Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 02.02.2024 18:48

Brīvprātīgie no Itālijas jēkabpiliešiem māca itāļu valodu 0

Brīvprātīgie no Itālijas jēkabpiliešiem māca itāļu valodu
Skatīt video

Jēkabpilieši ar apņēmību apgūst skaitļa vārdus itāļu valodā. Iespēju bez maksas mācīties itāļu valodas pamatus iedzīvotājiem sniedz divi brīvprātīgie jaunieši no Itālijas, kuri Jēkabpilī uzturas, piedaloties Eiropas Solidaritātes korpusa projektā “Brīvprātīgie pievieno vērtību” (“Volunteers add value”). Jaunieši ieradās pirms dažām nedēļām, un viņu plānotais uzturēšanās laiks Jēkabpilī ir astoņi mēneši.

“Kad es pirmo reizi te ierados, te bija tik sniegots un balts, un es neesmu pie tā pieradusi. Itālijā reizēm snieg, bet ne tik ļoti, savukārt šeit ir pilns ar sniegu. Man arī patīk, ka man apkārt ir mežs, ezers vai upe – jums tas viss ir mazā pilsētā, tāpēc es esmu priecīga būt šeit,” savos iespaidos dalās Viktorija (Vittoria).

Jākobs (Jacopo) piebilst: “Tur, kur mēs dzīvojam, trīs gadus nav snidzis. Tas bija lieliski, kad mēs varējām ielēkt sniegā! Un es atcerējos dažus mirkļus no pagātnes, kad es viesojos Lietuvā. Esmu priecīgs. Un vēl mani pārsteidza, ka jums ir divi bioloģiskie veikali. Kad es esmu Itālijā, es parasti eju pie vietējiem, lai nopirktu svaigu pārtiku vai ēdienu, bet šeit ir bioloģiskie veikali, piemēram, bezatkritumu koncepta (Zero Waste) veikals un vēl otrs veikals, kur pārdod mājražojumus ar sēklām un citus lokālus produktus. Atrast šādus veikalus tādā mazā pilsētā – tas man bija patīkams pārsteigums.”

Jaunieši darbosies biedrībā “Vidusdaugavas NVO centrs”, kur viņu galvenais uzdevums ir veidot video vlogu – 10 digitālos stāstus par vietējās kopienas 10 aktualitātēm. Itāļu valodas nodarbību vadīšana nāca kā spontāna ideja no jēkabpiliešiem, bet jaunieši piekrita pamēģināt.

“Patiesībā mēs nebijām gatavi mācīt itāļu valodu,” stāsta Jākobs. “Dienu no dienas mums prasīja, vai mēs nevaram vadīt itāļu valodas stundas. Tad mēs piekritām to darīt. Tas bija kā papildinājums mūsu video vlogiem, kas mums jāveido. Tas mums bija pārsteigums, bet esam priecīgi. Ceru, ka cilvēkiem patīk. Tas ir veids, kā dibināt saikni ar vietējiem cilvēkiem, apmainīties idejām. Tas nenozīmē tikai to, ka mums jāmāca itāļu valoda un viņiem jāmācās, bet tā ir arī komunikācijas veidošana ar jēkabpiliešiem un kopā būšana. Un tā ir arī kultūras pieredzes apmaiņa.”

Par itāļu valodas nodarbībām Jēkabpilī ir liela interese – daudzi iedzīvotāji vēlas papildināt savas zināšanas.

“Katru gadu mēs braucam uz Itāliju, man tur ir radinieki, tāpēc man gribas vismaz parunāt ar viņiem,” stāsta jēkabpiliete Olga.

“Es zinu daudz citu valodu, un es izdomāju, ka itāļu man arī noderēs,” stāsta jēkabpiliete Baiba. “Tas arī ir iemesls, kāpēc es izdomāju atnākt. Ja ir angļu, ja ir spāņu, ja ir vēl itāļu, valodu klāsts būs lielāks, darba tirgū labāka pieejamība.”

“Katra valoda, ko mēs zinām, ir bagātība, turklāt uz vecumu ir ļoti labi smadzenes kustināt,” saka nodarbību dalībnieks Kaspars.

Tāpat apmeklētāji uzsver, ka ir interesanti apgūt valodu itāļu vadībā, jo tas dod iespēju iepazīt tuvāk Itālijas kultūru. Šobrīd nodarbībās visas vietas ir aizņemtas, tādēļ pagaidām pieteikšanās nenotiek, bet interesenti aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai Vidusdaugavas NVO centra sociālajos tīklos.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->