Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.03.2023 17:49

Atvieglo prasības pārvaldniekiem Mājas lietas kārtošanai Būvniecības informācijas sistēmā 7

Atvieglo prasības pārvaldniekiem Mājas lietas kārtošanai Būvniecības informācijas sistēmā

Ministru kabineta sēdē apstiprināti Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, lai nodrošinātu atbilstošu Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) funkcionalitātes pieejamību un izmantošanu saistībā ar dzīvojamo māju mājas lietas dokumentācijas kārtošanu BIS ikvienai personai, kas pārvalda noteiktas platības dzīvojamo māju.

No 2023. gada 1. marta Mājas lietas kārtošanas BIS ir obligāta. Mājas lieta papīra formā jau ir pastāvējusi līdz šim, taču šobrīd ar BIS izveidotās funkcionalitātes palīdzību Mājas lietas saturs tiek pārnests digitālā vidē. Līdz ar to Mājas lieta būs digitāla krātuve, kurā tiks attēloti un uzturēti ar konkrētās dzīvojamās mājas pārvaldīšanu un uzturēšanu saistītie dati, informācija un dokumenti.

Lai piekļūtu Mājas lietai BIS, pārvaldniekam, kas kārto Mājas lietas dokumentāciju, ir jāreģistrējas pārvaldnieku reģistrā. Savukārt pārvaldnieku reģistrā reģistrē un konkrētai dzīvojamai mājai tiek nodrošināta piekļuve tad, ja pārvaldniekam ir atbilstoša izglītība un profesionālā kvalifikācija, un ja iesniegts noslēgtais pārvaldīšanas līgums ar dzīvojamās mājas kopību. Diemžēl šobrīd praksē novērojams, it īpaši reģionos, ka daļa no pārvaldniekiem nevar reģistrēties un piekļūt BIS Mājas lietai, tādējādi nespējot pildīt pārvaldīšanas uzdevumu – kārtot Mājas lietu, jo pārvaldniekam nav atbilstoša kvalifikācija.

Lai nodrošinātu dzīvojamo māju pārvaldīšanas procesa nepārtrauktību un iespēju izmantot BIS Mājas lietas funkcionalitāti ikvienam dzīvojamās mājas pārvaldniekam, valdības apstiprinātie grozījumi atvieglo piekļuvi mājas lietas saturam BIS. Turpmāk kā vienīgais priekšnoteikums reģistrācijai pārvaldnieku reģistrā, lai saņemtu piekļuvi Būvniecības informācijas sistēmā attiecīgai mājas lietai, būs noslēgts dzīvojamo māju pārvaldīšanas līgums starp pārvaldnieku un dzīvokļu īpašnieku kopību.

Līdz ar to turpmāk ikviens pārvaldnieks varēs izmantot BIS izveidoto funkcionalitāti attiecībā uz dzīvojamās mājas Mājas lietas kārtošanu elektroniskā vidē, tostarp nodrošināt lēmumu pieņemšanas procesu elektroniski, ņemot vērā, ka Dzīvokļa īpašuma likums šobrīd paredz lēmumu pieņemšanas procesu arī elektroniskā vidē.

Vienlaikus norādām, ka ar šiem grozījumiem netiek mainītas likumā noteiktās profesionālās kvalifikācijas prasības pārvaldniekiem, taču tās tiek pielīdzinātas Profesionālās izglītības likumā noteiktajām prasībām. Papildu skaidrojums par veiktajām izmaiņām profesionālās kvalifikācijas līmeņos publicēts šeit.

Detalizēti ar grozījumiem Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā var iepazīties  Tiesību aktu portālā. Grozījumi likumā vēl jāapstiprina Saeimā.

K
Kārlis Kastaņēdājs 12.05.2023 12:41
kur palikusi tautā iecienītā dzejdare ASTRO ?
Vai būs devusies paspiest roku Fidelam Kastro ?
P
Pacients 29.03.2023 16:51
Šis ir kārtējais sviestainais naudas kāšanas rīks priekš apmācību rīkotājiem. Beigās tā nauda tik un tā tiks iekasēta no iedzīvotājiem. Birokrātija uzvar forever!
z
zinātājs 28.03.2023 08:58
Ja jau pat visi māju pārvaldnieki vairs nevarēs tik vienkārši bez kvalifikācijas pacelšanas kursu pabeigšanas pieslēgties Māju lietu BIS, tad ko darīt parastajam iedzīvotājam un īrniekam? Gribētos zināt, kam vajadzīga šī pārmērīgā slepenošana? Jāsāk domāt, ka dažiem ir izdevīgi slēpt noziedzīgas pēdas. Vājas cerības, ka Saeimā atradīsies gudri ļaudis, kas to sapratīs un iesviedīs likumprojektu papīrkurvī.
J
Jefiņš 28.03.2023 16:54
Lai neceltu paniku iedzīvotājos, kad viņi dabūs zināt kādā mājā dzīvo. Īpaši tas attiecas uz daudzstāvu bloka mājām.
N
Neķītrais masāžists 27.03.2023 18:52
Atkal kaut kāda virtuālā figņja. :D
D
Distihs 27.03.2023 18:51
Šodien kabinetā lēma,
Ka jākārto ir Māju shēma.
A
Astro - > Distiham 27.03.2023 18:14
Distihs Mājas lietu kārto,
No kura gala sākt,viņš prāto.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->