Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.10.2023 09:00

Apkopoti ieteicamie preventīvie pasākumi vilku uzbrukumu mazināšanai 0

Apkopoti ieteicamie preventīvie pasākumi vilku uzbrukumu mazināšanai

Valsts meža dienests apkopojis ieteikumus preventīvajiem pasākumiem, kas var novērst vilku un citu lielo plēsēju uzbrukumus mājlopiem. Vērā ņemtas Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” izstrādātās lielo plēsēju uzbrukumu pārbaudes vadlīnijas, Igaunijas kolēģu veiksmīgā pieredze, kā arī dienesta klātienes pārbaudēs novērotās aizsardzības pasākumu nepilnības.

Valsts meža dienesta Medību daļas speciālisti uzsver, ka neviens no preventīvajiem pasākumiem nesniedz pilnīgu drošības garantiju, tādēļ vērtīgi ir apvienot vairākus līdzekļus.

Par efektīvāko aizsardzības pasākumu kopumu tiek uzskatīts pareizi uzstādīts un uzturēts elektriskais žogs kombinācijā ar sargsuņiem, kas pastāvīgi dzīvo kopā ar ganāmpulku. Augsta efektivitāte ir arī metāla tīkla žogam, kas papildināts ar divām elektriskā gana stieplēm.

Šogad līdz 23.oktobrim Valsts meža dienests ir reģistrējis 88 vilku uzbrukumus, kuros cietuši 479 mājdzīvnieki – aitas, kazas, suņi un liellopi. Apsekojot notikumu vietas, dienesta speciālisti virknē gadījumu konstatējuši, ka preventīvie pasākumi veikti nepilnīgi, piemēram, ganības norobežotas tikai ar vienu vai divām elektriskā gana stieplēm (tāds nožogojums pret plēsējiem nepasargā), ganības nožogotas tikai daļēji, gar upi vai grāvi žogu neierīkojot, vai arī žogā konstatēti bojājumi, pa kuriem var iekļūt plēsēji.

2023./2024. gada vilku medību sezonā līdz 23.oktobrim ir nomedīti 209 vilki, visvairāk Dienvidkurzemes, Centrālvidzemes un Ziemeļvidzemes virsmežniecību teritorijā. Latvijā vilks ir īpaši aizsargājama suga, kuru drīkst medīt stingri noteiktos apjomos, saglabājot labvēlīgu vilku populācijas stāvokli. Šajā medību sezonā Valsts meža dienests noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 300 dzīvnieku apmērā, kas ir vilka sugas aizsardzības plānā noteiktais maksimālais pieļaujamais nomedīšanas apjoms.

Vairāk informācijas par preventīvajiem pasākumiem Valsts meža dienesta mājaslapā.

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->