Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 08.03.2023 13:45

Dambja rekonstrukcija Jēkabpilī būs divu gadu projekts 19

Dambja rekonstrukcija Jēkabpilī būs divu gadu projekts
Skatīt video

Valdību veidojošās partijas ir vienojušās piešķirt 12,5 miljonus eiro Daugavas aizsargdambja rekonstrukcijai Jēkabpilī. Novada pašvaldībā skaidro, ka par šiem līdzekļiem tiks veikta Daugavas kreisā krasta dambja stiprināšana un rekonstrukcija visā tā garumā, bet vērienīgākie darbi paredzēti kritiskajā dambja posmā, kam janvāra plūdu laikā draudēja pārraušanas risks.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars stāsta: “2,8 kilometru garumā tiktu veikta dambja betonēšana ar hidrobetonu, pirms tam dambja nogāzi profilējot un pārklājot ar bentonīta māla pārklājumu, jo galvenā problēma aizsargdambim upes kreisajā krastā ir tā, ka tas nenodrošina hidroizolāciju.”

Dambja stiprināšana ar hidrobetonu tiks veikta posmā no tilta pār Daugavu līdz līkumam aiz Strūves parka. Savukārt pārējos abos dambja posmos paredzēts veikt stiprināšanu ar bentonīta māla paklāju un rupjo šķembu uzbērumu – līdzīgi kā februārī, kad tika veikta bentonīta māla paklāja un šķembu uzklāšana kritiskākajās vietās – pretī Brīvības ielai 168 un pretī Strūves parkam. Ņemot vērā, ka šie darbi ir ļoti apjomīgi, pašvaldībā uzsver, ka tas būs divu gadu projekts. Lai gan janvārī Valsts prezidents Egils Levits teica, ka dambja rekonstrukciju ir ļoti svarīgi veikt pēc iespējas ātrāk, tādēļ birokrātija jāmet malā, vietvarā skaidro, ka tas tomēr nebūs iespējams.

“Mēs esam pašvaldība. Pašvaldībās un valsts iestādēs, būsim reāli, no birokrātijas tālu neaizbēgsim,” saka Kārlis Stars.

Šobrīd tiek veikta projektēšana, ko paredzēts pabeigt jūnija sākumā. Vēl jāsludina iepirkums par būvdarbiem. Dambja rekonstrukcija tiks sākta šogad, bet pabeigta – nākamgad. “Ar inženieriem plānojot darbus, esam sapratuši, ka tā daļa, ko var izdarīt šogad, ir aptuveni 50 procenti,” stāsta Kārlis Stars. “Viss atkarīgs no procedūrām un no laika apstākļiem.”

Dambja rekonstrukcija nebūs vienīgais darbs, kas tiks veikts par 12,5 miljoniem eiro, uzsver Kārlis Stars: “Ir jāveic lietus ūdens savākšanas sistēmu pārveide, lai lietus ūdens un gruntsūdeņi tiktu savākti optimāli vairākās vietās, no kurām ar sūkņiem tos varētu atsūknēt. Mums bija problēma, ka pie ūdens līmeņa paaugstināšanās, piemēram, Zvanītāju ielas rajonā, mums nebija, kur izvietot sūkņus. Nebija ierīkotas akas. Krustpils pusē ir jāuzlabo lietus ūdens izvades vietas uz upes pusi. Tās ir jāaprīko ar vārstiem, kas spēj noturēt ūdens spiedienu.”

Pašvaldība ir arī iesniegusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai finansējuma pieprasījumu 2,5 miljonu eiro apmērā, lai segtu izmaksas, kas radās janvārī un februārī, veicot plūdu seku likvidācijas darbus, piemēram, ūdens sūknēšanu, kā arī stiprinot dambi.

Sandra Paegļkalne

M
Maga no Izberbašas 08.03.2023 23:09
tu draugs tā uz mani tik drūmi agresīvi neskaties, neskaties uz cilvēku, no kura nodoklu naudas tu pārtiec..neskaties..civilizētās valstīs par tādu skatienu sēdina uz pudeles, ..lai pārdomā un maina saskarsmes kultūras paradigmu..
O
Observer 08.03.2023 15:37
Tagad labi noderētu tās militārā aerodroma betona plāksnes, kuras bandīti aizstiepa... .
J
Jpilietis 09.03.2023 01:46
Jeb Slīkoņu glābšana ir pašu slīcēju rokās? No tilta līdz līkumam aiz Strūves parka?? Un atkal par otru pusi aiz tilta būs aizmirsts vairāk kā par diviem gadiem? HALO!! Tur arī ir pilsētas teritorija! Turpat blakus RIMI, LIDL un autoostai! Gandrīz blakus centram! Tikko jau atzīmējāties ar saviem pareizajiem lēmumiem! Un ja nu kas, tad atkal 3,5k maksimālais atbalsts? Jā mēs tur dzīvojam! Tur ir mūsu senču mājas! Vai varbūt mums tās teritorijas par kapeikām,kā slīcējiem tagad jāpārdod pilsētas oligarhiem tikai tāpēc ka viņas ir TUR? Un tikai pēc tam tur tiks kaut kas darīts? Sasodīts, visu līdzšinējo mūžu Jēkabpilī esmu nodzīvojis. Pretīga sajūta. Reāli. Ja par maz naudas, sitieties augstākā līmenī un prasiet vairāk lai varētu izdarīt vairāk. Jūs to varat, ja vien Jums to REĀLI vajag. Otrreiz jums to visu šajā teritorijā neviens nepiedos. Jau tagad ir palikušas mieles, bet otrā reize vienkārši nebūs. Aiz tilta vēsturiski kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas ir lauku teritorija. Tur pa...
J
Jpilietis 09.03.2023 02:15
Tur pat pašvaldības teritorijā zāle netiek pļauta un miskaste netiek savākta jau 30+ gadus. Vien kūlas dedzināšanas gadījumi katru gadu. Arī tas viss sen ir piefiksēts saistībā ar šo teritoriju un saistībā ar šīs teritorijas labiekārtošanas vai elementāras apsaimniekošanas darbiem. Pat ja tagad to pēkšņi sāksiet darīt, no vēstures šos 30 gadus neizdzēsīsiet, jo mēs to zinām. Un visbeidzot, ar ko tieši atšķiras taisnā dambja teritorija pilsētas pusē (paredzēta rekonstrukcijai) līdz Daugavas līkumam ap Strūves parku (pat nedaudz pirms), no taisnās dambja teritorijas pilsētas lauku teritorijā no tilta līdz līkumam ap Mežrūpniekiem? Tiešām? Vienkārši tāpēc ka pa 12 miljoniem vajag uztaisīt tā lai ir skaisti un vienlaidus, vai tomēr šobrīd ir ierobežots budžets un vajadzētu uztaisīt drošāk, jeb pagarināt dambi tur, kur viņš tomēr (pret pārdesmit cilvēku parakstiem) parādīja sevi kā nedrošs? Tad kā lemsiet pilsētas galvas? Par vizuālo noformējumu vai drošību?
J
Jpilietis 09.03.2023 02:23
Jpilietis rakstija: Tur pat pašvaldības teritorijā zāle netiek pļauta un miskaste netiek savākta jau 30+ gadus. Vien kūlas dedzināšanas gadījumi katru gadu. Arī tas viss sen ir piefiksēts saistībā ar šo teritoriju un saistībā ar šīs teritorijas labiekārtošanas vai elementāras apsaimniekošanas darbiem. Pat ja tagad to p..
Precizēju: ar ko atšķiras tieši taisnie posmi? Bojātais upes līkums ir jālabo, par to nav šaubu.
J
Jefiņš 08.03.2023 17:21
Protams, viena gada laikā to pat nav iespējams paveikt.
V
Vietējais 09.03.2023 08:37
Kā saka speciālisti, šāds dambis nekad negarantēs 100% drošību pilsētai lielu plūdu gadījumā. Tādu drošību garantētu tikai HESa izbūve. Skaidrs, ka tas nav vienkārši izdarāms. Ja Daugavpils HES jau tika praktiski sākts būvēt, kamēr Īvāns nesāka savas pret akcijas, tad par nākošo iespējamo Jēkabpils HESu tikai runāja. Vai jau bija uzsākti kādi projektēšanas darbi, to gan nezinu
t
tikai 09.03.2023 12:32
Naudu hesa būvei piešķīra Maskavā ( kā tagad Briselē), bet naudas plūsma tika apturēta vairāk kā pusgadu ātrāk nekā sākās kampaņa pret tā būvi, jo par briestošām pārmaiņām Maskavā bija zināms ātrāk. Ko var ņemties pa tukšo - bija antihitleriskās koalīcijas Potsdamas vienošanās, ka 1991.g. PSRS aiziet no Baltijas telpas. Un aizgāja, jo saprata. ka noturēties nespēs, bet līgums jāpilda, palika Kēnigsbergā.
V
Vietējais 09.03.2023 14:48
tikai rakstija: Naudu hesa būvei piešķīra Maskavā ( kā tagad Briselē), bet naudas plūsma tika apturēta vairāk kā pusgadu ātrāk nekā sākās kampaņa pret tā būvi, jo par briestošām pārmaiņām Maskavā bija zināms ātrāk. Ko var ņemties pa tukšo - bija antihitleriskās koalīcijas Potsdamas vienošanās, ka 1991.g. PSRS aizie..
Padomes uzbūvēja Pļaviņu, Rīgas HESus, būtu uzbūvējušas arī Daugavpils un Jēkabpils HESus. Te runa pavisam par citu, par Jēkabpils drošību. Jau toreiz tika pateikts, ka vienīgi HES var garantēt pilsētai drošību. Būtu drošība, elektroenerģija, otrs tilts pār Daugavu. Tas nebūtu maz. Leišiem bija atomel. st. Bīstami, protams. Nesen lielais nacionālists Zīle saka, jādomā par savu atomstaciju. Ja varenie teiksim izdomās to būvēt pie Jēkabpils, nevienam atļauju neprasīs, tāpat kā ar poligonu Sunākstē.
t
tikai 09.03.2023 16:28
Vietējais rakstija: Padomes uzbūvēja Pļaviņu, Rīgas HESus, būtu uzbūvējušas arī Daugavpils un Jēkabpils HESus. Te runa pavisam par citu, par Jēkabpils drošību. Jau toreiz tika pateikts, ka vienīgi HES var garantēt pilsētai drošību. Būtu drošība, elektroenerģija, otrs tilts pār Daugavu. Tas nebūtu maz. Leišiem bija atom..
Par to pašu vien runāju, bija nauda un būvēja, naudas plūsma beidzās un beidzās būvēšana. Pierakstīt, ka pie tā vainīga viena konkrēta persona ir smieklīgi. Par atomstaciju jau sen runā un ne jau tikai Zīle, kuram tu tā gribi iekost. Kod, bet tas neko nemaina ekonomikā, tāpēc jau mums tā iet, ka viens otram cenšas iekost, bet jēga nekāda, vienīgi košanas prieks. Lai tas tevi dara stipru.
D
Distihs 08.03.2023 15:42
Strādāt varēs divus gadus,
Uzturēs tā draugus, radus.
N
Neķītrais masāžists 08.03.2023 18:47
Jātaisa no tādiem betona bluķiem kā Heopsa piramīdai.
z
zinātājs 09.03.2023 10:14
Zināms, ka valsts atbalsts ir vajadzīgs un nepieciešams, bet mums katram jāieskatās sevī un pirms prasīt palīdzību, un atbildību no cietiem, neliekuļojot jāuzdod jautājums - ko pats esi darījis dambja un plūdu novēršanas labā?
J
Jpilietis 09.03.2023 23:18
Varbūt tāds sīkums, ka nepretojāmies pret dambja celšanu? Ka pa logiem redzam nevis Daugavu bet dambi? Vai tas neskaitās? Ko vēl mums pašiem vajadzēja visu šo laiku darīt? :) Dambis ir pilsētas un pašvaldības budžeta pārziņā. Iedzīvotāju un pilsētas drošībai. Es joprojām nepārmetu pilsētas vadībai rīcību X stundā. Tā nebija ikdienišķa situācija. Bija konkrētas, nedaudz paniskas, bet cilvēcīgi saprotamas darbības, bet diemžēl viņām sekoja ilgstoša bezdarbība. Šobrīd vajag domāt valsts piešķirtā jeb atmestā budžeta ietvaros. Tā, lai šādu situāciju neatkārtotu. Jāizvērtē uz šo brīdi iedalītās naudas pareiza izlietošana. Un tad droši jāprasa vēl. Jēkabpils nav nekāds, viens no Rīgas pagastu centriem. Mūsu pilsēta ir viena no lielākajām Latvijā,un vēl jo vairāk, mūsu pilsēta ir viena no vietējā un un arī eksporta biznesa kustcelēm valstī.
A
Astro 08.03.2023 14:06
Birokrātija ir jāmet malā,
Ar dambi ātrāk jātiek galā!
S
Skolnieciņš 09.03.2023 08:18
Lūgsim visvarenos Latvju Dievus, lai Jēkabpilī viss būtu labi! Miers, mīlestība un ticība!!!!!!
P
Pareizaisjautājums 09.03.2023 09:54
Kā izpaužas latvju dievu ,,visvarenība,, ?
Vai latvju dievu varenība ir proporcionāla iedzīvotāju skaitam?
Cik liela ir latvju dievu iespēja pret-darboties krievu dievu ietekmei, kuru taču ir daudz, daudz vairāk?
Vai latvju dievi ko iespēj pret lielu baru krievu dievu un ķīniešu dievu iedarbību Baltijas telpā?
S
Staram u.c. 09.03.2023 11:38
Kad rekonstruēsiet atkritumu poligona Dziļā vāda attīrīšanas iekārtas,kuras nevar nodrošināt infiltranta attīrīšanu un tādējādi neattīrītā šķidrā zampa no atkrituma kalna jau tagad plūst grāvjos,Odzītes upē un tālāk Daugavā. Tiek saindēti arī gruntsūdeņi. Hallo prese un atbildīgie dienesti.
A
Astro 08.03.2023 14:19
Valsts priekš dambja naudu dod,
Pie divgadīgā tempa jāpierod.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->