Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.02.2023 15:04

Četras kopienas saņem Sēlijas kopienu zīmes 7

Četras kopienas saņem Sēlijas kopienu zīmes
Foto: “Sēlijas salas”

18.februārī Salienas kultūras namā četras Sēlijas austrumu kopienas – Eglaine, Kaplava, Pašuliene un Saliena – saņēma Sēlijas kopienu identitātes zīmes. Tās veidojusi māksliniece, kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” valdes priekšsēdētāja Daina Alužāne. Katrā zīmē attēloti grafiskie simboli, kas simbolizē konkrēto kopienu. 2021.gadā Sēlijas kopienu identitātes zīmes saņēma 26 Sēlijas kopienas, pērn tās ieguva vēl astoņas kopienas, bet tagad tām pievienojušās vēl četras. Šobrīd visā Sēlijas vēsturiskajā zemē savu identitātes zīmi ir ieguvušas jau 38 kopienas, apliecinot piederību sēļu ciltij un kopienu sadarbības tīklam.

Projekts “Derība ar savu zemi” tiek īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild “Sēlijas salu” vadošā nevalstiskā organizācija biedrība „Ūdenszīmes”.

z
zinātājs 21.02.2023 09:31
Zinu, ka Sēlijas novadi vēl nav vienojušies vienotā koncepcijā par kopienu simbolikas izmantošanu. Kad Augšdaugavas novads ir par to, lai par to, lai valsts un novada, pagasta svētku laikā, kā arī atpūtas dienās iedzīvotāji obligāti pie apģērba piespraustu attiecīgās kopienas zīmes, ko kontrolētu pašvaldības policija, tad Jēkabpils novadā tādas runas klīst tikai sadzīves līmenī, bet domē par to varbūt vēl pat nezina. Protams, ignorēšanu var attaisnot ar plūdu un pēcplūdu rūpēm, kas, protams, objektīvi vērtējot, ir svarīgāk, bet jāievēro, ka lielākā un nospiedošākā novada kopienu daļa neatrodas plūdu zonā un tām ir savas intereses, un gaida domes lēmumu.
N
Neķītrais masāžists 20.02.2023 20:00
Ar kādām tik figņjām nenodarbojas! :DDD Palasiet, ibio, kaut mūsu novadnieka Aleksandra Grīna Zemes atjaunotājus! Šajā apvidū pēc zviedru-poļu kara un mēra praktiski neviena dzīva sēļa nepalika. Tukšās vietas aizņēma žemaiši, latgaļi un vidzemnieki, kas tie paši čangaļi vien bija. Dzen te purgu, ka tikai var kādu kāpostu noraut. :D
n
nekā jauna 21.02.2023 12:50
Zīmētājai,projekta vadītājai atlec reāli eiro,bet tauta ir tikai priekš balasta uz kā balstīties, lai pie naudas tiktu.Nekā jauna ,kā vienmēr Sēlijas salu projektos
J
Jefiņš 20.02.2023 18:50
Lieliski, bet kur tās zīmes varēs redzēt dabā un aptaustīt ?
k
kNN 21.02.2023 02:31
Cik daudzas gribi apstaustīt?
A
Astro 20.02.2023 16:13
,,Sēļu salas,, , ,,Ūdenszīmes,, ,
Piedevām vēl Astro rīmes.
D
Distihs 20.02.2023 16:01
Lai ar būtu sēļu cilts,
Ka tik istabā ir silts!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->