Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.11.2023 14:48

Bez traucējumiem nostrādājušas četras trauksmes sirēnas Jēkabpils novadā 0

Bez traucējumiem nostrādājušas četras trauksmes sirēnas Jēkabpils novadā
Skatīt video

28.novembrī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests veica tradicionālo trauksmes sirēnu pārbaudi, laikā no pulksten 10:00 līdz 10:20 uz trim minūtēm iedarbinot trauksmes sirēnas. Jēkabpils novadā bez traucējumiem nostrādāja četras sirēnas – visas trīs Jēkabpils pilsētā esošās, kā arī sirēna Aknīstē. Savukārt traucējumi konstatēti sirēnai Viesītē – pārbaudes laikā tā nenostrādāja. Latvijā kopumā no pārbaudītajām trauksmes sirēnām traucējumi vai bojājumi tika konstatēti 21 ierīcei. Par visiem pārbaudes laikā konstatētajiem traucējumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informēja Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas tehniski nodrošina trauksmes sirēnu (un programmnodrošinājuma) apkopi un uzturēšanu.

Šī bija ierastā trauksmes sirēnu pārbaude, tādēļ iedzīvotājiem nebija jāveic nekāda tālāka darbība. Par pārbaudi tika izplatīta informācija masu medijos. Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri uzturas Latvijā, mobilo sakaru operatori šodien bija nosūtījuši īsziņu ar informāciju, ka notiek plānota sirēnu pārbaude.

Trauksmes sirēnu uzdevums ir brīdināt iedzīvotājus dabas vai tehnogēnas katastrofas vai tās draudu gadījumā. Valstī šobrīd izvietotas 164 sirēnas, bet ar šo skaitu nepietiek, lai signāls būtu dzirdams visā Latvijā, tādēļ ir nolemts ieviest šūnu apraidi, lai iedzīvotāji apdraudējuma gadījumā saņemtu informāciju savos mobilajos telefonos. Šobrīd Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs turpina iepirkuma procedūru, lai Latvijā ieviestu šūnu apraides risinājumu.

Vienlaikus Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot sirēnu signālu, jāieslēdz kāds no Latvijas sabiedriskajiem medijiem – LTV1, LTV7 vai Latvijas radio, lai saņemtu informāciju par sirēnu ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->