Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.02.2023 14:41

Drīzumā tiks uzsākta Sēlijas reģionālā kultūras programma 11

Drīzumā tiks uzsākta Sēlijas reģionālā kultūras programma
Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomi. Sanāksmē piedalījās arī biedrības “Ūdenszīmes” valdes priekšsēdētāja un kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” stratēģiskā plānotāja Ieva Jātniece, kā arī Sēlijas pašvaldību pārstāvis Maigurs Krievāns. Sēdē tika apspriesti vairāki Sēlijai būtiski jaunumi, tostarp Valsts Kultūrkapitāla fonda reģionālās kultūras programmas. Šogad pirmo reizi Latvijas vēsturē tiks uzsākta Sēlijas reģionālā kultūras programma, tātad būs atsevišķs finansējums tieši Sēlijas projektiem.

Ieva Jātniece atzīst, ka pārstāvēt Sēlijas vēsturisko zemi padomē ir liels gods: “Mums kā jaunajai vēsturiskajai zemei tiek veltīta pastiprināta uzmanība. Līdz ar to arī mums kā Sēlijas iedzīvotājiem ir jābūt gataviem izmantot jaunās iespējas – īpaši gaidāmo Sēlijas kultūras programmu. Noteikti vērts atzīmēt arī to, ka Sēlija izceļas ar vienotu kopienu sadarbības tīklu. Teritoriāli daudz plašāko vēsturisko zemju kopienas interesējas par mūsu pieredzi.”

No 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā notiks XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII Deju svētki. Arī šajā gadā svētku atklāšanas gājienā dalībnieki no Sēlijas dosies vienoti zem sarkanbaltzaļā karogā. Pirmo reizi izskanējusi doma svētku laikā izvietot latviešu vēsturisko zemju teltis, kurās būs iespējas uzzināt plašu informāciju gan par Sēliju, gan citām vēsturiskajām zemēm.

Satiksmes Ministrija informē, ka jau šajā gadā paredzēts uzstādīt 16 norādes par latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu robežām pie galvenajām satiksmes maģistrālēm uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Daugavu no Vidzemes un Latgales puses pa ceļu iespējams šķērsot piecās vietās, bet no Zemgales puses uz Sēliju ved divi reģionālie autoceļi. Pagaidām nav zināms, kurās tieši vietās Sēlijas zīmes plānots uzstādīt.

Latviešu vēsturisko zemju attīstības padome ir konsultatīva institūcija, kas koordinē valsts pārvaldes iestāžu un pašvaldību sadarbību un lēmumu pieņemšanu jautājumos par latviešu vēsturisko zemju identitāti, kultūrvēsturiskās vides un kultūrtelpu saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību. Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomi veido Ministru Kabineta locekļi, Valsts prezidenta, Saeimas un pašvaldību izvirzīti pārstāvji, kā arī vēsturisko zemju intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju un kopienu pārstāvji.

F
Fui ! 27.02.2023 18:29
Taisnība,ka Sēliju pārstāvēt ir liels gods un tur vajadzētu būt cilvēkam ar nevainojamu reputāciju,bet Jātniece diemžēl ar tādu galīgi nevar lepoties..... Ne velti pirms vēlēšanām bildējās ar Parādnieku un nacionāļi joprojām vada Kultūras ministriju,tāpēc nepārsteidz,ka šī kundze tikusi tādā padomē un mēģinās kā parasti pagrābt sev treknāku kumosu. Fui !
A
Astro 26.02.2023 07:37
Maigurs Krievāns viņu vēro,
Kā Ieva stratēģiski plāno.
V
Vietējais 25.02.2023 18:14
Tautai kaut ko pieklājības pēc prasa pirms vēlēšanām,rīko tikšanās.Tāds jēdziens kā referendums vispār vairs neeksistē.Pēc vēlēšanām darās kā viņiem tīk.Kāpēc tautai neļauj vēlēt prezidentu ? Tāds kā Levits nedabūtu pat tos 5%. Cilvēki ievēlētu tādus kā Lembergu,Kreitusi,bet sistēmai tādi nav pieņemami
V
Vietējais 25.02.2023 18:00
Ar tādu degsmi varētu ķerties teiksim pie cukura ražošanas atjaunošanas Latvijā.Valsts līmenī meklēt investorus,runāt ar zemniekiem par biešu audzēšanas atjaunošanu,projektam piešķirot no valsts puses vislielāko labvēlības statusu.Bet nē,kārtējās hu..as.Kā saka,kas dzimis rāpot,nekad tāds nelidos
z
zinātājs 25.02.2023 11:30
Pirmkārt būtu jāapzina un jāņem uzskaitē visi citos Latvijas novados un ārzemēs dzīvojošie sēļi, caur Prezidentu un viņa Kanceleju, iesaistot Ārlietu ministriju, jāmotivē viņus atgriezties kultūrvēsturiskajā Sēlijas novadā. Vienlaicīgi politiskā līmenī jāmudina cittautiešus un lībiešus, latgaļus, kuršus, vendus, un citus krievvalodīgos pārcelties uz citiem valsts novadiem Vidzemē, Latgalē un Kurzemē, kā arī Zemgales daļā, kas nav Sēlijas sastāvdaļa. Ar to būtu jāsāk, lai pilnvērtīgi spētu izpildīt Sēlijas reģionālā kultūras programmā ieplānotos uzdevumus.
H
Hm.. 25.02.2023 08:41
Kur nauda,tur Jātniece priekšā...visi iepriekšējie kundzes krāmi,acīmredzot jau norakstīti...
N
Neķītrais masāžists 24.02.2023 18:38
Kad beidzot beigsies, bļē, tā bezjēdzīgā naudas trallināšana? Levits, kas pats nemaz nav latvietis un kam iespējams nav pat nojēgas, kas ir sēļi un Sēlija, kaut ko kādreiz par sen zudušo kultūrvesturisko novadu nomuldēja un tagad vesels bars pakaļskrējēju, un pielīdēju atraduši iespēju, kur piķi noraut! Vai tautai, sabiedrībai kāds paprasīja, vai tas mums vajadzīgs? Nē! Murgs kaut kāds! :D Pat tam, kas uzskata sevi par īsto sēli, ***ren tas viss vajadzīgs.
v
vai,vai,vai 25.02.2023 08:33
Tev tas traucē dzīvot ?
J
Jefiņš 24.02.2023 16:35
Ar nepacietību gaidu kultūras programmas rezultātus.
D
Distihs 24.02.2023 16:07
Sanāk sēļu patrioti
Naudas gribās viņiem ļoti.
A
Astro 24.02.2023 15:05
Ieviņ,netais grimases,
Projektiem būs finanses!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->