalvots. Jebkādi ,,indieši,, , protams, var būt arī ,,prece,, , bet viņu parādīšanās šeit ir saistāma vienīgi ar darbaspēka trūkumu.<br /> Nav taču iedomājams, ka no siltajām zemēm kāds šeit ierastos vienkārši pasalt. <br /> Latvija starptautiskajiem klaidoņi..
Vismaz man noriebies jau lasīt par nacistiem. Vai tev nacisti arī miegā esot rēgojas?
N
Neķītrais masāžists 20.12.2022 20:17
Nu, un..? Tā “Eksporta un inovācijas balva 2022”, ir kaut kas līdzīgs Pasaules kausam futbolā..? Kāds labums no tā uzvarētājam? Vai bezmaksas ekskursija uz Likteņdārzu Koknesē? :D
A
Astro 20.12.2022 17:53
Eksporta līderis ,,LATGRAN,, ,
Pasaulē šis vārdiņš skan!
Jefiņš 20.12.2022 17:38
Viss jau ir labi un tā tam jābūt, bet kur tik sarežģīts nosaukums ražotnei.
D
Distihs 20.12.2022 16:54
Par spīti citiem kandidātiem,
Tika dažs par laureātiem.
O
Observer 20.12.2022 16:42
Par biznesa panākumiem ir prieks, bet nav prieks par to pārkarsētās koksnes sājo smirdoņu, kas jūtama visu šo koka granulu ražotāju apkārtnē .
Ja es dzīvotu Zīlānos, vemtu katru dienu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->