Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 14.06.2023 08:22

Aizsardzības komisija konceptuāli atbalsta regulējumu Sēlijas militārā poligona izveidei 0

Aizsardzības komisija konceptuāli atbalsta regulējumu Sēlijas militārā poligona izveidei

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien konceptuāli atbalstīja militārā poligona "Sēlija" izveides likumprojektu, kas nosaka īpašu tiesisko regulējumu poligona izveidošanai un tā infrastruktūras izbūvei.

Likumprojekts paredz poligonam "Sēlija" noteikt nacionālo interešu objekta statusu. Plānots, ka valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī citām institūcijām visus iesniegumus un jautājumus, kas saistīti ar militārā poligona infrastruktūras izbūvi un ar to saistīto darbu nodrošināšanu un veikšanu, būs jāizskata un lēmumi jāpieņem prioritārā kārtībā pēc iespējas īsākā termiņā.

Tāpat ar likumu paredzēts par labu valstij nodibināt servitūtu uz citām personām piederošo zemi, kura nepieciešama militārā poligona infrastruktūras izbūves sākšanai un veikšanai.

Servitūts tiks nodibināts līdz brīdim, kad zeme tiks atsavināta atbilstoši sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likuma prasībām.

Iecerēts, ka Aizsardzības ministrijai 30 dienas pirms darbu sākšanas būs jāinformē nekustamā īpašuma īpašnieks par to, ka ir noteikts servitūts uz tam piederošo zemi un uz tās tiks sākti militārā poligona infrastruktūras izbūves darbi.

Plānots, ka sākt koku un krūmu ciršanu, kā arī veikt būvdarbiem nepieciešamos sagatavošanas darbus un būvdarbus sabiedrības vajadzībām atsavināmā nekustamajā īpašumā ministrijai būs tiesības pēc tam, kad tā būs pieņēmusi lēmumu par taisnīgas atlīdzības apmēru.

Tāpat plānots, ka poligona "Sēlija" izveides likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Komisijā arī konceptuāli atbalstīti saistītie likumprojekti, kas paredz regulējumu esošo militāro poligonu infrastruktūras attīstībai.

Aizsardzības komisija poligona "Sēlija" izveides likuma projektu un saistītos likumprojektus lūgs iekļaut Saeimas 15.jūnija sēdes darba kārtībā un izskatīt kā steidzamus.

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->