Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 05.07.2024 08:20

Apbalvojums “Līvānu Goda pilsonis” šogad piešķirts Maijai Kulakovai 0

Apbalvojums “Līvānu Goda pilsonis” šogad piešķirts Maijai Kulakovai

Līvānu novada dome ir nolēmusi šogad piešķirt pašvaldības augstāko apbalvojumu "Līvānu Goda pilsonis" tautas daiļamata meistarei, skolotājai un grāmatu autorei Maijai Kulakovai. Apbalvojums tiek piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu latviešu tautas tradīciju saglabāšanā un popularizēšanā.

Tas tiks pasniegts 20. jūlijā Līvānu pilsētas svētku vakara pasākumā. Līvānu Goda pilsonim tiks pasniegta piemiņas vērtība – sudraba nozīme ar Līvānu novada simboliku, kā arī naudas balva 500 eiro apmērā.

Maijas Kulakovas vārds Līvānos ir ļoti labi zināms un atpazīstams, jo viņa ir ieguldījusi lielu darbu latviskās dzīvesziņas uzturēšanā, cildināšanā un saglabāšanā. Maija ir izgatavojusi vairākus tautastērpus un ir izcila audēja, rokdarbniece un amata meistare, kas savu amatprasmi nodod nākamajām paaudzēm.

Viņa daudzus gadus strādājusi par Līvānu 1. vidusskolas mājturības skolotāju. Maija Kulakova ir arī neskaitāmu mācību grāmatu līdzautore un lektore mājturības skolotāju kvalifikācijas celšanas kursos. 1995. gadā tika izdota viņas pirmā grāmata "Prievīšu un jostu aušana" izdevniecībā "Lielvārds". 2017. gadā izdevniecībā "Zvaigzne ABC" tika izdota viņas pavārgrāmata "Pavārmākslas gudrību grāmata", kas apkopoja visas vērtīgās zināšanas, ko autore ir uzkrājusi gadu gaitā. Viņa ir Līvānu novada mājturības un tehnoloģiju skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, Latvijas Republikas Izglītības Ministrijas Valsts izglītības satura centra metodiķe un mājturības konsultatīvās padomes locekle, kā arī aktīva dalībniece Tautas lietišķās mākslas studijā "Dubna".

Maija ar savu darbu ir piedalījusies neskaitāmās izstādēs un skatēs gan tepat Latvijā, gan arī Dānijā, Krievijā, Peru un daudzās citās valstīs. Maijai ir bijušas vairākas personālizstādes. Līvānu Stikla un amatniecības centrā divas personālizstādes – 2011. un 2022. gadā. Viņa vienmēr aktīvi piedalās Latvijas Nacionālā kultūras centra un “Dubna” rīkotajās lietišķās mākslas izstādēs. Maijas Kulakovas darinājumi priecē apmeklētājus Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, Latvijas vēstures muzejā un arī Līvānu Stikla un amatniecības centra ekspozīcijā “Amatnieki Latgalē 19. – 20. gs.”.

Pateicoties Maijas meistarībai, 2006. gadā tapa garākā josta Latvijā, kas tagad ir viens no Līvānu Stikla un amatniecības centra unikālākajiem eksponātiem. Maija Kulakova ir vienīgā, kas no Līvānu novada katru reizi piedalās Dziesmu un deju svētku tautastērpu skatē. Par savu darināto tautastērpu 1998. gadā Maija saņēma laureātes diplomu par precīzāko un rūpīgāko pašdarināto tautastērpu, 2003. gadā latviešu tautastērpu skatē audēju grupā iegūta 1. vieta, 2008. gadā iegūta 2. vieta nominācijā "Pašdarinātie tautastērpi", 2013. gadā diploms par dalību tautas tērpu skatē, 2018. gadā iegūta 3. vieta individuālo pašdarināto tautastērpu kategorijā un 2023. gadā īpašā balva par ilggadēju dalību latviešu tautas tērpu skatēs.

Maija apmāca interesentus no visas Latvijas dažādās rokdarbu un aušanas tehnikās, kā arī tautastērpa darināšanā un komplektēšanā. Aktīvi piedalās Latvijas akcijā "Satiec savu meistaru". Katru gadu Maijas radošās darbnīcas un meistarklases notiek studijā "Dubna", kā arī citās studijās un amatniecības centros visā Latvijā un pasaulē. Maija pārstāvēja Latviju Starptautiskās mājturības asociācijas kongresos 2004. gadā Japānā, 2008. gadā Šveicē, 2012. gadā Austrālijā un 2016. gadā Dienvidkorejā, kur prezentēja latviešu tautas mākslu, tradīciju saglabāšanu un savu pieredzi etnogrāfijas izmantošanā radošuma veicināšanā.

Apbalvojums "Līvānu Goda pilsonis" tiek piešķirts kopš 2008. gada. Tas ir augstākais Līvānu novada domes apbalvojums, ko piešķir vienu reizi gadā vienai personai. Lēmumu par apbalvojuma piešķiršanu pieņem Līvānu novada dome. Par Goda pilsoni var kļūt ikviens vietējā sabiedrībā zināms, cienījams cilvēks, kas devis nozīmīgu ieguldījumu Līvānu novada attīstībā vai veidojis pozitīvu Līvānu novada tēlu Latvijā vai ārvalstīs.

 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->