Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
12.04.2023 17:42

Azartspēļu organizatori negatīvi vērtē pašvaldību rīcību 10

Azartspēļu organizatori negatīvi vērtē pašvaldību rīcību
Skatīt video

Nesen informējām, ka Jēkabpils novada pašvaldība pastiprinājusi azartspēļu organizēšanas ierobežojumus, apstiprinot saistošos noteikumus, kuros uzskaitītas teritorijas, kur nedrīkst notikt azartspēles. Jaunie noteikumi ietekmēs visas sešas Jēkabpils novadā šobrīd esošās spēļu zāles, jo tās atrodas Jēkabpils pilsētā – teritorijās, kurās noteikts aizliegums. Latvijas Spēļu biznesa asociācijā uzsver, ka šos noteikumus grūti nosaukt par ierobežošanu, jo liegums aptver faktiski visas blīvāk apdzīvotās vietas.

“Tas, kas mums kā nozarei nav skaidrs, kāda tā nākotne būs un vai vispār šī nozare būs Latvijā, jo formāli ir pateiktas kaut kādas vietas, kur nedrīkst, un mēs redzam faktiski, ka nedrīkst nekur. Tur, kur varētu organizēt, visticamāk, tas nav iespējams, jo tur droši vien nav nekādas infrastruktūras, nekā. Faktiski tas nozīmē aizliegumu. Tas vairs nav ierobežojums, tas ir aizliegums,” saka Latvijas Spēļu biznesa asociācijas prezidents Arnis Vērzemnieks.

Līdzīgu viedokli asociācijas pārstāvji pauž arī par Līvānu novada pašvaldības lokālplānojumu, kurā iezīmēta Līvānu pilsētas centra teritorija, kurā nedrīkst organizēt azartspēles. Lokālplānojums gan vēl nav stājies spēkā. Azartspēļu nozares uzņēmēji uzsver, ka ierīkot spēļu zāli kādā ciema nomalē vai pļavas vidū būtu ļoti dārgi un arī neizdevīgi, tādēļ legālais bizness kļūstot teju neiespējams.

“Kas notiek ar interneta azartspēlēm?” jautā Arnis Vērzemnieks. “Piemēram, šajos kovida gados – ko mēs novērojām? Ņemot vērā, ka tieši klātienes azartspēles bija faktiski 12 mēnešus – gadu slēgtas, ja mēs skatāmies no atkarību problemātikas, tā tikai pieauga, jo cilvēki arvien vairāk un ļoti nekontrolēti spēlēja azartspēles internetā. Ņemot vērā, ka internetā azartspēļu liela daļa ir nelegāla, tā lielā problēma, kas būs, būs nelegālais sektors. Nelegālas azartspēļu zāles, tai skaitā klātienē. Jau tagad ik pa laikam dzird tieši reģionos par nelegālām azartspēļu vietām, nelegāliem pokera turnīriem. Tas noteikti ies plašumā.”

Turpretī vietvaras uzsver, ka azartspēles joprojām drīkstēs organizēt nomaļākās vietās. Centienus ierobežot azartspēļu norises vietas pašvaldības argumentē ar vēlmi nodrošināt iedzīvotājiem pievilcīgu un drošu dzīves vidi. Līvānu novads vēl gaida lokālplānojuma apstiprinājumu, bet Jēkabpils novadā jau stājušies spēkā jaunie saistošie noteikumi, tādēļ Jēkabpilī esošās spēļu zāles būs jāslēdz piecu gadu laikā.

Sandra Paegļkalne

k
kNN 14.04.2023 14:38
Vismaz viens pašvaldības lēmums, kuram var tikai piekrist.
z
zinātājs 13.04.2023 08:37
Bezkaunības kalngals! Vēl tie azartspēļu organizatori ar kaut ko nav apmierināti..? Viņu vietā es Ragaiņa priekšā uz ceļiem rāpotu un murminātu pateicības vārdus par to, ka viņi te, Jēkabpilī, vēl kādu laiku paliks un nav jau šodien no šejienes ar uguni un zobenu aiztriekti, kā agrāk zobenbrāļi un citi krustneši izdarījās ar pagāniem. Ja kāds nezina, kas ir pagāni, informāciju var gūt Vikipēdijā.
P
Pareizaisjautājums 14.04.2023 07:10
Uz kurieni ir tikuši ,,aiztriekti pagāni,,? Cik var nomanīt, tad pagāni visi ir aizvien šeit.
D
Distihs 12.04.2023 19:51
Azarts ir kā caurums melns,
Kur iekšā gaida briesmīgs velns.
I
Ir skaidri redzams 13.04.2023 07:06
ka tie, kuri nekalpo Dievam, tie kalpo Velnam. Bet Svētie Raksti mudina: ,, Padodieties Dievam, stājieties pretī Velnam un viņš bēgs no jums!,,

Atkarības ir teoloģiska problēma, ja to nesaprot, tad arī risinājuma nav, tikai tukša rosīšanās un pēcāk vilšanās... ,, Tie ir akli akliem ceļa rādītāji, bet abi iekritīs bedrē,,.

L
Laivenieks uz ūdeņa 12.04.2023 19:42
Ir tāda vieta, ir!
Pārceliet tās spēļu elles uz Burkāna salu!
Es tos spēlmaņus celšu pār Daugavu dziedādamis!
p
prusaks 13.04.2023 10:01
Tā noteikti ir īstā vieta, vienīgi jāatrisina apgādes jautājums, bet tā nav problēma, gan jau kāds tuvumā dzen kandžu un tai vajag noietu.
N
Neķītrais masāžists 12.04.2023 19:07
Šitiem slimajiem zāles vēl nav atrastas. :D
A
Astro 12.04.2023 19:00
Spēlētājiem drošu vidi,
Sola azartspēļu gidi,
Varēs bliezt uz nebēdu,
No laimes pat vairs neēdu.
J
Jefiņš 12.04.2023 18:34
Kas gribēs laimēt tā, ka čuras kāpj acīs, aizies kājām jebkuru ceļa gabalu, bet tagad topā skriešana un varēs tur nokļūt vēl ātrāk.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->