Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 09.07.2024 15:00

Biedrība “Izaicini sevi” nogādās Ukrainā pašvaldības ziedotos auto 0

Biedrība “Izaicini sevi” nogādās Ukrainā pašvaldības ziedotos auto
Skatīt video

Jēkabpils novada biedrības "Izaicini sevi" pārstāvji, kas sevi dēvē par Brīvības konvoju, regulāri palīdz Ukrainai, kas jau gadiem cieš no Krievijas nežēlastības. Nupat agresoru valsts raķešu uzbrukumā ir ievainojusi un nogalinājusi vairākus pacientus un darbiniekus Ukrainas lielākajā bērnu slimnīcā. Brīvības konvojs iesaista labdarībā arī citas iestādes un organizācijas.

Brīvprātīgais no biedrības “Izaicini sevi” Edgars Līcis stāsta: “Konvojs darbojas jau kopš kara sākuma, bet nosaukumu “Brīvības konvojs” mēs izdomājām tikai gada sākumā, jo tas ir tas vienojošais, kas mūs – braucējus apvieno.”

Jēkabpils novada pašvaldība biedrībai ziedojusi četrus transportlīdzekļus, kas savu laiku vietvarā jau ir nokalpojuši, tomēr vēl ripo uz priekšu. Biedrības pārstāvji auto saremontēja un pirms ceļa piepilda ar dažādām precēm.

“Pašvaldība izvēlējās transportlīdzekļus, kurus vēlējās norakstīt, jo remontēšana un ieliktie līdzekļi vairs neatmaksājas,” saka Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Vērsāmies pie sadarbības partneriem un vienojāmies, ka varētu šos transportlīdzekļus nogādāt Ukrainā, kur tie varēs kalpot. Es domāju, ka šī sadarbība turpināsies.”

Uz Ukrainu dosies skolēnu autobuss, vieglā automašīna "Toyota", džips "Nissan" un minivens "Volkswagen Caddy". Tāpat Brīvības konvojam fonds "Uzņēmēji mieram" uzticējis uz Ukrainu aizgādāt kravas mašīnu, kas saņemta no Salaspils ūdensapgādes uzņēmuma.

Automobiļu sagatavošanā iesaistījušies vairāki palīdzības sniedzēji – SIA "Ošukalns", SIA "Sala serviss" un Mārtiņš Lejnieks. Tāpat preces, ar kurām spēkrati tiek piepildīti, saņemtas no vairākiem ziedotājiem.

“Abi transportlīdzekļi, no kuriem viens ir ar piekabi, šodien atbrauca no Rīgas. Mēs bijām biedrībā “Tavi draugi”, piekrāvām kopā 4,5 tonnas preču,” teic Edgars Līcis.

Ziedotāju vidū ir uzņēmums SIA "Kapačmuiža", kas biedrībai nodevis teju 80 kastes ar gaļas konserviem, kā arī Jēkabpils novada skolas, kas vāca ziedojumus akcijā "Dāvā drosmi bērniem Ukrainā". Savukārt līdzekļus, kas nepieciešami degvielai, izdevās savākt stādaudzētavas "Ārītes" organizētajos Rožu svētkos Saukas pagastā, kas tika organizēti ar Jēkabpils novada pašvaldības atbalstu.

Transportlīdzekļi tiek piepildīti, lai 10. jūlijā agri no rīta uzsāktu tālo ceļu. Autobuss, džips un kravas automašīna dosies uz Ukrainas galvaspilsētu Kijivu, vieglā automašīna tiks nogādāta Ukrainas dienvidos Žovti Vodi pilsētā. Savukārt minivens palīdzēs iedzīvotājiem Dņipro.

Biedrība savā Facebook kontā regulāri rīko izsoles, kurās iegūtie līdzekļi tiek izmantoti, lai atbalstītu Ukrainu. Tāpat ikviens var ziedot naudas līdzekļus, veicot pārskaitījumu biedrībai “Izaicini sevi”.

Rekvizīti ziedojumiem:

Biedrība "Izaicini sevi"
Reģ.Nr. 40008200176
Konta Nr. LV31UNLA0055002239853

Kate Katrīna Strode

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņu sižeta "Biedrība “Izaicini sevi” nogādās Ukrainā pašvaldības ziedotos auto” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2024

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->