Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 19.10.2022 19:24

Eiropas prokuratūra izmeklē iespējamo Eiropas Savienības fondu līdzekļu izkrāpšanu 22

Eiropas prokuratūra izmeklē iespējamo Eiropas Savienības fondu līdzekļu izkrāpšanu

Līvānos 19.oktobrī viesojusies Eiropas prokuratūra, kas izmeklē iespējamo Eiropas Savienības fondu izkrāpšanu 1,8 miljonu eiro apmērā. Ziņu aģentūra LETA informē, ka sadarbībā ar KNAB esot veiktas procesuālās darbības, tostarp kratīšanas gan Līvānu novada domē, gan domes priekšsēdētāja Andra Vaivoda privātīpašumā. Izmeklēšana esot saistīta ar projektiem par ražošanas infrastruktūras izbūvi Līvānu pilsētā. LETA, atsaucoties uz Latvijas pārstāvja Eiropas prokuratūrā Gata Donika teikto, informē, ka izmeklēšana norit jau ilgāku laiku, bet tagad tajā iestājusies fāze, kas kļuvusi publiska. Neviena amatpersona neesot aizturēta, nevienai amatpersonai neesot piemērots procesuālais statuss.

Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods informē, ka Eiropas prokuratūra tiešām viesojusies Līvānu novada domē, bet viņš uzsver, ka neesot pārliecināts, vai tā bijusi kratīšana, vai informācijas iegūšana. Par kratīšanu dzīvesvietā Andris Vaivods izteicās, ka visu dienu esot bijis darbā un vēl neesot bijis mājās, tādēļ viņš nezinot, vai mājās esot bijusi kratīšana.

Pēc Vaivoda vārdiem, Līvānu novads neesot vienīgā pašvaldība, kur Eiropas prokuratūra veicot izmeklēšanu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aģentūrai LETA apstiprināja, ka 19.oktobrī sniedzis atbalstu Eiropas prokuratūrai, bet, ņemot vērā, ka procesa virzītājs ir Eiropas prokuratūra, KNAB nav tiesīgs izpaust plašāku informāciju.

Savukārt Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) aģentūrai LETA skaidroja, ka CFLA ir informēta par izmeklēšanu un sniedz visu nepieciešamo atbalstu tiesībsargājošajām institūcijām. Šajā izmeklēšanas posmā CFLA precīzāku informāciju par projektu nevar sniegt, jo tā ir Eiropas prokuratūras kompetence.

Sīkāku informāciju par šo tematu sniegsim tuvākajā laikā.

N
Neķītrais masāžists 20.10.2022 16:35
Ņihrenā tur nebūs. :D
K
Krustpilietis 20.10.2022 15:18
Tas ir Līvānu vadoņa beigu sākums kopā ar savu partiju Alkatībai/Jā un pārējiem līdzskrējējiem.
J
Janka 20.10.2022 14:54
Sen bija laiks to domes čūsku midzeni izkratīt. Priekšnieks dabūs to ko ir pelnījis, vietniece arī būs līdzatbildīga un mazais priekšnieķelis, kurš kādreiz bija datorščiks, arī saņems savu daļu. Beidzot taisnība būs triumfējusi.
O
Observer 20.10.2022 12:30
Vadoņu komanda ir jāmaina ik pēc astoņiem gadiem. Tā ir simtreiz pārbaudīta patiesība , kuru neievērojot strauji pieaug visi iespējamie riski.
L
Livanietis 20.10.2022 10:03
Zaglu banda visa Livanu dome
m
murgs 20.10.2022 09:02
tad nu gan pārsteigums! letiņi ir slinki strādātāji, bet čakli zagļi, kad tiek pie siles! :)
z
zinātājs 20.10.2022 08:39
Līdz šim par Vaivodu, kā izcilu politiķi, biju sajūsmā un brīnījos, kāpēc viņš vēl nav Saeimā, taču tagad jūtos nepatīkami pārsteigts, ka viņš tik ļoti ticējis cilvēkiem, paļāvies uz to godaprātu un nezināja, kādas nelietības viņa padotie spēj izdarīt. Vēl jau gan nav ko uztraukties un pārdzīvot, jo uzzināju, ka Eiropas prokuratūra Latvijā nekas nav un nevar bez mūsu prokuroru starpniecības iesniegt prasību tiesā. Vaivoda vietā viņus pat domes ģērbtuvē iekšā nelaistu.
V
Viszinis 20.10.2022 10:16
Tu vai nu neko nezini, vai arī Vaivodam pakaļu laizi, gribi viņu uztaisīt par eņģelīti Bez viņa pavēlēm Līvānu domē nekas nenotiek. Viņš pie lielās siles nevienu klāt nelaiž.
Ž
Žagariņš 20.10.2022 11:20
Tas ir Vaivoda stilā - klaji melot un visu vainu novelt uz padotajiem. Tagad arī soctīklos lasāma informācija no viņa puses - kratīšana nav bijusi, tā bija tikai informācijas apmaiņa vai kaut kas tamlīdzīgs utt. Ļoti interesanti, ka atbrauc uz Līvāniem KNABs un prokuratūra ar viņu apmainīties ar informāciju. Smieklīgi. Būtu vismaz tagad turējis muti un nemuldējis muļķības.
E
Emma 20.10.2022 06:51
Nu ko cik atkatos atdeva savai partijai. Cik saņēma lielu kukuli Pūce? Pūce te toč iesaistīts! Atstāja Līvanus vienus, nepievienoja nevienam novadam, saņēma kukuli no Vaivoda
i
iespējams 20.10.2022 12:21
Re , Ikšķile pat tiesājās, bet to ar varu pievienoja Ogrei, kaut bija pašpietiekama un maksāja savu % izlīdzināšanas fondā.
N
Niks 20.10.2022 04:51
Eiropas prokuratūra (EPPO) izmeklē iespējamo ES fondu izkrāpšanu 1,8 miljonu eiro apmērā, kas ir saistīta ar projektiem par ražošanas infrastruktūras i**ūvi Līvānu pilsētā, un trešdien sadarbībā ar KNAB veiktas procesuālās darbības, tostarp kratīšanas gan Līvānu novada domē, gan domes priekšsēdētāja privātīpašumā, apstiprināja Latvijas pārstāvis Eiropas Prokuratūrā, prokurors Gatis Doniks.
L
Ludis 19.10.2022 23:13
Mēsls dodas mēslainē. Poētiski.
Taču kā ar viņa noziedzīgo izdarību sekām?
A
Antūns 19.10.2022 23:09
Diemžēl. Tautai atmiņa īsa. Lielākajai daļai. Kā viņu vispār varēja ievēlēt, ja iepriekš jau bija gana sūdus sastrādājis.
T
Tante no laukiem 19.10.2022 22:07
Gan jau glumais tipiņš atkal izš****s cauri sveikā, jo knābis knābim acīs neknābj!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->