Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 17.09.2022 10:58

Beigusies akcija “Pavasara sveiciens rudenim” 0

Beigusies akcija “Pavasara sveiciens rudenim”
Skatīt video

Jēkabpils bērnudārzā “Zvaniņš” ražas svētki – audzēkņi kopā ar pedagogiem aplūko vasaras sezonā izaudzētos dārzeņus, puķes un garšvielas. Biedrība “Vides iniciatīvu centrs” pavasarī sāka īstenot jaunu projektu, kura laikā organizēja akciju “Pavasara sveiciens rudenim”. Tās laikā iedzīvotājiem tika piedāvātas sēklu paciņas, lai vasarā izaudzētu dārzeņus un puķes, savukārt rudenī – iesniegtu biedrībai foto vai video un aprakstu, kā veicies. Pirmsskolas izglītības iestāžu kolektīvi bija vieni no aktīvākajiem akcijas dalībniekiem, un bērnudārzā “Zvaniņš” par ražu sūdzēties nevar.

“Mēs iestādījām ķirbi, mums viskautkas izauga, bet kaut kas neizauga, arī tā gadījās,” saka bērnudārza audzēknis Jānis.

“Mēs izaudzējām piparmētras, taisīsim tēju,” stāsta bērnudārza audzēkne Lelde.

Izauguši arī burkāni, sīpoli un daudzi citi dārzeņi un puķes. “Sākotnēji bērni grupā stādīja sēklas, kad tās izauga, mēs pārstādījām mūsu mazdārziņā,” stāsta audzinātāja Karīna Kabrina. “Vērojām, laistījām kopā ar bērniem gan mazdārziņā, gan pie mājas. Audzējām arī saulespuķi kā pavasara sveicienu rudenim un arī atbalstam Ukrainai. Šobrīd mēs saglabājam galviņas, lai ievāktu sēklas nākošajam gadam un turpinātu strādāt.”

Akcijā “Pavasara sveiciens rudenim” iesaistījās ne tikai izglītības iestāžu kolektīvi, bet arī ģimenes un individuāli dalībnieki. Kopā bija aptuveni 90 dalībnieku, viņu vidū arī Kaspars. “Man likās interesanta, ka var kaut ko izaudzēt un visu dokumentēt,” stāsta Kaspars. “Skatījos, kas no tām sēklām vēl ir palikušas, un izvēlējos piparus. Iesēju. No sākuma likās, ka tur varbūt vispār nekas neizaugs, jo nokavēju sēšanas periodu, bet pamazām stādi izauga, atlika laistīt un pēc tam arī pārstādīt. Pēc tam sanāca tīri laba raža. Akcija ir ļoti noderīga, ieteiktu arī citiem piedalīties, jo var izzināt auga dzīves ciklu no sēklas līdz sēkliņai. Es ievācu no pipariem atkal sēkliņas, izžāvēju, sabēru atpakaļ paciņā, tagad varu nodot biedrībai, lai iedod kādam citam pamēģināt izaudzēt piparus.”

“Ir pienācis rudens, un mēs priecājamies saņemt bildes un video no akcijas dalībniekiem par to, kas izaudzis viņu dārzos,” stāsta biedrības “Vides iniciatīvu centrs” projekta vadītāja Lāsma Mežsēta. “Es rokās turu Kaspara izaudzēto čili piparu sēklas. Šis bija lielisks piemērs, kā norit cikls no sēklas līdz sēkliņai. Tagad pilns cikls noslēdzies, esam saņēmuši atpakaļ sēkliņas, lai akciju varētu turpināt.”

Akcija tika rīkota, īstenojot projektu “Zaļi risinājumi ilgtspējīgai sabiedrībai: soli pa solim”. Projekta laikā ir veiktas arī citas aktivitātes, piemēram, biedrībai “Vides iniciatīvu centrs” tapusi jauna mājaslapa www.videsnvo.lv, kuru aicināts apmeklēt ikviens interesents.

“Ir notikusi ne tikai kampaņa “Pavasara sveiciens rudenim”, bet arī kampaņa par lietu otro dzīvi, kur iedzīvotāji un biedrības biedri aicināti iesūtīt video, kā dažādām lietām piešķirt otro dzīvi, otro iespēju. Piemēram, mums ir video, kā no stikla pudeles izgatavot āra lampu. Tāpat mēs dažādās pilsētvides vietās meklējam, kā tiek piešķirta otrā elpa riepām un dažādiem citiem objektiem,” stāsta Lāsma.

Projektu “Zaļi risinājumi ilgtspējīgai sabiedrībai: soli pa solim” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->