Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 16.02.2024 18:32

Aizkraukles novadā likvidēs Pērses sākumskolu 0

Aizkraukles novadā likvidēs Pērses sākumskolu

Aizkraukles novada dome ir nolēmusi no šā gada 1.septembra likvidēt Pērses sākumskolu, kurā šobrīd mācās 18 skolēni. 1.-3. klašu grupā pašlaik ir astoņi, savukārt 4.-6. klašu grupā – desmit audzēkņi. Pērses sākumskolā ir izveidoti trīs apvienoto klašu komplekti. Valsts ir izvirzījusi noteikumus, ka katrā no šīm klašu grupām būtu jābūt vismaz 30 audzēkņiem. Pērses sākumskola pēc izglītojamo skaita neizpilda Izglītības un zinātnes ministrijas izvirzītos kvantitatīvos kritērijus, lai saņemtu valsts finansējumu pedagogu darba apmaksai.

No 2021. līdz 2023.gadam skolēnu skaits skolā ir samazinājies: 2021.gada 1.septembrī 1.- 6. klasē mācījās 24 skolēni un 17 bērni pirmsskolas grupā, 2022.gadā - 21 skolēns 1.-6. klasē un 16 bērni pirmsskolas grupā, bet 2023.gadā - 18 skolēni 1.-6. klasē un 14 bērni pirmsskolas grupā. Teritorijas demogrāfiskās tendences liecina par skolēnu skaita samazināšanos arī turpmākajos gados, atzīmē pašvaldība.

Pērses sākumskolas akreditācijas ziņojumā 2023.gadā tika norādīti četri riska faktori izglītības programmas realizēšanai: apvienotās klases nepietiekama/maza skolēnu skaita dēļ, izglītības iestādē nav pieejams atbalsta personāls, ir ilgstošas pedagogu vakances, skolā ir skolēni, kas ilgstoši neattaisnoti kavē mācības. Skolas darbībā stiprās puses neesot konstatētas.

Šīs mācību iestādes pirmsskolas grupu pievienos Bebru pirmsskolas izglītības iestādei "Bitīte", kas atrodas Iršu "Kūlēnos".

Pērses sākumskolas audzēkņi pēc vecāku izvēles pamatizglītības programmu varēs turpināt apgūt Bebru pamatskolā, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā vai Pļaviņu vidusskolā. Sabiedriskā transporta pārvadātāji sadarbībā ar Aizkraukles novada pašvaldību nodrošina Pērses pagasta skolēnu nokļūšanu šajās skolās.

Pašvaldība atzīmē, ka pirms lēmuma pieņemšanas notikusi informācijas un viedokļu apmaiņa ar visām pārmaiņu procesā iesaistītajām mērķgrupām: skolas padomi, vecākiem, pedagogiem, Kokneses apvienības pārvaldes vadītāju un Iršu pagasta pakalpojuma centra vadītāju un esot ņemts vērā vecāku viedoklis par pirmsskolas izglītības programmas realizēšanu tuvāk dzīvesvietai un transporta nodrošināšanu līdz izglītības iestādei 1.- 6. klašu skolēniem.

Foto: staburags.lv

 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->