Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.11.2023 16:45

Astoto gadu notiks labdarības akcija “Dzīvo vesels” 0

Astoto gadu notiks labdarības akcija “Dzīvo vesels”

Jēkabpils reģionālā slimnīcā notiks jau astotā labdarības akcija "Dzīvo vesels". Tā norisināsies 7. un 8. decembrī. Labdarības akcijas mērķis ir sniegt bezmaksas konsultācijas un veikt nepieciešamās mazinvazīvas ķirurģiskās manipulācijas sociāli mazaizsargātiem iedzīvotājiem (pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti, politiski represētām personām) Jēkabpils novadā un apkārtējos novados.

2023.gada “Dzīvo vesels” akcijā plānots:

 • veikt līdz 6 operācijām un konsultēt aptuveni 150 pacientus ar pleca, ceļa un gūžas locītavu deģeneratīvām izmaiņām, traumām vai muskuļa cīpslu, saišu plīsumiem, vēdera trūci, žultsakmeņu slimību, sevišķi simptomātiskas slimības gadījumos (sāpju lēkmes, akūta iekaisuma epizodes),
 • veikt redzes asuma un funkciju pārbaudi, acs iekšējā spiediena mērīšanu un tīklenes attēla iegūšanu cilvēkiem pēc pusmūža (sākot no 45 gadiem), kuriem gan fizisku, gan materiālu apsvērumu dēļ, piekļuve pie speciālistiem ir vairāk ierobežota.

Šogad dalību labdarības akcijā ir apstiprinājuši ārvalstu traumatologi-ortopēdi un, kā ierasts, akcijai atsaukušies vairāki kolēģi no Latvijas – traumatologs-ortopēds Dmitrijs Kirejevs, anesteziologs Āris Graudiņš, traumatologs-ortopēds Rafaels Visams, kā arī ārsti no Jēkabpils reģionālās slimnīcas – traumatologi-ortopēdi Kaspars Ūdris, Aldis Šperliņš, ķirurgs Juris Larnovskis, slimnīcas anesteziologs – Mareks Andruškevičs un  Oleksandr Bilousov, ārsta palīgi Arnis Greizis, Aleksands Sapavalovs, fizioterapeite Ieva Vosele. Konsultāciju un operāciju nodrošināšanai akcijā iesaistīsies Jēkabpils reģionālās slimnīcas Dienas stacionāra, Ķirurģijas nodaļas un Operāciju bloka personāls.

29.novembrī sāksies pieteikšanās bezmaksas mediķu konsultācijām labdarības akcijā “Dzīvo vesels”. Pacienti aicināti pieteikties no 29.novembra līdz 5. decembrim, zvanot uz tālruņa numuru 28 714 500 darba dienās no plkst. 9:00 līdz plkst. 16:00.

Piesakoties iedzīvotājam jānorāda:

 • vārds, uzvārds, dzimšanas dati;
 • statuss — pensionārs, invalīds, politiski represēta persona,
 • deklarētā dzīvesvietas adrese;
 • kontakttālrunis;
 • diagnoze (ja ir zināma) vai īss veselības traucējuma apraksts.

SVARĪGI:

 • Ierodoties uz konsultācijām, iedzīvotājiem būs jāņem līdzi visi pieejamie ar diagnozi saistītie dokumenti (izmeklējumi, slēdzieni utml), kā arī personas (pase vai ID karte) un statusu apliecinošie dokumenti.
 • Jēkabpils reģionālās slimnīcas pārstāvji informē, ka pacientiem, kuri pierakstīsies un saņems konsultāciju labdarības akcijas “Dzīvo vesels” ietvaros,  jābūt gataviem ierasties uz operāciju 8. decembrī, ja operācijas veikšanas iespējamību ārsts konstatēs (diagnosticēs) konsultācijas laikā.
 • Ārstu specialitātes, kas nodrošinās konsultāciju sniegšanu: traumatologi, ortopēdi, ķirurgi, oftalmologi. Pacientiem pirms operācijas veikšanas pēc ārstu speciālistu nozīmējuma tiks veikts arī ultrasonogrāfijas un rentgenoloģisks izmeklējums un asins analīzes.
 • Mērķauditorija: Sociāli neaizsargātās iedzīvotāju grupas (Pensionāri, cilvēki ar invaliditāti, politiski represētās personas).

Labdarības akcijas iniciators ir traumatologs-ortopēds Kaspars Ūdris, akcijas norisi finansiāli atbalsta Jēkabpils novada pašvaldība.

Informāciju sagatavoja Jēkabpils novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un digitālās komunikācijas nodaļa

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->