Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 21.05.2024 09:40

Aizkraukles novadā tiks slēgtas divas vidusskolas 1

Aizkraukles novadā tiks slēgtas divas vidusskolas

Nākamajā mācību gadā 10. klasē skolēnus vairs neuzņems divas Aizkraukles novada skolas – Jaunjelgavas vidusskola un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola. Aizkraukles novada dome maija sēdē nolēma uzsākt šo vidusskolu iekšējo reorganizāciju un izglītības pakāpes maiņu, pakāpeniski – trīs gadu laikā – abas šīs vidusskolas pārveidojot par pamatskolām.

Patlaban Aizkraukles novadā ir sešas vidusskolas, bet daļā no tām vidusskolas posmā ir neliels izglītojamo skaits, tāpēc Aizkraukles novada pašvaldībā un domē jau vairākkārt raisījušās diskusijas par skolu tīkla optimizāciju.

Jaunjelgavas vidusskolas 10. klasē nākamgad plānots uzņemt tikai vienu audzēkni, savukārt 11. klasē nākamgad mācīsies deviņi audzēkņi, 12. klasē – četri jaunieši. Valdības ziņojumā noteiktais skolēnu skaits vidusskolas posmā šajā skolā ir 60 skolēnu.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā nākamajā mācību gadā skolēnu skaits vidusskolas posmā būtu 24 skolēni. Saskaņā ar šī brīža prognozēm Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā nākamajā mācību gadā varētu uzņemt 10 skolēnus, savukārt 11. klasē mācīsies astoņi, 12. klasē – seši skolēni.

Deputāti bija vienisprātis, ka šis katram ir emocionāli ļoti smags lēmums, kas beidzot jāpieņem, jo realitāte diemžēl ir tāda: ja nav naudas, mēs bērniem neiedosim labāko izglītību. Šā gada 1. septembrī abās šajās skolās neatvērs 10. klasi. Savukārt aiznākamajā mācību gadā – no 2025. gada 1. septembra – tajās nebūs 10. un 11. klases, bet 2026. gada 1. septembrī tiks aizvērts viss vidusskolas klašu posms. Līdz 2026./2027. mācību gadam plānots veikt izglītības iestāžu nosaukuma maiņu, mainot izglītības pakāpi no vidusskolas uz pamatskolu, kā arī citas darbības, kas paredzētas normatīvajos aktos iekšējās reorganizācijas pabeigšanai.

 

A
Andrejs 22.05.2024 15:38
...Jaunjelgavas skolā paredzētas NATO militāristu kazarmas. Protams vienmēr tiks atrasti argumenti kā pakāpeniski slēgt so skolu. Toties būs demogrāfiskais sprādziens un bez skaita meiteņu izvarošanas. Ar steigu jāmūk no Daugavas kreisā krasta projām!!!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->