Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 21.08.2023 18:27

Asares baznīcai aprit 200 gadu jubileja 0

Asares baznīcai aprit 200 gadu jubileja
Skatīt video

Jēkabpils novada Asares evaņģēliski luteriskajā baznīcā nosvinēta nozīmīga jubileja – šogad dievnamam aprit 200 gadi. 1820.gadā tika likti pamati mūra baznīcai, un 1823.gadā ēkas būvniecība bija pabeigta. Svētvieta ir iekļauta valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā, tajā atrodas valsts nozīmes mākslas pieminekļi, piemēram, vitrāžas, altārglezna, kancele un citi. Asares baznīca ir īpaša arī ar faktu, ka, atšķirībā no citiem dievnamiem, tā netika izpostīta padomju varas gados. Arī toreiz te norisinājās dievkalpojumi.

Asares luterāņu baznīcas mācītājs Atis Bambāns stāsta, ka Asares baznīcu raksturo maza, bet ļoti stipra draudze: “Tā ir raksturīga ar vārdu – atbildība. Atbildība par to, ko dara. Šeit es esmu to ievērojis. Šī draudze pastāvēja cauri padomju laikiem. Arī tagad tā pastāv cauri sarežģītām ēku atjaunošanas kārtībām, kādas tagad Latvijā ir, jo dievnams ir arhitektūras piemineklis, ko vajadzēja arī arhitektoniski izpētīt, veidot projektus un censties arī autentiski restaurēt un labot. To visu šī mazā draudze lielā mērā jaudāja un varēja.”

Tas, ka katras baznīcas attīstības pamats ir spēcīga draudze, tika uzsvērts arī jubilejas pasākumā, kurā piedalījās gan paši draudzes locekļi, gan ticīgie un garīdznieki no citām Latvijas vietām. Par sevišķiem nopelniem draudzes un baznīcas labā Asares draudzes priekšnieks Valērijs Venediktovs saņēma augstu apbalvojumu – Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Uzticības vairogu. Valērijs draudzi vada 13 gadus, bet par draudzes dalībnieku viņš kļuva 1991.gadā.

Valērijs Venediktovs stāsta: “Kalpošana draudzē man sākās jau nedaudz ātrāk par 1991.gadu, jo, pateicoties maniem vecākiem, kas mani jau agrā bērnībā bija kristījuši, iznāca tā, ka šī vieta pēc tā Dieva svētības tika man norādīta kā dzīves vieta. Pateicoties šīm kristībām, Dievs ir izlējis vislielāko žēlastību un svētību pret mani.”

Valērijs uzsver, ka Asares draudzes locekļi ar dažādu fondu, valsts iestāžu un pašvaldības atbalstu ir spējuši paveikt ļoti daudz dievnama sakārtošanā. Asares baznīcai ir nomainīts jumts un logi, elektroinstalācija, restaurētas durvis un ieejas daļa, kā arī veikti citi atjaunošanas darbi. Ir īstenoti 13 projekti, bet tuvākajā nākotnē plānots realizēt vēl četrus, tuvākais no tiem – pamatu žāvēšana, kas tiks veikta ar Jēkabpils novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Draudze dara visu, lai 200 gadu senais Asares dievnams tiktu saglabāts arī nākamajām paaudzēm.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->