Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 19.09.2022 15:54

Apbalvoti “Sēlijas laiks Ziedonim” laureāti 0

Apbalvoti “Sēlijas laiks Ziedonim” laureāti
Skatīt video

Zasas Tautas namā norisinājusies konkursa “Sēlijas laiks Ziedonim” laureātu apbalvošanas ceremonija, kurā tika sumināti čaklākie un iedvesmojošākie sēļi – Sēlijas patrioti. Apbalvojums “Laiks Ziedonim” tapa 2014.gadā, parasti tas tika pasniegts Zemgalē, bet šogad pirmo reizi tika organizēts konkurss Sēlijā. Pavisam kopā konkursā piedalījās 26 nominanti, bet apbalvojumus saņēma pieci no viņiem.

Nominācijā zinātnē un izglītībā “Sēlijas Taureņu Uzbrukums” balvu saņēma pedagoģe Skaidrīte Medvecka no Aknīstes. Viņa īstenojusi daudzus projektus arī pieaugušo izglītības un pilsoniskās sabiedrības jomā. Mākslai veltītajā nominācijā “Sēlijas Bize” apbalvojums tika pasniegts amatniecības centra "Rūme" keramiķei, Jēkabpils mākslas skolas pedagoģei, biedrības "Sēļu pūrs" līderei Andai Svarānei no Zasas.

“Šovakar es jūtos tā, it kā man tie spārni, kas tajā stikla balvā ir, būtu pieauguši klāt, jo ir lepnums par maniem līdzcilvēkiem un arī par sevi, ka mums ir, kur dzīvot, – tādā foršā novadā, kas ir Sēlija,” saka Anda Svarāne.

Novadpētniecības nominācijā “Sēlijas Kedas” balvu saņēma Eduards Kaļķis no Jaunjelgavas, kurš ir biedrības “RADI Jaunjelgavā” līderis un tūrisma produkta “Jaunjelgavas mazais dzelzceļš” autors. Savukārt balvu “Sēlijas zemi es mācos” saņēma Līču ģimene – rožu audzētāji no Saukas pagasta. “Es kādreiz dzīvoju Bauskā, dzimis Aizkrauklē, bet nu jau vairāk nekā 30 gadus dzīvoju Sēlijā. Sēlija ir mūsu mājas,” stāsta Pēteris Līcis. Ilze Līce saka: “Sēlijā esmu kopš dzimšanas, esmu viesītiete. Sēlijas atzīšana par vēsturisko zemi materiāli neko nemaina, bet mums ir svarīgi, ka mūsu pagalmā plīvo Sēlijas karogs, mēs jūtamies sēlieši, mēs reāli izjūtam sēļu spēku.”

Bērnu un jauniešu nominācijā “Sēlijas Rabarbers” balva piešķirta Zandai Zaļakmenei no Viesītes – jaunietei, kura šobrīd studē baltu filoloģiju, bet kura strādājusi Viesītes muzejā “Sēlija” un veikusi apkopojumu par Sēlijas kultūrvēsturiskajām vērtībām sienas kartē. “Man bija uzdevums izveidot Sēlijas karti, kurā atzīmēti Sēlijas nozīmīgie cilvēki, pilskalni, dievnami,” stāsta Zanda. “Tas manī rosināja lielu interesi par personībām. Tā kā es esmu humanitāra personība, man likās interesanti uzzināt, cik daudz aktieru, rakstnieku, dažādu jomu pētnieku nāk no Sēlijas. Tas ir lepnums. Tagad, kad universitātē runā par Stenderu, par Jaunsudrabiņu, par Raini, man ir tā sajūta – jā, viņi ir no Sēlijas!”

Zanda atzīst – lai gan viņa nezina, uz kuru pusi aizvedīs dzīve, Sēlija vienmēr būs viņas sirdī:

“Šeit ir manas saknes, no šejienes nāk mana dzimta, manas dzimtas mājas ir dažus kilometrus no Viesītes – pašā Sēlijas sirdī. Es domāju, ka tā būs vieta, kur es vienmēr gribēšu atgriezties.”

Visi laureāti šogad saņēma biedrības "Ūdenszīmes" mākslinieču darinātās stikla balvas. Konkursu organizēja un arī apbalvošanas ceremoniju atbalstīja Jēkabpils novada Kultūras pārvalde un Jēkabpils novada pašvaldība sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli”.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->