Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 19.03.2024 14:39

Brīvprātīgais no Portugāles māca jēkabpiliešiem spēlēt ukuleli 0

Brīvprātīgais no Portugāles māca jēkabpiliešiem spēlēt ukuleli
Skatīt video

Leonardo Lourenco ir jaunietis no Portugāles, kurš izmantojis Eiropas solidaritātes korpusa programmas atbalstu, lai Jēkabpilī veiktu brīvprātīgo darbu. Nupat puisis ir sācis vadīt ukuleles nodarbības vietējiem iedzīvotājiem.

“Mājsēdes laikā es gribēju sākt spēlēt kādu instrumentu. Izvēlējos ukuleli, jo tas ir mazs un viegls instruments. Es sāku, un man iepatikās. Sāku spēlēt ukuleli pirms aptuveni trim gadiem, un priecājos, ka to izdarīju,” stāsta jaunietis.

Līdz šim Leonardo ar ukuleles spēli nav uzstājies publikas priekšā, bet labprāt dalās ar savu mūziku interneta vidē. Tagad viņam ir gandarījums, ka iegūtās prasmes un zināšanas var sniegt jēkabpiliešiem.

Leonardo uzsver, ka ukuleles spēli ir vieglāk apgūt tiem, kuri ir spēlējuši ģitāru: “Salīdzinot ar ģitāru, ukulele ir vienkāršāks instruments. Ģitārai ir sešas stīgas, ukulelei ir tikai četras, tādēļ ir vieglāk spēlēt. Cilvēkiem ar pieredzi ģitārspēlē vajag aptuveni nedēļu vai mēnesi, lai apgūtu ukuleli, bet cilvēkiem, kuri nekad nav mēģinājuši spēlēt nevienu stīgu instrumentu, vajadzēs sešus mēnešus vai četrus mēnešus. Tas ir atkarīgs no līmeņa.”

Jēkabpiliešiem nodarbības sniedz iespēju ne tikai apgūt instrumenta spēli, bet arī uzlabot angļu valodas zināšanas, iepazīt tuvāk Leonardo un izzināt viņa valsts kultūru un tradīcijas.

“Tā ir interesanta pieredze, jo, īpaši dzīvojot mazpilsētā, ne vienmēr sanāk komunicēt ar ārvalstniekiem,” saka nodarbības dalībnieks Matīss. “Protams, tas vairāk varbūt ir iespējams Rīgā, bet šī ir lieliska iespēja arī šeit pat uz vietas redzēt cilvēkus, kas ir ieinteresēti kaut ko mācīt mums un kaut ko iemācīties no mums.”

Leonardo Lourenco Latvijā ir pirmo reizi. Jēkabpilī viņš dzīvo jau divus mēnešus, un jaunietis uzsver, ka pilsēta viņu patīkami pārsteidza.

“Es biju gaidījis mazu pilsētu, bet šķiet, ka šeit ir viss, ko man vajag,” saka Leonardo. “Tas man liek justies komfortabli, liek justies gaidītam. Ja runājam par cilvēkiem, no pirmā acu uzmetiena viņi šķiet kautrīgi, bet tad, kad sāc ar viņiem runāt, viņi dāvā sirsnīgu pieredzi. Es esmu priecīgs, ka esmu saticis šos cilvēkus.”

Leonardo vadītās ukuleles nodarbības notiek katru pirmdienu pulksten 16:00 Jēkabpilī, Dienas centrā “Kopā būt”, Brīvības ielā 258a, 2.stāvā. Pieteikšanās, rakstot Leonardo uz e-pasta adresi: leonardolou95@gmail.com. Leonardo Jēkabpilī uzturas, piedaloties Vidusdaugavas NVO centra īstenotajā Eiropas Solidaritātes korpusa projektā "VOLUNTEERS ADD VALUE" ("Brīvprātīgie pievieno vērtību").

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->