Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
24.07.2023 16:39

Dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas remonts. Kvēpu filtra (DPF) tīrīšana 0

Dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas remonts. Kvēpu filtra (DPF) tīrīšana

Kas ir kvēpu (DPF) filtrs un kāds ir tā uzdevums?
Kvēpu filtrs ir inženieru izstrādāts mehānisms, kura uzdevums ir samazināt kaitīgo izmešu nonākšanu apkārtējā vidē.
Kvēpu filtri tiek uzstādīti dīzeļdzinēju automašīnās jau kopš no 2000. gada, kuru izmešu norma ir EURO 4, EURO 5 un EURO 6.

Kas veicina paātrinātu kvēpu filtra aizsērēšanu?

  • Braukšanas režīms

Vislielāko kaitējumu nodara mazi pārbraucieni pilsētas režīmā. Šādā režīmā kvēpu filtrs nesasniedz tādu temperatūru, lai tas spētu attīrīties, kā arī ņemot vērā īsā pārbrauciena laiku automašīnas vadības bloks nespēj veikt kvēpu filtra reģenerāciju.

  • ‍Kāds no mezgliem izgājis no ierindas

Ja dzinēja darbība ir nekorekta, vai kāds no mezgliem ir izgājis no ierindas, tad pavisam neilgā posmā kvēpu filtrs būs aizsērējis un devēji, kuri atrodas kvēpu filtrā dos signālu par paaugstinātu pretspiedienu.

  • Eļļas un degvielas kvalitāte

Auto ražotāji nereti vaino motoreļļas un degvielas kvalitāti. Mēs uzskatām, ka mums pieejamā degviela, kuru iespējams iegādāties DUS ir pietiekoši kvalitatīva, lai kvēpu filtra darbību nepasliktinātu.
Līdzīgi ar dzinēja eļļu- mēs saviem klientiem rekomendējam MOTUL, MOBIL, CASTROL, LIQUI MOLY ražotāju eļļas kurām ir visi nepieciešamie kvalitātes sertifikāti.

Kādas ir kvēpu filtra aizsērēšanas sekas? Paaugstināts pretspiediens

Zūd jauda, instrumentu panelī parādās simbols, kurš simbolizē izpūtēju.
Atsevišķiem auto modeļiem nesekmīgas reģenerācijas laikā rodas nesadegusī  degviela, kura nonāk dzinēja motoreļļā.

Kas ir reģenerācija?
Reģenerācija ir process, kas paredzēts filtra attīrīšanai. Šo procesu automašīna automātiski veic pie pirmās izdevības, kad auto veic garāku pārbraucienu vai dzinējs konkrētu laika posmu darbojās noteiktā apgriezienu diapazonā. Ja automašīna patstāvīgi veic reģenerāciju, tas nozīmē, ka filtra pretspiediens ir paaugstināts.
Kad veikto reģenerāciju skaits būs pārsniedzis noteiktā laika posmā atļauto reģenerāciju skaitu, dzinējs ieslēgsies avārijas režīmā un automašīnai tiks samazināta jauda.
Kā risināt aizsērējuša kvēpu (DPF) filtra problēmu?

  1. Uzstādīt jaunu
  2. Attīrīt esošo
  3. Izgriezt filtru, pārprogrammēt vadības bloku

Saviem klientiem rekomendējam tikai pirmos divus variantus.
Jauna filtra uzstādīšana izmaksā no 500.00 – 3500.00 EUR, atkarībā no auto modeļa. Savukārt profesionāli iztīrot kvēpu daļiņu filtru, jūs samazināt savas automašīnas remonta izmaksas.

Automašīnu kvēpu filtru (DPF) tīrīšana

Līvānu autocentrs tīra visu ražotāju, veidu un tipu automašīnu kvēpu filtrus un katalizatorus.

Tīrīšanai tiek izmantota Otomatic patentētā hibrīda metode ar nosaukumu DPF-hybrid™, kas apvieno hidrodinamisko un pneimatisko metožu priekšrocības vienā iekārtā.

 

Iztīrītam filtram GARANTIJA 12 mēneši vai 40 000km.

Kvēpu filtra attīrīšana izmaksā no 200.00 – 350.00 EUR iekļaujot filtra demontāžu - montāžu, tā mazgāšanu tam paredzētā iekārtā ar pretspiediena mērījumiem un žāvēšanu, diagnostiku pirms un pēc filtra mazgāšanas, nepieciešamās blīves un palīgmateriālus.

*cena atkarīga no automašīnas markas, modeļa.

Ja pie mums nogādājat jau demontētu filtru, tad filtra diagnostika, mazgāšana + žāvēšana izmaksā 150.00 EUR.

Bezmaksas konsultācijas.

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->