Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 17.01.2023 19:24

Aizkraukles novadā notikušas divas auto sadursmes ar stirnām 13

Aizkraukles novadā notikušas divas auto sadursmes ar stirnām

Aizkraukles novadā vienā dienā reģistrēti divi ceļu satiksmes negadījumi, kuros automašīnas uzbraukušas stirnām. Vienā gadījumā stirnai uzbraukusi sieviete, vadot automašīnu “Škoda”, bet otrā gadījumā stirnai uzbraukusi sieviete ar automašīnu “Audi”. Abos negadījumos neviena persona nav fiziski cietusi, bet ir bojāti transportlīdzekļi. Valsts policijā atgādina, ka autovadītājiem jābūt piesardzīgiem, īpaša uzmanība jāpievērš mežainos apvidos un ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļu un kokiem vai krūmiem. Ja notriekts dzīvnieks, par to jāinformē Valsts policija, zvanot uz tālruņa numuru 110. Savukārt tad, ja negadījumā nav cietuši cilvēki un automašīnai nav radušies bojājumi, kuru dēļ nevarētu turpināt ceļu, jāinformē Valsts meža dienests.

S
Skolnieciņš 19.01.2023 17:03
Stirnas arī grib dzīvot. Lūgsim Latvju Dievus, lai dzīve Latvijā būtu laba...
O
Observer 17.01.2023 21:33
Braucot ar auto un vērojot apkārtni ir vairākkārt gadījies pamanīt stirnas, kuras skrien paralēli ceļam it kā sacenšoties ar auto. Patiesībā stirnām ir neticami slikta redze un auto tās praktiski nepamana. Toties dzirde stirnām ir fantastiska.
Secinājums - pamanot stirnu tuvošanos ceļam ir lietderīgi pāris reizes uztaurēt, tas vienmēr iedarbojas un stirnas bēg.
z
zinātājs 18.01.2023 08:31
Tas tiešām ietekmē stirnu uzvedību, domāju skaņu signālu, bet zināms ir arī tas, ka ne visām mašīnām skaņu signāli darbojas kā noteikts Ceļu satiksmes noteikumos un tāpēc valdībai, kā arī pašvaldībām būtu jāpievērš lielāka vērība CSDD darba kvalitātei, jo ne visi kontrolieri pārbauda šo ierīču darbību un, ja arī pārbauda, tad neuzskata par vajadzīgu uzzināt, vai sirēnas izdod nepieciešamo decibelu daudzumu. Nezinu un neesmu interesējies, vai Ministru kabinets ir izstrādājis šajā virzienā attiecīgos noteikumus, bet tādiem būtu jābūt.
T
Teologs Teodors 18.01.2023 10:38
Bet mani interesē , kāpēc stirnas , atbilstoši Darvina teorijai neevolucionē?
Jo automobilis, kā fenomens eksistē nu jau krietnus simts gadus un pirms tam taču bija lokomotīves!
Kāpēc dzīvnieki nav evolūcijas ceļā iemanījušies atpazīt atomobilī briesmas, bet skrien uz to tieši virsū ?
Vai Darvinam būtu atbilde uz šo ?
z
zinātājs 19.01.2023 10:27
Teologs Teodors rakstija: Bet mani interesē , kāpēc stirnas , atbilstoši Darvina teorijai neevolucionē? Jo automobilis, kā fenomens eksistē nu jau krietnus simts gadus un pirms tam taču bija lokomotīves! Kāpēc dzīvnieki nav evolūcijas ceļā iemanījušies atpazīt atomobilī briesmas, bet skrien uz to tieši virsū ? Vai Darvinam b..
Evolucionē, evolucionē..! Attiecībā uz vilcieniem viņas jau ir izkodušas sistēmu, bet, kā zināms, automobiļu markas ir tik dažādas, kā arī tipi, un pat lielākā sabiedrības daļa tur neko nezina un tāpēc cieš satiksmes negadījumos. Ko var gribēt no meža dzīvniekiem, kam pat sapņos nerādās CSN.
K
Krievu sinepes 19.01.2023 15:59
zinātājs rakstija: Evolucionē, evolucionē..! Attiecībā uz vilcieniem viņas jau ir izkodušas sistēmu, bet, kā zināms, automobiļu markas ir tik dažādas, kā arī tipi, un pat lielākā sabiedrības daļa tur neko nezina un tāpēc cieš satiksmes negadījumos. Ko var gribēt no meža dzīvniekiem, kam pat sapņos nerādās CSN.
Protams , protams, stirnas iemācījās pazīt moskvičus un žiguļus , un gazikus, bet tagad brauc opeļi un mersedesi, tāpēc stirnas turpina evolucionēt
S
Skolnieciņš 19.01.2023 17:02
Teologs Teodors rakstija: Bet mani interesē , kāpēc stirnas , atbilstoši Darvina teorijai neevolucionē? Jo automobilis, kā fenomens eksistē nu jau krietnus simts gadus un pirms tam taču bija lokomotīves! Kāpēc dzīvnieki nav evolūcijas ceļā iemanījušies atpazīt atomobilī briesmas, bet skrien uz to tieši virsū ? Vai Darvinam b..
Teolog Teodor, evolūcija notiek miljonu gadu laikā. Lai, piemēram, nejaušu mutāciju dēļ kāda suga pazustu un rastos jauna, ir jāpaiet dažiem miljoniem gadu. Piedod, atsauci uz kaut kādu bioķīmijas grāmatu es uzsitiena nespēšu sniegt. Lasi zinātnisko literatūru angliski, tur viss būs. Ar cieņu, Skolnieciņš
T
Teologs Teodors 22.01.2023 14:27
Skolnieciņš rakstija: Teolog Teodor, evolūcija notiek miljonu gadu laikā. Lai, piemēram, nejaušu mutāciju dēļ kāda suga pazustu un rastos jauna, ir jāpaiet dažiem miljoniem gadu. Piedod, atsauci uz kaut kādu bioķīmijas grāmatu es uzsitiena nespēšu sniegt. Lasi zinātnisko literatūru angliski, tur viss būs. Ar cieņu, Skoln..
Zeme ir apmēram 10 000 gadus , no kurienes radās ,,miljoniem gadu,, stirnu un citu dzīvnieku evolūcijai?

KĀ!? Kā var būt vienlaicīgi ar ,,zināšanām piestūķēts,, bet vienlaicīgi tik akls, lai nepamanītu, ka Darvinisms ir absolūts bulšits???

Ja patiešām visi organismi attīstījās evolūcijas ceļā, tad padomāt vajag, kā attīstījās acs! Jo acs vai nu ir perfekti funkcionējoša, vai arī tik nederīga, ka nerāda neko. Sanāk, ka dzīvie organismi miljoniem gadu klenderēja pa Zemes virsu pusakli un nemitīgi atsitās pret koku stumbriem un viens pret otru... kamēr beidzot viņu acis bija uzevolucionējušas līdz vajadzīgajai kvalitātei?

Cik aklam jābūt, lai šo nepamanītu?
S
Skolnieciņš 22.01.2023 17:21
Teologs Teodors rakstija: Zeme ir apmēram 10 000 gadus , no kurienes radās ,,miljoniem gadu,, stirnu un citu dzīvnieku evolūcijai? KĀ!? Kā var būt vienlaicīgi ar ,,zināšanām piestūķēts,, bet vienlaicīgi tik akls, lai nepamanītu, ka Darvinisms ir absolūts bulšits??? Ja patiešām visi organismi attīstījās evolūcijas ceļā, tad p..
Teologs Teodors 22.01.2023 14:27 Un tu atkal noliedz zinātni. Vel tu sludini naidu pret dažādām sabiedrības grupām zem segvārda teorētiķis, vārds, pravietisnejaukais. Tas nav normāli.
T
Teologs Teodors 22.01.2023 20:28
Skolnieciņš rakstija: Teologs Teodors 22.01.2023 14:27 Un tu atkal noliedz zinātni. Vel tu sludini naidu pret dažādām sabiedrības grupām zem segvārda teorētiķis, vārds, pravietisnejaukais. Tas nav normāli.
Skolnieciņ, Tu atkal nodarbojies ar demagoģiju. Demagoģija ir Tavs mīļākais ēdiens no rīta , pusdienās un vakariņās.

Es nenoliedzu zinātni, es norādu uz to, ka darvinisms nav zinātne. Redzi atšķirību.

Starp citu, daudzi zinātnieki ir bijuši pārliecināti kristieši , Ņūtons, piemēram. Tos daudz varētu šeit uzskaitīt, bet Tevi tas nepārliecinās, jo Tu esi garīgs daltoniķis.
J
Jefiņš 17.01.2023 20:13
Jā, tās lēkājošās radības nav prognozējamas.
N
Neķītrais masāžists 17.01.2023 19:50
Dažas stirnas tikpat stulbas kā škodu un audiku vadītājas. :D
D
Distihs 17.01.2023 19:29
Sieviete ar savu Škodu
Stirnai mauc ar visu hodu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->