Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 03.07.2024 14:15

Aknīstē un Viesītē šovasar varēs savīties dziesmu, deju un draugu rakstos 0

Aknīstē un Viesītē šovasar varēs savīties dziesmu, deju un draugu rakstos
Skatīt video

Šogad Jēkabpils novada svētki tiek svinēti vienādā tematikā. Iedzīvotāji jau ir bijuši saules un ūdens rakstos Rubenē un Salas ciemā. Šajā nedēļas nogalē – 5. un 6. jūlijā Jēkabpilī varēs savīties vienā rakstā. Savukārt 13. jūlijā Aknīstē tiks svinēti Aknīstes pilsētas svētki "Vasaras dziesmu un deju raksti", bet 3. augustā Viesītē būs svētki ar moto "Draugu rakstos".

Aknīstes pilsētas pārvalde ir sagatavojusi programmu, kurā tiks piedāvātas aktivitātes visām vecuma grupām. Taču pilsētas iedzīvotājiem ir jāpalīdz sagatavoties svinībām.

“Šogad pilsētai, Aknīstei, paliek 726 gadi,” informē Aknīstes pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Striks. “Sagaidot svētkus, visām pilsētas iestādēm, pagalmiem un māju teritorijām ir lūgums sakopt savas teritorijas un tās rotāt. Svētku dienā var izkārt arī karogus.”

Svētkos paredzētas sportiskas aktivitātes, piepūšamās atrakcijas mazākajiem svētku dalībniekiem un vokālo ansambļu koncerts, kurā piedalīsies mākslinieki no Aknīstes un blakus esošajām teritorijām – Rites, Elkšņiem un Subates.

Būs arī svētku gājiens, kurā var piedalīties pašdarbnieku kolektīvi, iestādes un arī ģimenes un iedzīvotāji individuāli. Pieteikties gājienam var līdz 8. jūlijam pie Aknīstes pilsētas pārvaldes vadītāja Jāņa Strika.

Gājiena laikā paredzēti satiksmes ierobežojumi no Skolas ielas 2A līdz estrādei. Pēc gājiena sāksies vakara koncerts "Deju raksti" un grupas "Carnival Youth" uzstāšanās. Noslēgumā paredzēta zaļumballe ar grupu "Ilūzija". Svētkos tiks gādāts ne tikai par izklaidēm, bet arī par drošību. 

“Ir informēta pašvaldības, Valsts policija,” stāsta Jānis Striks. “Arī ar apsargiem slēgs līgumus. Tā klātbūtne jau rada miera sajūtu. Pie Aknīstes estrādes teritorija ir diezgan maza – kompakti var visu redzēt.”

Nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināts transports no blakus pagastiem, lai ikviens varētu baudīt svētku vakara koncertu.

Savukārt 2. augustā Viesītē norisināsies tradicionālie Dzelzceļnieku svētki un Pažarnieku balle. Viesītes pilsētas svētku galvenā diena būs 3. augusts.

“Viesītes pilsētas svētki ir ar moto “Draugu rakstos”, tādēļ arī piedalīsies draugi no Saldus novada Druvas pagasta un no Rokiškiem,” informē Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes producente Dace Braune.

Dienas laikā būs dažādas aktivitātes ģimenēm un bērniem Mazā Bānīša parkā, tāpat sporta pasākumi un stafetes, bet pulksten 15:00 parkā būs iespēja baudīt amatieru draugu kolektīvu koncertu "Sadejojam, sadziedam no malu maliņām".

Savukārt Viesītes pilsētas svinību lielkoncertā uzstāsies grupas "Viedais Fonogrāfs", “PipAriŅi” un "Citi zēni". Svētku balle centrālajā laukumā plānota līdz pat četriem rītā.

3. augustā uz pagasta svētkiem gaidīs arī Gārsenē, kur svētku moto ir “Rakstu raksti kaimiņos”. Ar pasākumu programmām var iepazīties Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes mājaslapā.

Kate Katrīna Strode

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņu sižeta “Aknīstē un Viesītē šovasar varēs savīties dziesmu, deju un draugu rakstos” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2024

 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->