Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.02.2023 14:20

Ar klusuma brīdi godina kritušos par Ukrainas brīvību 27

Ar klusuma brīdi godina kritušos par Ukrainas brīvību
Skatīt video

24.februārī apritēja viens gads, kopš Krievijas sāktā plašā iebrukuma Ukrainā, un šajā dienā pulksten 9:00 daudzi Latvijas iedzīvotāji vienojās klusuma brīdī, arī Jēkabpils novada domes darbinieki ar klusuma brīdi pieminēja kritušos par Ukrainas brīvību. Karadarbībā gājuši bojā tūkstošiem Ukrainas iedzīvotāju, vēl tūkstošiem deportēti uz agresora teritoriju, bet apmēram astoņi miljoni ukraiņu raduši patvērumu Eiropas valstīs.

Jēkabpils novada pašvaldība kopš Ukrainas bēgļu kustības sākuma līdz šim uzņēmusi 770 bēgļus, bet šobrīd novada teritorijā dzīvo 372 Ukrainas iedzīvotāji. Lielākā daļa atradusi dzīvesvietu bez pašvaldības palīdzības, bet vairāki desmiti dzīvo pašvaldības piedāvātajās izmitināšanas vietās.

“Pašvaldība sniedz 120 dienu izmitināšanas pakalpojumus 61 Ukrainas bēglim,” stāsta Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers. “Pašvaldība izmitina viņus viesnīcā “Vārpa”, Biržos un “Līkumos”. Ja situācija saasinātos un bēgļu kļūtu vairāk, mums ir iespēja viņus izmitināt arī divos dzīvokļos Mežārē. Kopumā pašvaldība var izmitināt 130 bēgļus.”

Bēgļu pieplūdums novadā bija vērojams no kara sākuma līdz oktobrim. Kopš oktobra mēneša kustība ir apsīkusi – Jēkabpils novadā iepriekšējo mēnešu laikā ieradušies pieci bēgļi.

Lielu darbu palīdzības sniegšanā Ukrainai ieguldījis Edgars Līcis un viņa domubiedri, kas ne tikai vāc ziedojumus Ukrainas civiliedzīvotājiem un karavīriem, bet arī regulāri dodas braucienos uz Ukrainu, lai nogādātu saziedotās mantas tur, kur tas nepieciešams.

Ziedojumus vāc arī Vidusdaugavas NVO centrs. Biedrība arī izveidojusi palīdzības punktu ukraiņu kara bēgļiem, dodot iespēju viņiem vienuviet saņemt gan iedzīvotāju saziedotās drēbes, apavus un dažādus sadzīves priekšmetus, gan arī emocionālo atbalstu un konsultācijas. Palīdzības punktā bēgļi var saņemt nepieciešamo informāciju, atbalstu darba meklēšanā un daudzos citos sadzīves jautājumos.

Nav iespējams nosaukt visus, kas snieguši palīdzību Ukrainai un tās iedzīvotājiem – liela daļa Jēkabpils novada iedzīvotāju, iestāžu un uzņēmumu ir devuši savu ieguldījumu ukraiņu atbalstam. Izskanējuši arī vairāki Ukrainas atbalstam veltīti pasākumi – gan akcijas, gan labdarības koncerti. 26.februārī pulksten 16:00 Krustpils kultūras centrā labdarības koncertu sniegs Ādažu jauktais koris “Saknes”. Pasākuma laikā būs pieejama ziedojumu urna ziedojumiem Ukrainai.

Sandra Paegļkalne

o
optimists 25.02.2023 18:07
Toties pēc četriem mēnešiem būs nosvinēti Jāņi, dienas paliks īsākas, bet Ukraina būs patriekusi bandītus no savas zemes. Ar to arī apsveicu visus.
S
Skolnieciņš 25.02.2023 18:46
Ar tiem krievu bandītiem ir tā, ka krievu bandīti, kamēr viņi ir vareni, mēļo par pindosiem un anglosakšiem Eiropā. Bet tik līdz krievija juks un bruks, krievu bandīti līdīs Eiropā kā utis, viņi no sevis tēlos nevainīgus mocekļus. NATO būs jāsargā Latvijas ārējā robeža. Krievijas sabrukums ir tuvs.
T
Taleirāns 25.02.2023 19:24
Optimisti un skolnieciņi, kad jūs tiksiet konfrontēti ar tām reālajām sekām, kas sekos jūsu sapņu piepildījumam... tad jūs lūgsiet katrs savus dievus, lai tie pagriež laika ratu atpakaļ par desmit gadiem un , lai nekas nebūtu noticis.
Jūs spriežat, kā mazi bērni un nelaime ir tā, ka jūsu ir milzīgi daudz.
o
optimists 25.02.2023 19:48
Taleirāns rakstija: Optimisti un skolnieciņi, kad jūs tiksiet konfrontēti ar tām reālajām sekām, kas sekos jūsu sapņu piepildījumam... tad jūs lūgsiet katrs savus dievus, lai tie pagriež laika ratu atpakaļ par desmit gadiem un , lai nekas nebūtu noticis. Jūs spriežat, kā mazi bērni un nelaime ir tā, ka jūsu ir milzīgi ..
Toties Tu savu Dievu vari pielūgt kaut tūlīt, pirms nakts miera.
ī
īpaši stulbs 25.02.2023 21:00
Taleirāns rakstija: Optimisti un skolnieciņi, kad jūs tiksiet konfrontēti ar tām reālajām sekām, kas sekos jūsu sapņu piepildījumam... tad jūs lūgsiet katrs savus dievus, lai tie pagriež laika ratu atpakaļ par desmit gadiem un , lai nekas nebūtu noticis. Jūs spriežat, kā mazi bērni un nelaime ir tā, ka jūsu ir milzīgi ..
Ko no bērniem un naiviem jauniešiem prasīt, kas dzīvo tikai šodienas varas informācijas telpā! Būtu viņi palasījuši kaut Latvijas padomju enciklopēdiju(LPE), tad uzzinātu, ko mūsu tautieši, latviešu sarkanie strēlnieki darīja Ukrainā Pilsoņu kara un tā saucamā golodomora laikā, tad varbūt paklusētu lupatiņā. Toreiz bija vēl šausmīgāk par mūsdienu tur karu.
n
nu un 26.02.2023 09:20
īpaši stulbs rakstija: Ko no bērniem un naiviem jauniešiem prasīt, kas dzīvo tikai šodienas varas informācijas telpā! Būtu viņi palasījuši kaut Latvijas padomju enciklopēdiju(LPE), tad uzzinātu, ko mūsu tautieši, latviešu sarkanie strēlnieki darīja Ukrainā Pilsoņu kara un tā saucamā golodomora laikā, tad varbūt paklusētu ..
Pēc Sivaša forsēšanas un Vrangeļa sakaušanas, daļa strēlnieku atgriezās Latvijā, pārējie kur nu kurais, jo pilsoņu karš beidzās. Golodomora laikā latviešu strēlnieki kā armijas vienība nebija Ukrainā. Un lai kā tur bija vai nebija, tas viss neattaisno šodienas kremļa armijas iebrukumu Ukrainā. Varbūt labāk sāc salīdzināt ar Būru karu un Anglijas lomu tajā. Aplūkojot vēsturi iespējas ir ļoti plašas, jo Krievijas pilsoņu kara un Otrais pasaules kara ir zelēšana apriebusies, vajag nemitīgi atjaunot savus argumentus, piešķirot tiem svaigu elpu.
P
Pareizaisjautājums 26.02.2023 13:34
nu un rakstija: Pēc Sivaša forsēšanas un Vrangeļa sakaušanas, daļa strēlnieku atgriezās Latvijā, pārējie kur nu kurais, jo pilsoņu karš beidzās. Golodomora laikā latviešu strēlnieki kā armijas vienība nebija Ukrainā. Un lai kā tur bija vai nebija, tas viss neattaisno šodienas kremļa armijas iebrukumu Ukrainā. Varbū..
Vai tas tiešām tā varētu būt, ka vēsture ir sākusies ar Vrangeli, strēlniekiem un pilsoņu karu?
S
Skolnieciņš 26.02.2023 23:12
īpaši stulbs rakstija: Ko no bērniem un naiviem jauniešiem prasīt, kas dzīvo tikai šodienas varas informācijas telpā! Būtu viņi palasījuši kaut Latvijas padomju enciklopēdiju(LPE), tad uzzinātu, ko mūsu tautieši, latviešu sarkanie strēlnieki darīja Ukrainā Pilsoņu kara un tā saucamā golodomora laikā, tad varbūt paklusētu ..
īpaši stulbs 25.02.2023 21:00 Te nu tu pūt kremļa stabulē. No kurienes tu ņēmi, ka bija tāda padomju Latvija? De fakto padomju krievija iznīcināja Latvijas Republikas valstiskumu un suverenitāti uz 50 gadiem. Uz to laiku Latvija faktiski beidza eksistēt, Latvijas nākotnē valdīja nenoteiktība.
Pirms mēģini atrast skabargu acī latviešiem, palasi Ļeņina kopotos rakstus. Padomijas laikā neviens šo makulatūru nelasīja, tāpēc 80-tajos gados tā nebija aizliegta. Partieši bija par slinkiem. Ļeņina kopotajos rakstos teikts, ka par katru nogalināto sarkanarmieti ir jāizkauj visus 100 verstu attālumā (ap 107 km). Partija ir asiņaina.
A
Acīmredzamaisfakts 27.02.2023 00:32
Skolnieciņš rakstija: īpaši stulbs 25.02.2023 21:00 Te nu tu pūt kremļa stabulē. No kurienes tu ņēmi, ka bija tāda padomju Latvija? De fakto padomju krievija iznīcināja Latvijas Republikas valstiskumu un suverenitāti uz 50 gadiem. Uz to laiku Latvija faktiski beidza eksistēt, Latvijas nākotnē valdīja nenoteiktība. Pirms ..
,,Skolnieciņš ,, nav viena persona, viņu ir vesela brigāde.
p
pareizi 27.02.2023 08:45
Acīmredzamaisfakts rakstija: ,,Skolnieciņš ,, nav viena persona, viņu ir vesela brigāde.
Skolnieciņš nav vienīgais reāli domājošais Jēkabpilī.
P
Pareizi? 27.02.2023 11:11
pareizi rakstija: Skolnieciņš nav vienīgais reāli domājošais Jēkabpilī.
Skolnieciņš - ,,reāli domājošais,, ? Lūdzu , citātiņš :
,,Kristieši ir sātanisti, bet sātanisti ir kristieši, jo abas šīs cilvēku grupas kvēli tic Sātana eksistencei. ,,

Kur Tu šeit redzi ,,reālo domāšanu,,?
p
pareizi 27.02.2023 11:41
Pareizi? rakstija: Skolnieciņš - ,,reāli domājošais,, ? Lūdzu , citātiņš : ,,Kristieši ir sātanisti, bet sātanisti ir kristieši, jo abas šīs cilvēku grupas kvēli tic Sātana eksistencei. ,, Kur Tu šeit redzi ,,reālo domāšanu,,?
Tas nav mans lauciņš. Par reliģiskajām dogmām lai cīnās, aizstāv vai apgāž atbilstošās konfesijas sludinātāji.
S
Skolnieciņš 28.02.2023 13:34
Pareizi? rakstija: Skolnieciņš - ,,reāli domājošais,, ? Lūdzu , citātiņš : ,,Kristieši ir sātanisti, bet sātanisti ir kristieši, jo abas šīs cilvēku grupas kvēli tic Sātana eksistencei. ,, Kur Tu šeit redzi ,,reālo domāšanu,,?
Bet es vismaz neatbalstu kara noziedzniekus - krievijas militāristus un krievijas valdību.
z
zinātājs 25.02.2023 11:35
Zināms, ka Ukraina neies ne uz kādiem krievu piedāvātajiem miera nosacījumiem un cīnīsies līdz pēdējam ukrainim, un pilnīgai uzvarai. Tuvākais mērķis būs pilnīga Krimas atbrīvošana. Par to pārliecinājos vakar, klausoties Ukrainas Prezidenta Zeļenska preses konferenci.
z
zinātājs 26.02.2023 14:19
Gribētos zināt, kurš man 4 negatīvus vērtējumus salicis. Varbūt labāk You Tube vispirms paskatieties un tad vērtējiet, ja?
S
Skolnieciņš 24.02.2023 21:37
Nepareizi uzzīmēts pacifisks! Atgādina nacistu piederības zīmi. Facifisks ir algiz rūna aplī, nevis šis simbols. Šāda veida emblēma bija Vācijas nacistiem 2. pasaules kara laikā. Kurš zīmēja šo grafitī?
Ar cieņu, Skolnieciņš
N
Neķītrais masāžists 24.02.2023 18:46
Es paklusēju ir par vieniem, ir par otriem. Abās pusēs cilvēki par kaut kādu kapitālistu miljardieru un globālistu interesēm mirst. Hren vispār saprast, kas notiek! Piemēram, krievi stāsta, ka ukraiņi taisās Piedņestrā iebrukt, bet ukraiņi runā, ka krievi pārģērbsies ukraiņu formās un paši bruks tur iekšā. Lai citi domā, ko grib, bet man tie ukraiņi ir tādi paši kā krievi, abi slāvi, un ir galīgais idiotisms, cik masas tomēr naivas - kā aitas, ka kādam izdevās viņus savā starpā sarīdīt.
S
Skolnieciņš 24.02.2023 21:39
Vispār jau pie vainas ir lielkrievu šovinisms, krievu imperiālisms un krievu totalitārisms. Bet tu vari domāt kā gribi, vienīgi neizplati krievu dezu (krievu dezinformāciju) tālāk. Labi? Vai sarunāts?
Ar cieņu, Skolnieciņš
t
tikai tā 25.02.2023 09:21
Līdzīgi varētu teikt arī par Otro Pasaules karu, bet Nirnbergā tiesāja konkrētos slepkavas, tiesa, vienpusēji un t.s. miljardierus pat nepieminēja. Tagad Ukrainā slepkavo un ārdās Krievijas armija , jo Putins grib vecās krievu impērijas robežas, to savu sapni viņš vairs neslēpj. Konspirācijas teorijas ir pateicīgas pie kafijas galda, jo ir neizsmeļams temats tā kā pierādījumu nav nevienam, ir tikai šķidri pieņēmumi.
S
Skolnieciņš 25.02.2023 18:43
tikai tā rakstija: Līdzīgi varētu teikt arī par Otro Pasaules karu, bet Nirnbergā tiesāja konkrētos slepkavas, tiesa, vienpusēji un t.s. miljardierus pat nepieminēja. Tagad Ukrainā slepkavo un ārdās Krievijas armija , jo Putins grib vecās krievu impērijas robežas, to savu sapni viņš vairs neslēpj. Konspirācijas teorij..
Bet lieta tāda, ka nepareizu pacifisku varēja zīmēt arī provokators, kremlins. Tajā zīmējumā nav pacifisks, bet nacisti šāda tipa simbolu lietoja baltu vai melnu. Pacifisks ir algiz rūna aplī.
J
Jefiņš 24.02.2023 16:32
Lai miers kritušo dvēselēm Aizsaulē.
D
Distihs 24.02.2023 16:09
Kamēr krievi ukrus skalda,
Pašvaldībā klusums valda.
A
Astro 24.02.2023 15:01
Bēgļi dzīvo ,,Līkumos,, ,
Nelīdīsim sīkumos.
V
Vaimana 24.02.2023 14:33
Paldies Edgaram Līcim par milzīgo enerģiju un labajiem darbiem. Bet kāda saistība ir ar domi? Nekāda,dome neziedo ne mantas,ne transportu. Īsti nesaprotu,kāpēc dome rakstā min to,kas nav domes kompetences sadaļa.
S
Spicā auss 24.02.2023 16:47
Vispār jau pašvaldība noziedoja 45 000 eiro, pa 15 000 katrai sadarbības pašvaldībai Ukrainā. Tāpat, ja nemaldos, autobusu parks kaut ko atdeva, slimnīca. Vēl rīko ierakumu sveču, maskēšanās tīklu gatavošanas darbnīcas utt. Cik jau nu kurš var, tik iesaistās.
V
Vaimana 24.02.2023 19:52
Spicā auss rakstija: Vispār jau pašvaldība noziedoja 45 000 eiro, pa 15 000 katrai sadarbības pašvaldībai Ukrainā. Tāpat, ja nemaldos, autobusu parks kaut ko atdeva, slimnīca. Vēl rīko ierakumu sveču, maskēšanās tīklu gatavošanas darbnīcas utt. Cik jau nu kurš var, tik iesaistās.
Pašvaldība nav ne slimnīca,ne autobusu parks,ne sveču liešanas organizētāja. Cilvēki dara,bet vai dome? 45 tūkstoši gada tvērumā? Sidraba ābele apmēram tikpat izmaksāja .
V
Vaimana 24.02.2023 19:53
Spicā auss rakstija: Vispār jau pašvaldība noziedoja 45 000 eiro, pa 15 000 katrai sadarbības pašvaldībai Ukrainā. Tāpat, ja nemaldos, autobusu parks kaut ko atdeva, slimnīca. Vēl rīko ierakumu sveču, maskēšanās tīklu gatavošanas darbnīcas utt. Cik jau nu kurš var, tik iesaistās.
Tev kā domes darbiniekam gan jau labāk zināt.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->