Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 16.03.2023 18:36

Bāriņtiesu pārstāvji Līvānos diskutē par darbinieku trūkumu un citām problēmām 14

Bāriņtiesu pārstāvji Līvānos diskutē par darbinieku trūkumu un citām problēmām
Skatīt video

Līvānu Stikla un amatniecības centrā pulcējās bāriņtiesu darbinieki, lai apspriestu nozares aktualitātes un būtiskākās problēmas. Viena no būtiskākajām problēmām – nepietiekams atalgojums un darbinieku skaita trūkums. Ar to saskaras bāriņtiesas visā Latvijā.

“Rīgas bāriņtiesa ir viena no tām, kam akūti trūkst darbinieku tieši lēmējjautājumos,” stāsta Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs. “Mēs cenšamies to risināt ar atalgojumu, ar sociālajām garantijām, bet jāsaka, ka rezultāti varētu būt labāki. Ja trūkst vairāk nekā 10 procentu no darbinieku skaita, tas ir ļoti ievērojams skaits. Tas var ietekmēt darba kvalitāti.”

Bāriņtiesu darbiniekiem ir izvirzītas ļoti augstas profesionālās prasības, šajā jomā strādājošajiem ir jāpiemīt daudzām dažādām kompetencēm, tādēļ jaunus kolēģus atrast ir grūti. Ja citās nozarēs palīdz jauniešu motivēšana studēt attiecīgajā jomā, tad bāriņtiesu nozarē šādas aktivitātes nesniedz gaidīto rezultātu valstī esošās likumdošanas dēļ.

Bāriņtiesas darbinieks var būt tikai persona no 30 gadu vecuma,” skaidro Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas valdes priekšsēdētāja Solveiga Alksne. “Šis ierobežojums ir ļoti būtisks. Līdz ar to arī jaunie darbinieki, kuri ir tikko pabeiguši augstskolas, protams, nesēdēs un negaidīs šo 30 gadu slieksni, lai varētu uzsākt darbu bāriņtiesā.”

Tikšanās laikā bāriņtiesās strādājošie akcentēja arī citas problēmas. Piemēram, pārslodze, ko rada papildu pienākumi.

“Tās ir notariālās funkcijas, kuras bija solīts noņemt ar 2023.gada janvāri, bet bāriņtiesa turpina tās veikt,” stāsta Līvānu novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Sandra Rivča. “Veicot notariālās funkcijas, mums mazāk sanāk pievērst uzmanību mūsu tiešajiem pienākumiem, kas ir bērnu tiesības. Tāpat ir problēmas ar aizgādņiem. Aizgādņi ir cilvēki, kas rūpējas par cilvēkiem ar ierobežotu rīcībspēju. Viņi mūsu valstī nekādā veidā netiek atbalstīti, viņu darbs ir neapmaksāts, ir ļoti grūti aizgādņus atrast.”

Pagājušā gada nogalē tika ievēlēta jauna Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas valde, un viena no jaunās valdes iniciatīvām ir ieviest regulāras bāriņtiesu pārstāvju tikšanās reģionos, lai stiprinātu darbinieku kopības sajūtu un klātienē regulāri pārrunātu nozares aktualitātes. Līvānos nupat aizvadīta pirmā sanāksme, bet līdzīgi pasākumi šogad iecerēti arī citos reģionos.

Sandra Paegļkalne

T
Teologs Teodors 19.03.2023 10:07
Šāda sapulce būtu jāsāk ar lūgšanu ,,Mūsu Tēvs,, , lai iegūtu mieru un gudrību Svētajā Garā, nevis neprātā mētātos , kā pavasarī atsilušas mušas gar loga stiklu.
B
Bāriņtiesnesis 18.03.2023 21:19
Ja Līvānu novada domes bāriņtiesā ir kādas problēmas, tad tās ir saistītas ar neveselīgo atmosfēru pašvaldības kolektīvā, ko rada Vaivods, Kraukle un Sniķeris.
A
Anonīms 18.03.2023 09:22
Biju pieteikusies uz konkursu darbam Jēkabpils bāriņtiesā. Nepaņēma, neskatoties uz atbilstošu izglītību un darba pieredzi. Jēkabpils novada pašvaldības mājas lapā visu laiku tiek sludinātas vakances, tāpēc nav saprotams, kas tur notiek. Tā kā dzīvojam mazā pilsētā, tad ir dzirdēts, ka darbinieki iet prom no darba viens pēc otra ne jau zemās algas dēļ.
O
Observer 18.03.2023 10:16
Tu nebiji iestājusies pareizajā partijā.
I
Ieva 19.03.2023 12:01
Jau visa pilsēta zina par situāciju Jēkabpils bāriņtiesā, laikām kāda netiek galā ar pienākumiem un darbinieki mūk projām, nez kāpēc pašvaldība klusē...
A
Astro 17.03.2023 22:44
Bāriņtiesas Rivča Sandra,
Vizītē pie domes Andra,
Sandriņa uz Andri spieda,
Par algas lietām skaļi sprieda.
A
Astro 17.03.2023 18:18
Bildē esot kuplā skaitā,
Nevienam dzīvi nemaitā,
Par finansītēm esot runa,
Teica lasītāja Guna.
A
Astro 17.03.2023 18:11
Ar naudu pastāv problēma,
Nederot nekāda shēma.
J
Jefiņš 17.03.2023 16:12
Sēž tik kuplā skaitā (17) pie galda un diskutē par darbinieku trūkumu. Kaut kas te neiet kopā.
D
Distihs 17.03.2023 13:54
Tie, kas strādā Bāriņtiesā,
Neizplūstot kupli miesā.
A
Astro 17.03.2023 10:04
Kurš grib strādāt bāriņtiesā,
Dzīvot mūžu maizē liesā?
S
Skolnieciņš 17.03.2023 10:02
Nabadzība ir problēma.
S
Skolnieciņš 17.03.2023 10:01
Nabadzības ir problēma..
z
zinātājs 17.03.2023 09:10
Savādi, ka Jēkabpils Laiks iedomājies, ka gribam uzzināt, kas trūkst Līvānu bāriņtiesai un ko viņi grasās darīt. Cik zinu, tad mūsu bāriņtiesai arī ir visādas ķibeles, trūkumi un citādas nelaimes, taču te neviens nesūdzas, sapulces nerīko, bet vienā mierā visu risina.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->