Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 08.07.2024 15:40

Ar aktivitātēm dažādām gaumēm aizvadīti Jēkabpils pilsētas svētki 0

Ar aktivitātēm dažādām gaumēm aizvadīti Jēkabpils pilsētas svētki
Skatīt video

Jēkabpils pilsētas svētki šogad noritēja Daugavas labajā krastā, galvenās aktivitāšu vietas bija teritorija pie Krustpils Kultūras centra, Rīgas iela un Krustpils brīvdabas estrāde. Pa dienu gandrīz piecu stundu garumā varēja vērot Jēkabpils novada amatiermākslas kolektīvu koncertu “Visi vārti vaļā vērti”, kurā uzstājās mūsdienu deju kolektīvi, dažādu mazākumtautību pārstāvji, kā arī citi kolektīvi.

Rīgas iela bija pārtapusi tirgus ielā, piedāvājot apmeklētājiem daudzveidīgu preču klāstu. Varēja iegādāties gan koka karotes un citas mājsaimniecībā noderīgas lietas, gan labumus vēdera priekam, tāpat arī apģērbu, puķu stādus un dažādas citas preces. Andelētāji bija ieradušies no malu malām.

“Mēs esam atbraukuši no Mārupes,” stāsta uzņēmuma “Mood 2 mood” īpašniece Inese Kaļķe. “Esam mazs ģimenes uzņēmums, paši ražojam aromatizētas sojas vaska sveces un 11 dažādus mājas aromātus. Esam pirmo reizi atbraukuši uz Jēkabpils pilsētas svētkiem. Priecājamies šeit piedalīties.”

Tirdziņā piedalījās arī pirtnieks Dzintars Alksnis no Ikšķiles, kurš demonstrēja apmeklētājiem vibrāciju masāžas slotiņas.

“To primārais uzdevums ir ar vibrācijas palīdzību uzlabot limfu atteces ceļus, tāpēc mēs, veicot šo masāžu ievērojam limfas virzienu – tas ir no pēdām pa mugurpusīti uz augšu,” skaidro Dzintars. “Veicot šo masāžu, kustībai ir jābūt atlecošai, lai nebūtu sāpīgi. Tikko es to pielipināšu pie ķermeņa, tā ir sāpīgi. Ir jāņem nedaudz pāri galiem šī slotiņa, jo, uzsitot pa ķermeni ar slotiņas galiem un velkot atpakaļ, slotiņa lūst.”

Tirgus nav iedomājams bez jestras mūzikas. Arī šajā andelē klātesošos priecēja jautra akordeona spēle.

Pilsētas svētku laikā varēja iepazīt dažādu uzņēmumu piedāvājumu – iespēju padižoties izmantoja gan preču, gan pakalpojumu sniedzēji.

SIA “More Timber” pārstāvis Aigars Pontāgs saka: “Lieliski! Varam izrādīt savu produkciju, arī citi var parādīt savu produkciju. Tikai pozitīvi.”

“Šī iespēja ir ļoti laba – padižoties. Mēs piedalāmies jau otro gadu, un es noteikti iesaku visiem uzņēmējiem to izmantot, jo tā mēs varam iepazīties ar saviem topošajiem, esošajiem klientiem klātienē,” stāsta daktere Gundega Provais.

Ģimenes ar bērniem izmantoja iespēju aplūkot Zemessardzes militāro transportu un ekipējumu. To piedāvāja Zemessardzes 3. Latgales brigādes 56. kaujas nodrošinājuma bataljons, 36. kaujas atbalsta bataljons un 32. kājnieku bataljons. Gan lieli, gan mazi varēja iekāpt militārajos transportlīdzekļos un apskatīt tos tuvāk, kā arī uzdot zemessargiem interesējošos jautājumus.

Kena parks uz vienu dienu bija pārvērties bērnu pasaulē. Ar programmu “Jautras lustes zaļā pļavā” klātesošos priecēja radošā apvienība “Pasaku nams”. Bērni varēja klausīties priekšnesumus un arī paši iesaistīties aktivitātēs.

Daudzi izmantoja iespēju iepazīt mājdzīvnieku un mājputnu pasauli. To piedāvāja mini zoo “Karlīnas”. Savukārt citā Kena parka stūrītī varēja vizināties zirga vai ponija mugurā. Bērniem bija sarūpētas piepūšamās atrakcijas, kurās mazie ar prieku izklaidējās, tāpat arī iespēja ķert ziepju burbuļus un iegūt kādu zīmējumu uz rokas vai sejas. Vecāki, kuri bija atveduši savas atvases uz Kena parku, teica pozitīvus vārdus par piedāvājumu.

“Mazajiem jau dzīvnieciņi visvairāk patīk,” saka jēkabpiliete Vita.

“Ļoti labi, bērniem patīk, prieks! Iesim uz piepūšamajiem,” teic jēkabpiliete Klinta

“Patīkami, bērniem ļoti patīk, viss ir pārdomāts un izdomāts. Ir jauki, labas emocijas,” priecājas jēkabpiliete Ludmila.

Sporta piekritēji varēja izbaudīt sacensību garu “Ghetto Games”, kas norisinājās teritorijā pie Jēkabpils Sporta halles. Savukārt pie Jēkabpils novada Galvenās bibliotēkas bija grāmatu tirdziņš, bet Krustpils pils pagalmā – Dizaina tirgus. Lai nodrošinātu svētku apmeklētājiem informāciju par visām norisēm, gan pa dienu, gan vakarā darbojās informatīvā telts.

“Pie mums var redzēt afišu un kartes, kā iet transports, kuri ceļi ir slēgti, kā šobrīd pārvietojas autobuss,” informē Jēkabpils pilsētas svētku brīvprātīgā Dārta. “Mēs sīki varam pastāstīt, kas kur atrodas tuvākajā laikā šeit pat un uz saliņas, arī, ja kādi jautājumi vai kādas problēmas ar veselību, ja kāds bērns ir pazudis vai arī mantas.”

Daudzi svētku apmeklētāji izklaidējās karuseļos, kas atradās Krustpils saliņas stāvlaukumā. Dažādas aktivitātes norisinājās līdz pat rīta gaismai.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->