Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.07.2023 13:04

Bēbīšu svētkos sveic Līvānu novada mazuļus un viņu ģimenes 0

Bēbīšu svētkos sveic Līvānu novada mazuļus un viņu ģimenes
Skatīt video

Viena no Līvānu pilsētas svētku aktivitātēm, kas jau kļuvusi par tradīciju, ir Bēbīšu svētki. Pasākumā ik gadu tiek sveiktas tās ģimenes, kurās aizvadītajos 12 mēnešos sagaidīts jaundzimušais. Uzrunājot klātesošos, Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods uzsvēra, ka lielākais novada spēks ir stipras un laimīgas ģimenes. Tādēļ pašvaldība jaunos vecākus godina īpašā pasākumā. Katrai ģimenei, kurā nesen piedzimuši mazuļi, tika dāvināta mīkstā rotaļlieta, personalizēts spilventiņš, uz kura izšūts konkrētā bērna vārds, kā arī puķe podiņā. Tika uzņemtas arī piemiņas fotogrāfijas.

“Mums ir oktobra bērns – Eduards,” stāsta pasākuma dalībniece Sabīne. “Šie mums nav pirmie Bēbīšu svētki. Tādi bija arī mūsu vecākajam dēlam. Patīkami, ka varam sapulcēties. Forši!”

“Šī tradīcija ļoti apmierina,” saka pasākuma dalībniece Antra. “Mēs te esam pirmo reizi. Mums ir dēliņš Jēkabs. Ir ļoti patīkami, ka ir šādi svētki un ka Līvānu novads tos atbalsta.”

Pasākuma dalībniece Baiba stāsta: “Mums šis ir piektais bērniņš ģimenē. Viņš piedzima 6.oktobrī, un viņu sauc Kristaps. Ir patīkami, ka apsveic, bet citreiz sanāk ilgāk gaidīt. Piemēram, pagājušogad. Bet kopumā ir patīkami.”

Laika periodā no pagājušā gada 1.jūlija līdz šā gada 1.jūlijam Līvānu novadā reģistrēti 58 jaundzimušie 57 ģimenēs. Vienā ģimenē sagaidīts dvīņu pāris. Pašvaldība katru mazuli sveic ne tikai ar dāvanām, bet arī ar naudas pabalstu jaundzimušā aprūpei. Pabalsti gan izmaksāti jau iepriekš. Līvānu novadā par katru bērnu tiek maksāti 200 eiro, bet, sākot ar trešo bērnu, pabalsta apmērs ir 300 eiro.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->