Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.01.2023 16:41

Daļa māju Jēkabpilī pamatīgi cietusi plūdos 34

Daļa māju Jēkabpilī pamatīgi cietusi plūdos
Skatīt video

Jēkabpilieši turpina apzināt plūdu sekas. Atkāpjoties ūdenim no applūdušajām teritorijām pilsētā, pie saviem īpašumiem beidzot tiek klāt arī tie iedzīvotāji, kuru mājas plūdos cietušas visvairāk.

Jēkabpiliete Skaidrīte rāda savu mājsaimniecību, kas plūdos pamatīgi cietusi. Uz mājas sienām var redzēt, ka ūdens bijis līdz pirmā stāva logiem, bet dārzs joprojām ir ūdenī. Applūdušas saimniecības ēkas, kanalizācija un pagrabs, plūdi sabojājuši arī lapeni, bet vislielākie postījumi ir pašā mājā, kur samirkušas grīdas un sienas, kā arī zaudēta lielākā daļa sadzīves mantu.

“Tehnika pagalam, grīda pagalam, mēbeles – jau tagad var redzēt, ka viss lobās nost,” stāsta Skaidrīte. “Visas durvis ir jāmaina, jo tad, kad tās sāks žūt, tās izgriezīsies, savērpsies. Plūdu dienās mēs nebijām mājās, mūs ar laivu aizveda prom. Līdz pēdējam brīdim mēs bijām mājā, bet tad, kad ūdens no pagraba sāka nākt augšā uz istabām, tad mūs aizveda.”

Skaidrīte pauž viedokli, ka viņas māja un kaimiņu īpašumi tik stipri cietuši tādēļ, ka dienesti nobloķēja plūdu ūdenim ceļu pa netālu esošo tuneli, izveidojot aizsprostu.

“Es esmu ļoti dusmīga uz pilsētu,” saka Skaidrīte. “Bet es arī saprotu, ka vajadzēja glābt leju, jo tad būtu vēl trakāk, būtu cietis vēl vairāk cilvēku. Tagad noslīka mūsu “stūris”. Kā dzīvot tālāk? Nezinu. Nav saprašanas.”

Lai gan māja ir apdrošināta, Skaidrīte netic, ka par apdrošināšanas atlīdzību varēs atjaunot visu, kas plūdos zudis. Šobrīd viņa ar ģimeni pagaidām turpinās mitināties pie radiem, jo māja nav piemērota dzīvošanai.

Jēkabpils novada pašvaldībā skaidro, ka Pļaviņu ielas tuneļa nosprostošanu ieteikuši hidrologi, lai glābtu pilsētu no daudz lielākas katastrofas.

“Ja šis ūdens būtu gājis pa Pļaviņu ielu uz leju, uz Strūves parku un Celtnieku mikrorajonu, Celtnieku mikrorajonā visas mājas būtu varbūt pat divus metrus zem ūdens, bet pats trakākais – mēs nebūtu spējuši piebraukt pie dambja un to remontēt,” skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Saprotiet pareizi! Tas nav tikai tāpēc, ka mums tā gribas, tas ir hidrologu aprēķins. Viss tiek darīts, lai kopā mēs atbrīvotu un sargātu mūsu pilsētu un dambi no pārlieku straujas ūdens pieplūdes.”

Jēkabpils novada pašvaldība saņem daudzu iedzīvotāju jautājumus par plūdu radīto zaudējumu kompensācijām. Vievarā uzsver, ka cilvēki varēs pretendēt uz pabalstu krīzes situācijā, kas ir līdz divu minimālo mēnešalgu apmēram, bet jau tagad ir skaidrs, ka daudzām mājsaimniecībām zaudējumu apmērs ir daudz lielāks.

Sandra Paegļkalne

J
Jocīgie 22.01.2023 10:01
Tā piemēram, 1981. gada palos applūda 70 mājas un saimniecības, to skaitā putnkopības kompless Kaļķi ar 20 000 mājputnu un lielferma Kronvaldi ar 1400 liellopu, no kuriem palos izdevās izglābt tikai ap 100[1], kā arī 1998. gada palos, kad applūda teju visa sala, jo plūdu novēršanai Jēkabpilī tika uzspridzināts Sakas salas aizsargdambis. Ūdens Jēkabpilī nokritās nedaudz, taču postījumi Sakas salā bija ievērojami.
-------
Kas tik nebija. Un joprojām plūdu zonā dzīvo cilvēki. Kāpēc pilsēta neko nedara? Kas tas par sūda dambi no smiltīm? Kokā aiz pautiem šitādu, kurš izdomāja šitādu neefektīvu dambi! Cik naudas iegrūda dambī beztolku, ja reiz tas neveic savu uzdevumu, ja ir jāskraida gar dambi visaa vietas stutējot, tā pakļaujot visus strādniekus nāves briesmām! Ledu jau sen vajadzēja kustināt līdz ko sāka pie Zeļķu tilta dambēties. A te vilka garumā! Bet Ragainim toč medaļu vajag pasniegt, jo bija klāt un palīdzēja arī ar savām rokām! Bet tagad lai ar atrotītām ro..
J
Jocīgie 22.01.2023 10:08
Bet tagad , lai Ragainis ar atrotītām rokām ķeras pie ceļiem, jo ceļa jautājumi nav atrisināti no juku laikiem līdz pat šodienai. Vai nevajadzētu atbildīgos saukt pie materiālas atbildības par naudas līdzekļu izšķērdēšanu? Kāpēc ceļu remontos ir izlikta liela nauda, bet ceļi nav braucami! Kādas ir arī pilsētas ielas? Vienās plaisās , ielāpos un bedrēs! Brāķa darbi, ne ielu remonti!
Ā
Ārija no Rīgas 22.01.2023 08:09
Skaidrīt,es skatos un man asaras birst. Turies! Domāju, ka palīdzība būs. Meklē un sameklē! Visu labāko vēlot!
z
zinātājs 21.01.2023 10:24
Es nezinu, kā rīkosies Ragainis, bet es viņa vietā uzdotu Pašvaldības Surkulim nelaist Skaidrīti no mājas ārā līdz brīdim, kad Prezidents būs jau devies atceļā uz pili. Pārējos cietušos arī turēt zināmā attālumā.
J
Jocīgie 21.01.2023 14:19
Tiesi otrādi. Lai Skaidrīte stāv pie pašvaldības goda durvīm in sagaida Levitu. Lai izstāsta savu nelaimi, problēmas un vēl uzaicina ciemos. Lai vin5s apskatās dabā! Un tad klausīsimies, ko prezidents dziedās!
S
Skolnieciņš 21.01.2023 18:31
Latvijā prezidentam ir maz varas. Vienkārši prezidenta amats dod sabiedrības uzticības rezervi, zināmu autoritāti un harizmu. Ministrijām ir lielāka vara nekā Prezidenta kancelejai. Demokrātijā vara ir ļoti sadrumstalota.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
z
zinātājs 23.01.2023 10:09
Skolnieciņš: Latvijā prezidentam ir maz varas. Vienkārši prezidenta amats dod sabiedrības uzticības rezervi, zināmu autoritāti un harizmu. Ministrijām ir lielāka vara nekā Prezidenta kancelejai. Demokrātijā vara ir ļoti sadrumstalota. <br /> ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Nezinu, kuri jocīgie Tev mīnusus salikuši, jo Tu runā pilnīgi pareizi. Pirmkārt, Prezidents ir valsts, federālisma simbols, tāds kā karogs, ģerbonis vai izbāzenis un praktiski reālā dzīvē nav viņam nekādas teikšanas. No loģikas viedokļa skatoties, nav zināms, kāpēc viņš uz šejieni brauca. Jo Rīgā arī kādus tur palicējus no viņa Kancelejas interesē viņa emocionālie iespaidi pēc plūdus cietušās pilsētas apskates, tad viņa padomi, ko darīt, pārējiem saistoši vēl mazāk nekā Ragaiņa idejas situācijas uzlabošanai.
z
zinātājs 23.01.2023 10:13
Jocīgie: Tiesi otrādi. Lai Skaidrīte stāv pie pašvaldības goda durvīm in sagaida Levitu. Lai izstāsta savu nelaimi, problēmas un vēl uzaicina ciemos. Lai vin5s apskatās dabā! Un tad klausīsimies, ko prezidents dziedās!
Nav Prezidentam jāzina Skaidrītes un pārējo bēdas. Prezidents pats labi zina, ka nav viņa spēkos ko palīdzētu un tamdēļ - nav vajadzības lieki bojāt nervu sistēmu. Kādus Goda rakstus visvairāk cietušajiem izsniegt, tiesa, to viņš gan varētu, bet Ragainim, būsim atklāti, bija maz laika, lai nominētu un nosauktu konkrētas personas.
J
Janka 23.01.2023 10:29
zinātājs: Nezinu, kuri jocīgie Tev mīnusus salikuši, jo Tu runā pilnīgi pareizi. Pirmkārt, Prezidents ir valsts, federālisma simbols, tāds kā karogs, ģerbonis vai izbāzenis un praktiski reālā dzīvē nav viņam nekādas teikšanas. No loģikas viedokļa skatoties, nav zināms, kāpēc viņš uz šejieni brauca. Jo Rīgā ar..
Pirmkārt, Prezidents ir valsts, federālisma simbols, tāds kā karogs, ģerbonis vai izbāzenis
----
Un tāpēc par mēbeli ir jāmaksā vairaki tūkdtosi menesī un pec prezidentešanas vel jānodrošina zelta dzīve? Aļo?
S
Skolnieciņš 21.01.2023 07:29
Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvija taptu svētīta!
p
paklau 23.01.2023 13:19
Kas Tu par dievturi ja nezini , ka senie balti t.i. mūsu senči ,kuru tradīcijas vēl ir dzīvas, Dievam
neko nelūdza, Dievu NEPIELŪDZA, Dievu godināja (daudzināja). Pārmaiņas pēc palasi mūsu senās Dieva Dainas, tur uzzināsi daudz vērtīgu atziņu.
V
Valdis 21.01.2023 02:24
Kauns biedri ,kauns ! Tagad kara laika runāt par kaut jādam kompensācijām , kad ukrānu geroji cīnas par latvijas brivibu un neatkaribu , kad pirma vieta ir ukraina , kad visu frontej ,vusu uzvarai .... Attopietis alkatigie , skava ujrajiņe !
S
Skolnieciņš 21.01.2023 07:28
Valdi, kaut kāds divdomīgs komentārs. Kāpēc vārdu Ukraina tu raksti mazo sākumburtu? Tu kaut kā mēģini parodēt Latviju kā Ukrainas sabiedroto? Kas ar tevi? Kas tev lēcies? Krievs esi???
Bez cieņas, Skolnieciņš
n
nekas 21.01.2023 08:50
Skolnieciņš: Valdi, kaut kāds divdomīgs komentārs. Kāpēc vārdu Ukraina tu raksti mazo sākumburtu? Tu kaut kā mēģini parodēt Latviju kā Ukrainas sabiedroto? Kas ar tevi? Kas tev lēcies? Krievs esi??? <br /> Bez cieņas, Skolnieciņš
Kas nu šim lēcies, raksta naktī, tad jau kārtīgā ķēmā pārradies mājā, bet sieva nelaiž gultā gulēt.
V
Vietējais 21.01.2023 09:59
Tu esi esi stulbs vai kā...
S
Skaldis 21.01.2023 11:12
Skolnieciņš: Valdi, kaut kāds divdomīgs komentārs. Kāpēc vārdu Ukraina tu raksti mazo sākumburtu? Tu kaut kā mēģini parodēt Latviju kā Ukrainas sabiedroto? Kas ar tevi? Kas tev lēcies? Krievs esi??? <br /> Bez cieņas, Skolnieciņš
Skolnieciņ, Tu pats esi caur un cauri parodija. Viena vienīga parodija. Tu pārtiec no propagandas un lepnības un nezin kāpēc uzskati, ka drīksti mācīt citus un izteikt pārmetumus.
Tu esi vistipiskākais nacists, tāds pats, kādi noraujas no ķēdes ikreiz , ienākot svešam karaspēkam. Bēdas tai tautai, kurai ir liels daudzums ,,skolnieciņu,,!
S
Skolnieciņš 21.01.2023 18:27
Skaldis: Skolnieciņ, Tu pats esi caur un cauri parodija. Viena vienīga parodija. Tu pārtiec no propagandas un lepnības un nezin kāpēc uzskati, ka drīksti mācīt citus un izteikt pārmetumus.<br /> Tu esi vistipiskākais nacists, tāds pats, kādi noraujas no ķēdes ikreiz , ienākot svešam karaspēkam. Bēdas t..
Skaldi, tagad ir Krievijas izraisīts karš Ukrainā. Un Latvija vistiešākajā veidā ir ieinteresēta, lai Ukraina uzvarētu, bet Krievija zaudētu un sabruktu. Dzīvot blakām Krievijai ir kā dzīvot uz spārgstvielu mucas. Nebūs Krievijas, nebūs arī krievu imperiālistu, lielkrievu šovinistu un krievu totalitārisma pielūdzēju. Un arī divvalodības sērga izzudīs kā nebijusi. Ir jālūdz Dievi, lai gaišreģa Finka pareģojums piepildās. Ukraina būs jaunās Eiropas centrs, bet Latvija kā Ukrainas sabiedrotā būs tikai ieguvēja. Laiks iet un Eiropa mainās. Krievijas nebūs vai arī no Krievijas paliks pundurvalsts.
Ar cieņu pret Ukrainu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Ales Sandra Ales Sandra 21.01.2023 01:36
Dzirdēju baumas, ka mērs atteicās ieviest ārkārtas stāvokli, jo tad Šrekam no valdības tiks graši. Bet citā variantā apdrošināšanas naudiņa. Tur tās naudiņas būs vairāk
P
Pareizaissecinājums 21.01.2023 15:59
Sandra, Tavs izskats atbilst Tavam intelektam.
I
Igors.M, 22.01.2023 12:11
Jums laikam IQ
I
Igors.M, 22.01.2023 12:12
Igors.M,: Jums laikam IQ
Jums laikam IQ zem 80
H
Haha 20.01.2023 22:59
Katram savs mājoklis tuvāks,bet vai kundze justos labāk, ja mēģinot taupīt viņas māju, kas diez vai būtu izdevies, būtu pārrauts dambis??? Tās divas mēnešalgas jau tikai sākumam un no pašvaldības! Un kāpēc tad uzreiz tiek atmesta apdrošināšanas atlīdzība??? Varbūt tāpēc ka daudzas no tām mājām apdrošināšanas kompānijas nemaz negrib drošināt, jo mājās ir avārijas stāvoklī un tiesā plūdu zonā
J
Jēpilietis 20.01.2023 23:53
Haha droši vien dzīvo dzīvoklī, trešajā stāvā, kur viņam pieder reāli kvadrātmetri tukša gaisa un visu šo uztver kā Lielo Notikumu, jeb šovu. Neviens Tev nepieprasa iejusties citu cilvēku ādā. Sēdi mierīgs un vēro panorāmas skatu.
I
Inese 20.01.2023 22:33
Divas minimālās algas? Jūs smejaties!
p
par maz 21.01.2023 16:19
vismaz 2 Levita algas!!!
N
Neķītrais masāžists 20.01.2023 20:54
Es ticu Ragainim.
D
Distihs 20.01.2023 20:01
Ūdens piepildījis mājas,
Līdz pat augšai slapjas kājas.
O
Observer 20.01.2023 19:29
Man šķiet, ka ir divi varianti...
viens - plūdus novērst, otrs - ar plūdiem cīnīties. Līdzīgi, ka Brežņevs cīnījās ar četriem gadalaikiem... .
Pirmajā variantā viss vienkārši - uzbūvēt HES.
Otrajā variantā darbību dažādība ir liela un visas pat nav iespējams iztēloties. Skaidrs, k otrais variants ir daudz aizraujošāks un PR iespējām bagātāks. Kā viens no komponentiem - ,,Plūdu Fonda,, dibināšana. Nav peļama lieta. Kā jums šķiet?
V
Vietējais 20.01.2023 20:01
Vienīgais variants kā varētu mēģināt iekustināt jautājumu par HESa būvniecību, ja vizītes laikā tādu problēmas risinājumu Publiski izteiktu Ragainis. Elerte nekad neko tādu neieteiks
V
Viesis 20.01.2023 17:49
Mājsaimniecībām atsviedīs grašus. Pa manam pie Daugavas krastiem jānosaka aizsargjosla un visas butkas ar buldozedu jāsastumj upē. Nav tur mājām vieta!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->