Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.06.2023 17:46

Brāļu kapos Jēkabpilī uzstādīta video novērošanas kamera 0

Brāļu kapos Jēkabpilī uzstādīta video novērošanas kamera
Skatīt video

Pēc nesenā vandalisma gadījuma Jēkabpils Brāļu kapos pašvaldība ir uzstādījusi video novērošanas kameru. Tāpat SIA “Jēkabpils pakalpojumi” veikuši izdemolēto vietu sakārtošanu. Darbi ir veikti par pašvaldības līdzekļiem.

“Tika izveidota tāme – nodarītie postījumi ir 249,50 eiro vērtībā,” informē Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers. “Pašvaldība par radītajiem zaudējumiem ir vērsusies policijā ar iesniegumu. Lai novērstu tālākas iespējamās provokācijas, ir uzstādīta pārvietojamā kamera. Lai izvietotu stacionāru kameru, tur ir nepieciešams elektropieslēgums. Ir noskaidrotas aptuvenās izmaksas. Lai kapos ierīkotu elektrības pieslēgumu, ir nepieciešama diezgan iespaidīga summa – apmēram 4000 eiro. Vēl pati kamera 1500 eiro, tātad kopā aptuveni 6000 eiro.”

Vandalisma aktu vietējie iedzīvotāji konstatēja maija pēdējā nedēļas nogalē. Bija izdemolētas gan padomju karavīru atdusas vietās esošās piemiņas plāksnes, gan pieminekļi virs to trīs padomju virsnieku atdusas vietām, kuru mirstīgās atliekas pērn tika pārapbedītas no kādreizējā lielgabala postamenta atrašanās vietas Rīgas ielā. Bojājumi tuvāko dienu laikā tika salaboti, tomēr ar to vēl viss nebeidzās.

“Nepagāja ne trīs dienas, kad pieminekļi ģenerālim un diviem pulkvežiem tika sagriezti par 180 grādiem. Tas ir nesankcionēti, un tas arī savā ziņā ir vandalisma akts,” saka Uldis Skreivers.

Pašvaldībā skaidro, ka šajā gadījumā ir aizdomas par vaininiekiem, jo nesen pie domes priekšsēdētāja esot vērsusies kādas vietējās biedrības vadītāja ar lūgumu pagriezt pieminekļus otrādi.

“Viņai bija redzējums, ka šīm trim kapu kopiņām būtu jāskatās uz otru pusi, bet es teicu, ka viņi ir apglabāti celiņa malā, lai var redzēt, kas tur ir uzrakstīts,” stāsta Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Līdz otram celiņam ir vairāk nekā 10 metri. Neviens nevarētu izlasīt. Tad viņa teica, ka vajag uztaisīt vēl vienu celiņu. Neviens netaisīs šajos kapos nekādas pārbūves. Es pieļauju, ka tā ir ne jau tieši viņas, bet, iespējams, tādu pašu līdzīgi domājošu cilvēku iniciatīva. Viņi ir apgriezuši.”

Pašvaldība apgrieztos pieminekļus jau nolikusi atpakaļ vietā – tādā pozīcijā, kādā tie bija izvietoti pārapbedīšanas noslēgumā. Par šo notikumu vietvara neplāno vērsties policijā, bet uzsver – ja līdzīgs gadījums notiks vēlreiz, tad gan tiks iesniegts iesniegums policijā. Savukārt par maija nogalē notikušo vandalisma aktu joprojām turpinās izmeklēšana, likumsargi uzsver, ka šajā kriminālprocesā jaunu ziņu pagaidām neesot.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->