Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.05.2023 13:54

Aktuālā informācija par putnu saslimšanu Radžu ūdenskrātuvē 9

Aktuālā informācija par putnu saslimšanu Radžu ūdenskrātuvē

19.maijā Jēkabpils Radžu ūdenskrātuvē tika konstatēti beigti ķīri. Saistībā ar aizdomām par putnu gripu Jēkabpils novada pašvaldība noteikusi vairākus aizliegumus iedzīvotājiem. Sīkāk par situāciju informēja Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus izvērtēt minētās teritorijas apmeklēšanu un neaiztikt mirušos putnus, lai neapdraudētu savu veselību un nepieļautu slimības tālāku izplatību. Pašvaldība aicina iedzīvotājus neļaut mājdzīvniekiem piekļūt šai teritorijai vai izvēlēties citu vietu mājdzīvnieku pastaigām, neaiztikt slimus un novārgušus savvaļas putnus un nenest tos mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo putnu gripa nav izārstējama. Tāpat iedzīvotāji aicināti nepeldēties, neizmantot peldlīdzekļus (laivas, u.c.) un nemakšķerēt Radžu ūdenskrātuvē.

Par mirušu putnu gadījumiem jāziņo SIA "Jēkabpils pakalpojumi" dežūrdienestam, sūtot WhatsApp ziņu vai zvanot uz telefona numuru 29 387 082.

Tuvākajā laikā tiks ierobežota makšķernieku licenču izsniegšana, pārvietošanās Radžu ūdenskrātuvē ar peldlīdzekļiem, kā arī teritorijā tuvākajā laikā tiks uzstādītas informatīvas zīmes.

PVD aicina mājputnu turētājus rūpīgāk kā jebkad ievērot biodrošības prasības un nekavējoties informēt veterinārārstu vai PVD par mājputnu saslimšanu vai pēkšņu nobeigšanos.

J
Jefiņš 22.05.2023 16:43
Vai tad putni vēl slimo ? Daži komentētāji pat te uztraukti vai pārbijušies, es nezinu neko piebilst, bet speciāli iet skatīties slinkums.
O
Observer 22.05.2023 09:18
Beidziet cepties, Radžu ūdenskrātuve ir tik liela, ka daži putni tur neko nevar samaitāt. Ja arī samaitās, tad simtreiz mazāk, nekā jūs ar savu urīnu un blaugznām!
Amatpersonām vienkārši ir jārīkojas pēc protokola, ja nē, tās dabūs vairākus sāpīgus spērienus un var nenoturēties krēslā. Jūs viņu vietā rīkotos precīzi tāpat.
M
Māris 21.05.2023 22:38
Zilā karoga pludmale. Peldēt nevar. Jocīgi.
A
Agnese 21.05.2023 20:09
Tas jau nekas,ka pirms nedēļas pār Jēkabpili tika kaisīta ķīmija! Pilns Facebook bij ar video un fotogrāfijas par svītrām un apļiem debesīs virs Jēkabpils. Ko viņi tur kaisa,ka pēc tam slimo cilvēki ar elpceļu slimībām un mirst putni?
S
Skolnieciņš 21.05.2023 21:32
Lūdzu, neskaties to bjesogon tv ar ņikitu mihalkovu galvenā šizofrēniķa lomā! Neskaties ren tv murgus par reptiliāņiem! Tad varbūt paranoja un šizofrēniskas domas pāries. Veseļojies!
H
Ha ha 21.05.2023 21:52
Kur tādas glupītes kā tu rodas? Virs manas mājas laukos NATO patruļlidmašīnas 9 maijā
arī apļus zīmēja,bet lai iedomātos ,ka ķīmiju kaisa, jābūt bezmadzeņu radījumam.
L
Loģikaklibo 22.05.2023 09:13
Ha ha: Kur tādas glupītes kā tu rodas? Virs manas mājas laukos NATO patruļlidmašīnas 9 maijā <br /> arī apļus zīmēja,bet lai iedomātos ,ka ķīmiju kaisa, jābūt bezmadzeņu radījumam.
Skolnieciņš pieprasa, lai citi neskatās krievu TV, bet pats skatās. Jo es nezinu, kas ir Mihalkovs, bet Skolnieciņš zina visus pēc vārdiem... tātad Skolnieciņš ir kremlins!
O
Observer 21.05.2023 10:18
esmu ievērojis, ka šajā portālā brīnumainā kārtā ir saglabājusies vārda brīvība caur anonimitāti, kas mūsu demokrātiskajā sabiedrībā ir jau liels retums.
Aicinu ar vienu roku pieturēties pie smadzenēm, kad jūs sacerat savus tekstus, jo pastāv iespēja, ka demokrātiskums var beigties ātrāk, nekā mēs domājam.
V
Vietējais 22.05.2023 09:11
Anonimitāte ir nosacīta,tā mums ir tikai vienam pret otru,ne vairāk.Jā,kādreiz populārajos Delfos tā demokrātija beidzās jau pasen.Skaidrs,ka tā nebija Delfu saimnieku ideja.Tu saki,ka jāpiedomā pie teksta ko rakstām.Likumi protams ir jāievēro,es par aizliegumiem saukt uz kaut kādām nekārtībām u.t.t.Tajā pašā laikā izlikties neredzam nejēdzības ko dara atsevišķi dažāda līmeņa it kā politiķi,kuru rezultātā cieš lielum lielākais vairākums,vēl vairāk ,viņus slavēt,noteikti nedrīst.Es personīgi kom.izlasu,kaut ko uzrakstu,kad sanāk brīvs laiks.Mūsu komentārus lasa ne tikai gadījuma cilvēki.Nav jābūt speciālistam,lai to saprastu.Reizēm,kad cilvēki sāk šūmēties par kādu nejēdzību,iejaucās profesionālie uzraugi -komentētāji .Viņi ar rupjību,muļķību,ar uzbraucieniem cenšās pārlauzt kopējo noskaņojumu.Bez viņu taktikas,viņus bieži nodod atsevišķas frāzes.
L
Loģikaklibo 22.05.2023 09:14
Vietējais: Anonimitāte ir nosacīta,tā mums ir tikai vienam pret otru,ne vairāk.Jā,kādreiz populārajos Delfos tā demokrātija beidzās jau pasen.Skaidrs,ka tā nebija Delfu saimnieku ideja.Tu saki,ka jāpiedomā pie teksta ko rakstām.Likumi protams ir jāievēro,es par aizliegumiem saukt uz kaut kādām nekārtībām u.t.t..
Vai kāds šeit lietoja vārdus -,, izliecieties neredzam,,?
z
zinātājs 21.05.2023 08:24
Gribētu uzzināt, no kurienes Ragainis un pārējie zina, ka pie karjera nobeigušies putni ir tieši ķīri. Cik man zināms, Jēkabpils novada domē nav departamenta, kā rīcībā ir putnu stāvoklis, kā arī nav tur diplomēta un licenzēta ornitologa. Paniku celt nevajag, lai gan ir bažas, ka putni varēja saēsties radioaktīvos Ukrainas graudus, kas radušies no maza rādiusa angļu kodollādiņiem, kas atradās slepenajā munīcijas noliktavā pie Hmeļņickas un ko saspridzināja nomaldījusies tāla rādiusa Krievijas ballistiskā raķete.
L
Loģikaklibo 21.05.2023 10:15
Zinātāj, vai Tu nebaidies pieķērkt, ka Jēkabpils Domē izveido jaunas birokrātiskas struktūras - ornitoloģijas departamentu un radioloģijas nodaļu? Vai esi drošs , ka radioloģijas nodaļa būs slepena reizē ar viņas budžetu? Ko tad?
p
pārbiedētais 21.05.2023 13:40
Viss var būt, re, Lukašenko arī pēkšņi smagi saslima un nav izslēgts, ka ēda putraimu biezputru no radioaktīvajiem miežiem, vai pončikus ar gaļu no radioaktīvajiem kviešu miltiem, vārītu radioaktīvajā
saulespuķu eļļā.
z
zinātājs 21.05.2023 14:18
pārbiedētais: Viss var būt, re, Lukašenko arī pēkšņi smagi saslima un nav izslēgts, ka ēda putraimu biezputru no radioaktīvajiem miežiem, vai pončikus ar gaļu no radioaktīvajiem kviešu miltiem, vārītu radioaktīvajā<br /> saulespuķu eļļā.
Kas zina, kas zina... Bet vismaz vienam ornitologam pa visu novadu būt vajadzēja. Kaut uz pusslodzi.
p
pārbiedētais 21.05.2023 20:53
zinātājs: Kas zina, kas zina... Bet vismaz vienam ornitologam pa visu novadu būt vajadzēja. Kaut uz pusslodzi.
Nu ja, bet ar ko tad tas ononologs nodarbotos?
a
arī uztraucos 20.05.2023 16:18
Radžu ūdenskrātuvē esot sabērti kut kādi indīgi graudi no Ukrainas karadarbības zonas, tāpēc putni iet bojā. Par to jau ir diskutēts JL pie iepriekšējā raksta par šo tēmu vakar.
J
Josifs Džugašvili 20.05.2023 18:28
Panikas celšana kara laikā manos labākajos gados tika pārtraukta vienkārši un efektīvi... .
R
Remens 20.05.2023 19:22
Vot pasaki kas bļ* tava paurī notiek? Kur vas šitādu debīlismu izdomāt? Vai tu kaut ko lieto?
a
arī uztraucos 20.05.2023 19:44
Remens: Vot pasaki kas bļ* tava paurī notiek? Kur vas šitādu debīlismu izdomāt? Vai tu kaut ko lieto?
Tas nav mans izdomājums. Izlasi tepat vakardienas rakstu par šo tēmu ,,Aicinājums nepeldēties Radžu ūdenskrātuvē – konstatēti miruši putni,, un diskusiju pie tā. Tur viens tā apgalvo, šķiet ,,vietējais,,
k
kNN 20.05.2023 14:57
Dzeju sacerē Distihs,
Ķīriem tāpēc ir Kizdiks.
D
Distihs 20.05.2023 14:39
Ir Radžos nosprāguši ķīri,
Tā nosprieduši domes vīri.
A
Astro 21.05.2023 04:33
Ūdenskrātuvē,kur putni mīt,
Lērumā tie tajā krīt,
Cilvēkiem nav bīstami,
Dabā nekļūs nīstami.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->